Сьогодні о 11:00
онлайн-конференція:
«
Роль закладів освіти у формуванні нульової терпимості до корупції та вихованні доброчесності в Україні
»
Взяти участь Всі події

Равлик - найкраща домашня тварина. Науково дослідна робота

Біологія

Для кого: 7 Клас

28.03.2020

1250

23

1

Опис документу:
Равлик - ідеальна домашня тварина в квартирі. Мета дослідження: Вивчити особливості утримання африканських равликів в домашніх умовах. З’ясувати чи може равлик стати сучасною домашньою твариною. Створити комфортні умови для росту та розвитку равлика Ахатина в домашніх умовах.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Карлівська районна державна адміністрація

Відділ освіти, молоді та спорту

Карлівська районна Станція юних натуралістів

Всеукраїнський конкурс

експериментально – дослідницьких робіт із природознавстваЮний дослідник

Равлик - ідеальна домашня тварина

Роботу виконав: Таран Данило

член гуртка "Природа і фантазія"

Карлівської районної

Станції юних натуралістів

Керівник: Дузенко Алла Станіславівна

Тема дослідження: Равлик - ідеальна домашня тварина в квартирі.

Мета дослідження: Вивчити особливості утримання африканських равликів в домашніх умовах. Зясувати чи може равлик стати сучасною домашньою твариною. Створити комфортні умови для росту та розвитку равлика Ахатина в домашніх умовах.

Задачі дослідження:

 1. Проаналізувати загальну інформацію про Ахатин, використовуючи літературні джерела та Інтернет - ресурси.

 2. Дослідити спосіб життя та біологічні особливості Ахатини гігантської.

 3. Описати особливості утримання равликів в домашніх умовах.

 4. Визначити раціон харчування та смакові уподобання Ахатинів.

 5. Провести необхідні досліди та спостереження.

 6. Розробити рекомендації по утриманню равликів в домашніх умовах.

Обєкт дослідження: Сухопутний равлик роду Ахатина.

Предмет дослідження: Життєдіяльність равликів роду Ахатини.

Методи дослідження: Пошуковий : проведення дослідів, спостереження за равликами, фіксування результатів; аналітичний: анкетування, узагальнення, висновки.

Етапи роботи:1. Підготовчий. Пошук інформаційних джерел.

2. Основний. Збір необхідних даних; вивчення інформаційних джерел.

3. Дослідницький. Проведення спостережень та дослідів.

4. Підсумковий. Узагальнення отриманих даних.

Строки дослідження: 4 місяці.

Практичне значення: в процесі досліджень та спостережень я зібрав матеріал, в який включив загальні відомості про Ахатинів.Створив пам’ятку, в якій розробив загальні рекомендації по утриманню та харчуванню равликів в домашніх умовах. Ці рекомендації я поширив серед своїх друзів, щоб викликати цікавість до Ахатини як до домашньої тварин

Вступ

Я, Таран Данило навчаюся в Карлівській гімназії ім. Ніни Герасименко в 4-Б класі. Гуртки у Карлівській Станції юних натуралістів відвідую з першого класу.

Домашні тварини – це тварини, які приручені людиною, і яких вона утримує, надаючи їм захист та їжу. Вони приносять їй користь, або є джерелом матеріальних благ, чи є компаньйонами, що урізноманітнюють її життя. Домашні тварини це звичайні для нас коти та собаки, рибки та менш звичайні черепахи, равлики та інші екзотичні тварини. Відвідуючи гуртки в Карлівській районній Станції юних натуралістів, я звернув увагу на равликів Ахатинів, які вже декілька років живуть в живому куточку. Мені здається, що це ідеальні домашні тварини для квартири. Живучи в квартирі не легко завести домашнього улюбленця який би не заважав нікому і за яким було б легко доглядати. Котик в мене вже був, але якось не прижився, бо я живу в квартирі, а йому все - таки потрібен простір (зараз живе в бабусі в будинку). Собаку мама не дозволяє заводити з тих же причин. Щоб завести навіть звичайних рибок потрібен по-перше, акваріум, по - друге компресор, по – третє навіть якщо це все є, помити акваріум без допомоги дорослих не так вже й просто. Мене зацікавила поведінка равликів, як вони розмножуються, як і чим вони харчуються, чи зможуть вижити без людини в оточуючому середовищі? Для того, щоб дати відповіді на ці та інші питання, я почав вивчати літературу про равликів та проводити за ними спостереження. Для цього я взяв двох равликів до себе в квартиру на деякий час, щоб досліджувати їх систематично та проводити досліди з ними.

