Опис 1. Події твору відбуваються у майбутньому, люди живуть на Венері, де 7 років поспіль іде дощ. Та ось настає момент, коли має показатися сонце. Дівчинка Марго зі своїм класом дуже чекає цього. Вона, на відміну від решти, покинула Землю лише 5 років тому і прекрасно пам'ятає гаряче сонце. Інші діти не хотіли мати з дівчинкою нічого спільного, тому коли сонце уже мало з'явитися, а вчителька вийшла з класу, Марго схопили і закрили у комірчині. Потім прийшла вчителька і повела всіх з класу. Дощ стих, з'явилося сонце, і діти кинулися у вир весни. У них було лише дві години, щоб насолодитися сонцем. Коли знову почався дощ, діти згадали про Марго. Школярі не могли зазирнути одне одному у вічі. Вони підійшли до схованки і випустили дівчинку.
Опис 2. Діти планети Венера ніколи не бачили сонця, тому що воно буває у них тільки один раз в сім років. Дівчинка Марго, яка прилетіла з планети Земля розповідає їм, що таке сонце, яку радість воно дарує людям, але вони не вірять їй, і в день, коли має з’явитися сонце, вони замикають Марго в комірчині. І ось воно довгоочікуване сонце! Вчителька дозволяє їм вийти на вулицю, дві години діти веселилися, грали і сміялися, ніхто не згадав про нещасну Марго, замкнену в темній комірці. І тільки, коли сонце пішло, вони відкрили двері. Всім було соромно, тому виявилося, що Марго нікого не обманювала. Загримів грім, впали важкі краплі дощу, почалася гроза, виблискувала блискавка … Діти пішли відкривати комору, щоб випустити Марго і знову чекати сім років до одного дня літа.

