 1. Теоретична частина

  1. Історія поширення равликів.

клас Черевоногі молюски або М’якуни (Gastropoda)

підкласу Легеневі (Pulmonata)

ряду Стеблистоокі (Stylommatophora) 

родина Ахатина (Achatina)

вид Ахатина фуліка (Achatinafulica)

Багато видів цієї родини живуть в тропічних країнах Старого Світу. Особливо багато Ахатинів у вологих тропічних лісах Африки; деякі види зустрічаються в Південно – Західній Азії,в Індонезії і на островах Малайського архіпелагу. Але я звертаю увагу лише на один вид Achatina fulica,– який в дикій природі зустрічається в Східній Африці від Ефіопії до Мозамбіка. Дата появи цього равлика на Мадагаскарі знаходиться далеко в минулих роках, але те, що його батьківщина не Мадагаскар це доведено. За межами своєї батьківщини равлик виду Ахатина вперше був помічений в 1803 році на о. Маврикії, потім приблизно в 1821 – на о.Реюньон. Малаколог Бенсон привіз Ахатину з Маврикій в Індію і випустив у свій сад в 1847 році. Люди швидко поширили цей цікавий вид по всіх тропічних країнах Старого Світу. Розселився цей вид равликів на Сейшельських та Цейлонських островах на острові Шрі – Ланка, Ява,Суматра, в Індії, в Малазії, в Індокитаї, в Південному Китаї. Скрізь молюски шкодили культурним рослинам. Ахатина завдавав великої шкоди чайним та каучуковим плантаціям, адже Ахатина фуліка належить на садових шкідників. У регіонах, де численність цих тварин різко зростала місцеве населення пережило значні труднощі в боротьбі з ними. На острові Ява один з жителів знімав по 400 равликів кожного ранку. На Маріанських островах молюсків так багато, що вони стають причиною автокатастроф, бо автомобілі ковзаються по дорозі, яка вкрита роздавленими равликами.У Східній Африці, тобто вдома мешкає інший вид - хижі равлики Гонаксис, що є природними ворогами Ахатинів і регулюють їх чисельність. Однак, коли ці равлики були завезені до в Сполучених Штатів Америки, вони стали загальнонаціональним лихом. У штат Флорида якось завезли декілька равликів – і тільки за рік вони розмножились так, що знищили все - і посіви сільськогосподарських рослин, і кору на деревах, і навіть штукатурку на стінах будинків (вони злизували фасади будинків, використовуючи кальцій для побудови раковини). З цього моменту всі Ахатини, які потрапляють до Сполучених Штатах знищуються. А любителів тримати їх вдома очікує 5 років в'язниці. В Україні равлики Ахатини в природних умовах не витримують, оскільки полюбляють тропічний клімат, а тримати їх в неволі не є небезпечно, тому кількість домашніх равликів постійно зростає.

  1. Загальна характеристика.

Равлики найбільшорганізований вид серед черевоногих. Ахатини ведуть нічний спосіб життя і є вегетаріанцями. На голові є дві пара щупалець, які витягуються, довгі та короткі. На кінчиках верхніх щупалець у Ахатин розташовані очі. Вони не здатні розрізняти кольори, але в цілому непогано бачать (на близькі відстані), особливо якщо порівнювати з іншими молюсками. Є ще пара коротких щупалець – це органи чуття, що допомагають равликам пересуватися і добувати їжу, ними він обмацує їжу і ґрунт, а також розрізняє запахи. На передньому краї голови дещо спереду від губних щупалець розташований рот, з отвору якого висувається край рогової щелепи. Впоперек порожнини глотки на її дні розташований мускулистий рухливий язик, що несе на своїй поверхні радулу, або тертку. Радула складається з численних рогових зубчиків, розміщених у кілька поперечних рядів, що змінюються в міру їх зношення. Язик з радулою призначений для зіскоблювання і подрібнення їжі.

Мушля цих равликів дуже масивна та щільна. Вона виконує такі функції: захист м’якого тіла від механічних пошкоджень під час пересування; захист від зовнішніх ворогів; захист тіла від пересихання. Шкіра Ахатинів зморшкувата та складчаста. Це є важливим в процесі шкірного дихання, яке доповнює легеневе. В звязку з наземним існуванням в молюсків дуже добре розвинута підошва, по які проходять хвилі скорочень. На ній розташовані дві залози, які виділяють слиз, який є своєрідним амортизатором і допомагає Ахатинам переміщатися по будь-якій поверхні. Густий клейкий слиз надійно утримує молюска на гладкій поверхні навіть у перевернутому стані і, крім того, оберігає ніжну тканину підошви від механічних пошкоджень в процесі руху.

 Найбільш поширеними видами серед Ахатин вважаються: ахатина фуліка (Achatina fulica), звичайна ахатина (Achatina achatina), ахатина ретікулята (Achatina reticulate), лимонна ахатина (Achatina iredalei).

 1. 3. Значення равликів у житті людини та в природі.

Про дивовижні властивості равликів першими дізналися власники чилійської ферми, які займаються розведенням цих молюсків. Шкіра на руках тих самих власників була ніжною і гладкою, як у немовляти. Вони почали помічати, що пошкодження і подряпини заживають набагато швидше, ніж у людей, які не контактують з молюсками. Равлики вважаються унікальними через властивості слизу, який вони використовують для відновлення своєї раковини. Слиз молюсків стали широко використовувати в косметології, адже користь, який він приносить шкірі, складно переоцінити. У складі багатьох косметичних засобів міститься слиз молюсків. В слиз равликів міститься багато компонентів, наявність яких пояснює лікувальні властивості молюсків, - еластин, колаген, алантоїн і гліколева кислота. Ця речовина володіє антиоксидантними, регенеруючими і антибактеріальними діями. Слиз молюсків чудово бореться з розтяжками і шрамами. Також його можна використовувати при лікуванні бородавок, опіків, акне, вікових змін шкіри і шкірних виразокОстаннє відкриття відбулося в галузі медицини. Равликів назвали донорами мозку, позитивними були результати досліджень нейронів. Науковці довели той факт, що людські нейрони і нейрони равликів потребують однаковий іонний склад середовища…

В природі Ахатини мають як позитивне так і негативне значення. Вони невибагливі в їжі можуть харчуватися рослинами, що розкладаються, екскрементами тварин, тобто є санітарами природи. Маленькі равлики приносять шкоду культурним рослинам.

 1. 4. Умови утримання.

Тераріум. Це може бути скляний акваріум, але не наповнений водою звичайно. Також це може бути контейнер з прозорого або напівпрозорого пластика, тераріум з плексигласу. Слід подбати про достатній просторі для свого вихованця, ємність повинна бути не менше 5 літрів для одного равлика. Молюски можуть самовільно покинути виділене для них місце і розповзтися по квартирі. Щоб цього не сталося, прикрийте тераріум кришкою, в якій виконайте достатню кількість дірочок для вільної циркуляції повітря.

Мої равлики проживають в пластиковому контейнері. Вночі я накриваю їх кришкою

Облаштовуємо будинок. На голому дні акваріума або контейнера равлики Ахатина відчуватимуть себе незатишно, перестають рости. Саме тому необхідний ґрунт, куди вихованки могли б зариватися. Такою підстилкою може послужити ґрунт для орхідей, кокосовий субстрат, пісок, тирса,компост без добрив, субстрат "Бегонія". Для кращого самопочуття дорослих особин необхідно насипати ґрунту на 5-7 см., але молодняку не варто давати так сильно зариватися. Маленькі равлики можуть задихнутися в занадто щільному покритті. Пісок хороший тим, що він спонукає равликів відкладати яйця. Але Ахатини можуть розносити піщинки по всьому тераріуму, дряпати ними скло, панцирі один одного. Субстрат не повинен бути і повністю органічним, адже в компості можуть завестися плодові мушки, які будуть літати по всій квартирі. Доцільно створити підстилку з суміші крупного пухкого піску і некислого ґрунту.

Мої улюбленці полюбляють саме піщаний ґрунт. Вони зариваються в нього і є більш активними. В субстрат "Бегонія" равлики навіть не ховалися і були дуже брудні. Я мию контейнер та змінюю ґрунт один раз в 2 тижні. Водні процедури. Равлики Ахатина обожнюють купатися, тому в тераріумі можна встановити ванночку, в яку потрібно наливати свіжу воду кімнатної температури. Але якщо вилупився молодняк, потрібно стежити за тим, щоб у ванночці було достатньо мілко. Взагалі, ці африканські равлики непогано пересуваються під водою, але маленька особина може випадково захлинутися. Якщо розмір акваріуму не дозволяє встановити ванночку, можна водні процедури проводити в окремій ємності або навіть в раковині під краном.

Своїх равликів я купаю в теплій воді в окремій ємності або просто під краном.

Естетичне оформлення. Догляд та утримання цих красенів просто немислимий без естетичного оформлення тераріуму. Шматочки деревини, що не гниють, мох, теракотові черепки тільки підкреслять вишуканість африканських равликів. Рослини будуть не тільки ефектно виглядати в тераріумі, але і насичувати його киснем, а заодно урізноманітнюють раціон ваших вихованців. Найбільш оптимальними сусідами для Ахатин будуть папороть і плющ.

Температурний режим. Гігантські равлики - жителі жарких тропіків. Тому температура в тераріумі повинна коливатися від +20 до + 28 С. Не варто ставити контейнер з равликами біля батареї, це веде до пересушування субстрату. Також небажані прямі сонячні промені, в даному випадку равликів чекає небажаний контраст температур. Взагалі, необхідний равликам температурний режим та вологість приблизно співпадають з умовами звичайної квартири.

Для своїх равликів я обрав найтепліше місце в нашій квартирі. Цілу зиму вони були активні.

Вологість. Ці вихідці з екваторіальних джунглів обожнюють вологе середовище. Тому потрібно один-два рази на день збризкувати підстилку і стінки тераріуму водою з пульверизатора. Відносна вологість повітря усередині боксу повинна коливатися 75% - 85%. Оптимальний режим зволоження слід також шукати емпірично. Збризкувати тераріум слід без зайвого фанатизму, оскільки це сприятиме розведенню болота і бруду. Якщо більшість равликів сидять на стінках і прагнуть забратися вище, значить середовище для них занадто вологе. Якщо ж вони зариваються в ґрунт навіть увечері та закупорюються кришечками, то в тераріумі занадто сухо.

Щоб підтримувати вологість у тераріумі я збризкую субстрат водою раз на добу. Коли в будиночку волого равлики дійсно більшість свого часу висять на його кришці або стінках.

Хвороби і догляд за равликами. Найпоширеніша проблема, яка виникає при утриманні равликів - це травми панцира. Дуже часто, повзаючи по кришці тераріуму, равлик відвалюється і падає вниз. Іноді приземлення буває дуже невдалим і призводить до відколу або тріщині панцира. Не варто відразу панікувати. Якщо м'яке тіло не вивалюється або ж видається зовсім небагато просто змастіть травму антисептиком. Решту зробить сильний організм равлики, який запуститься ранозагоювальний процес. Може панцир і не буде вже так гарний, зате вихованець живий. На час терапії потрібно відселити поранену Ахатину в окремий бокс, оскільки равлики дуже люблять тертися один об одного панцирами.

Фото цих равликів на долоні господаря дуже популярні. Але не варто часто зловживати товариськістю цих створінь і брати їх на руки. Якщо ви все ж хочете потримати вихованця, потрібно робити це дуже обережно. Змочіть ногу молюска водою, просуньте під неї пальці. Другою рукою в той же час потрібно притримувати равлика за важкий панцир.

  1. Розмноження.

Равлики Ахатини – гермафродити з перехресним заплідненням, тобто вони можуть приносити потомство незалежно від наявності різностатевих партнера. Статевої зрілості вони досягають в 6-7 місяців. Але є види, які стають статевозрілими і після року. Статевозрілими Ахатина стають у віці дев'яти місяців, але слід стримувати їх інстинкт розмноження до півтора років. Просто робіть шар субстрату в тераріумі менше, ніж три сантиметри. Середні терміни від початку спаровування і до вилуплення ікри складають близько 45 днів. Існують також живородні види равликів. Період «вагітності» триває 2 тижні, після цього ахатина створює кладку яєць приблизно 300шт.

Домашні равлики Ахатина надзвичайно плідні. Якщо ви не бажаєте нового приплоду, просто змийте яйця (вони схожі на курячі, тільки в мініатюрі) водою. Але якщо ви хочете розводити равликів, слід акуратніше прибирати тераріуму. Потрібно чистити його так, щоб не міняти вологість повітря і не пошкодити кладку. Розвиток яєць, залежно від температури та вологості, може тривати до 2 місяців. Спочатку шкарлупка яєць світлі та щільні, з часом вона тоншає, віддаючи весь свій кальцій на будування раковини. Тому молодий равлик не вилуплюється з яєць, а просто в якийсь момент опиняється на вулиці серед залишків шкарлупки. Щоб новонароджені Ахатина не задихнулись в пухкому ґрунті підстилки, потрібно тримати їх на салатних або капустяному листі.

  1. Харчування равликів.

Чим годувати Ахатин. Дорослих равликів можна годувати один раз на декілька днів, маленькі равлики повинні отримувати їжу кожного дня. Ахатини харчуються продуктами рослинного походження, віддаючи перевагу м’яким частинам або тим, що вже почали розкладатися. Ахатини відмінно їдять наші овочі і фрукти. Деякі продукти Ахатини просто обожнюють - це салатні листя, свіжий огірок і яблуко. Однак не варто їх обмежувати лише цими продуктами. Для здоров'я і довголіття равликів слід розробити їм різноманітне меню. Полюбляють вони також моркву, помідори, салат, печериці, бобові, кабачки, а також диню і кавун. При годуванні вашого равлика не використовуйте лише солодкі продукти (груші, банана, сливи), бо вихованець відмовиться вживати іншу їжу. Картоплю Ахатина не надто люблять, хіба що варену. Для поповнення раціону вуглеводами рекомендують давати вівсяні пластівці, отруби, хліб з твердих сортів пшениці.

Обмеження в харчуванні. Вживання кухонної солі для равликів смертельно небезпечно! Небажано давати цитрусові. Не використовувати в харчуванні равликів гострі та кислі продукти. Мариновані, смажені, солодкі продукти равликам давати не можна.

Мінеральні добавки. Кальцій - важливий компонент, який потребують Ахатини. Догляд та утримання равликів передбачає регулярне підживлення харчовою крейдою. Крім нього можна надати їм необхідний "будматеріал" для панцира у вигляді протертої яєчної шкаралупи, сепії, черепашнику, гаммаруса. Іноді давайте своїм вихованцям кальцієві каші (суміш злаків і мінералів). Не забувайте, що в дикій природі Ахатина не гребують і падаллю. Тому, зрідка, можна давати їм м'ясне пюре, кісткову муку, фарш. Якщо равлик отримує недостатньо кальцію, її панцир стоншується. А отже, її внутрішні органи, які кріпляться до внутрішньої сторони раковини, стають вразливими.

2.Практична частина.

  1. Анкетування учнів.

Вивчивши інформацію про равликів, я провів анкетування серед учнів свого класу та вихованців СЮН, щоб дізнатися чи відомо друзям та однокласникам про цих тварин і чи вважають вони равликів домашніми тваринами. В опитуванні взяли участь 43 учні. Я, з допомогою керівника гуртка Дузенко А.С., склав анкету “Чи відома вам тварина – равлик Ахатина?” (додаток1) Результати анкетування подані в вигляді діаграми (додаток2). Загальний висновок можна зробити такий: про равлика Ахатину знають діти, що відвідують гуртки в Станції юних натуралістів. Більшість вважає, що такий равлик може бути домашньою твариною, але ніхто не хоче заводити його, оскільки не володіють інформацією про його утримання.

  1. Проведення дослідів в домашніх умовах.

Дослід №1. Визначення видової належності даних равликів. Равлики за якими я проводжу спостереження мають коричневу з білими смугами мушлю та коричневий обідок при основі. Розміри першого равлика -13см., другого -19см. Спокійний та невибагливий вид, більшу частину часу проводить в стані спокою. Висновок: равлики, що проживають у куточку живої природи Станції юних натуралістів, належать до виду ахатина фуліка (Achatina fulica).

Дослід №2. Визначення наявності слуху в равликів. В літературі я знайшов інформацію про те, що в равликів абсолютно відсутній слух. Це дуже легко підтвердити. Для цього я взяв равликів на руки і голосно кричав. Але равлики не реагували на мій крик і вели себе абсолютно спокійно. Висновок: равлики дійсно не мають слуху.

Дослід №3. Визначення реакції равликів на світло. З літератури я також дізнався, що на кінці довгих ріжок у равликів знаходяться світлочутливі клітини, які забезпечують зір. Равлики можуть бачити предмети на відстані 1-2 см. Освітлення вони також відчувають всім тілом. Коли я включив яскраве світло равлики, почали ховатися до будиночків. Висновок: равлики дійсно не люблять різкого яскравого світла.

Дослід №.4. Визначення оптимальної температури води для купання равликів. Равлики люблять купатися під краном з тепленькою водою, вони витягують шию, ворушать ріжками, тягнуться до води, але коли їм включаєш холодну воду равлики швидко ховаються в мушлю. Висновок: равлики полюбляють купатися в теплій воді.

Дослід №5. Визначення улюблених продуктів харчування. В літературі написано, що Ахатини фуліка всеїдні. Я давав овочі, фрукти, каші, м'ясо. Ахатин практично неможливо перегодувати, вона перестає їсти, коли насититься. Якщо равлик не голодний він може не їсти, навіть два дні, хоч їжа буде знаходитися в тераріумі. Дорослих равликів досить годувати 2 – 3 рази на тиждень. Кожного разу я давав равликам різні продукти і фіксував як вони їх їдять (додаток3) Висновок: мої равлики полюбляють яблука, банани, моркву, несолені макарони, яєчну шкарлупу, крейду, риб’ячий корм.

Дослід №6. Вплив продуктів харчування на колір раковини. Так для експерименту я протягом 20 днів через день, годувати равликів червоним буряком. Відразу скажу, що равлики не дуже люблять буряк. Після 20 днів у одного равлика, я спостерігав невелику зміну кольору одного сегменту на панцирі. Але після відміни “бурякової дієти”, майже відразу зміни зникли. Спробу я повторив, тільки почав годувати равликів морквою, сподіваючись, що вони стануть оранжевого кольору. На відміну від буряка, моркву Ахатини їли з задоволенням, але ніяких змін у забарвленні я не спостерігав. Висновок: колір їжі для кольору раковини равликів не має майже ніякого значення.

Дослід №7. Вплив мобільного телефону на поведінку равликів. Оскільки зараз поширені різні ґаджети, мене зацікавила реакція равликів на мобільний телефон. Я поклав телефон між равликами, а з іншого дзвонив. Коли на телефоні грала мелодія равлики не звертали на нього уваги, але коли встановив режим вібрація равлики почали розповзатися від телефону в різні сторони. Висновок: на мою думку це підтверджує що слуху равлики не мають, але всі коливання земної поверхні вони прекрасно відчувають.

Загальні висновки.

Ахатини – ідеальний об’єкт для біологічних досліджень. Я вважаю, що мети своєї роботи я досягнув, довів на власному досвіді, що равлики Ахатини є зразком ідеальної домашньої тварини. В умовах неволі Ахатини живуть 9-10 років, тобто так як і інші поширені домашні улюбленці. Равлики впізнають свого господаря, невибагливі, не кусаються, не мають запаху, не викликають алергії. Завести равлика в домашніх умовах не потребує серйозних фінансових вкладень. Ці тварини не потребують що секундної уваги. Для них не потрібно щотижня купувати корм. Равлики не створюють шуму в квартирі, не забруднюють і не нищать меблі, їх не потрібно вигулювати вранці та ввечері. Навіть, якщо ви поїдете з дому на тиждень, не потрібно хвилюватися, що вдома не нагодована тваринка.

Вони не такі примітивні, як може здатися, хоч нервова система равликів досить проста, вони здатні до навчання. Равлики прекрасно взаємодіють з людиною та проявляють свої почуття до неї: вони вміють чекати, впізнавати свого господаря, розрізняють його голос, з задоволенням йдуть на руки. У деяких людей равлики викликають відразу. Спостереження показує, що це лише перша реакція. Ближче познайомившись з тваринами, люди змінюють свою точку зору. Равлики зачаровують своєю незвичайність та екзотичністю. Спостереження за Ахатинами приносить велике задоволення, навіть заспокоює.

Протягом всього часу, що спостерігав за равликами, я регулярно влаштовував їм фотосесії (додаток 4)

В процесі проведених досліджень та спостережень, я можу зробити такі висновки: равлики мають свою улюблені продукти харчування: варені яйця, морква, листя салату, банани, рибячий корм. Навідріз, мої вихованці, відмовилися від м’ясного фаршу, білого паперу ( в літературі написано, що їдять з великим задоволенням). Вживають мінеральні добавки (крейда, яєчна шкарлупка). Равлики люблять купатися.

Я розробив інформаційну пам’ятку( додаток № 5) по розведенню та утриманню равликів Ахатинів, з задоволенням консультую товаришів, які вже бажають завести Ахатинів як домашніх улюбленців.

Перспективи проекту.

Я буду продовжувати спостерігати за равликами та досліджувати їх. Мене зацікавило те, що за час свого проживання в мене ні один з равликів не відклав яєць. Можливо для них не дуже комфортні умови? Чим харчуються молоденькі равлики Ахатини? Ще мене цікавить: яких максимальних розмірів можуть досягнути равлики при збалансованому харчуванні? Я помітив, що равлики нічні тварини, цікаво, чи можна впливати на їх біоритми? Отже, ще є багато питань на які цікаво знайти відповіді.

ДОДАТКИ

Додаток № 1

АНКЕТА

Чи відома вам тварина – равлик Ахатина?

 1. Чи маєте ви вдома домашніх тварин?

 2. Чи хотіли б ви мати екзотичну домашню тварину?

 3. Чи знайомі ви з правилами утримання екзотичних тварин в домашніх умовах?

 4. Чи чули ви про таку тварину – равлик Ахатина?

 5. Якщо б вам запропонували завести равлика Ахатину, ви б згодились?

 6. Чи знаєте ви чим харчуються равлики Ахатини?

 7. Чи вважаєте ви, що равлика Ахатину можна назвати екзотичною домашньою твариною?

Додаток №2

Результати анкетування

Додаток № 3

ТАБЛИЦЯ

продуктів харчування.

Продукти харчування

Сподобалось

Не дуже сподобалось

Не сподобалось

Морква

+

-

-

Червоний буряк

-

-

+

Картопля

-

-

+

Варені яйця

+

-

-

Банани

+

-

-

Яблука

+

-

-

Капуста

-

+

-

Пекінська капуста

+

-

-

Шкірки бананів

-

+

-

Варені макарони

+

-

-

Корм для рибок

+

-

-

Перетерті шкарлупки з яєць

+

-

-

Мясний фарш

-

+

-

Крейда

+

-

-

Листя салату

+

-

-

Папір

-

-

+

Додаток №4

Фото моїх улюбленців.

Фото. 1. Знайомтесь: равлики Ахатина фуліка

Фото 2. Облаштовуємо будиночок.

Фото 3. Водні процедури.

Фото 4. Банний день

Фото 5. Обожнює моркву.

Фото 6. Полюбляють рибячий корм.

Фото 7. Несолені макарони смакують краще, ніж капуста.

Фото 8. Равлики ласують крейдою.

Фото 9. Ахатини слухають музику

Фото 10. Реакція тваринок на вібрацію телефону.

Література

1. Брэм, А.Э. Жизнь животных [Текст] / А.Э. Брэм. - М: Терра, 1996, С.

400.

2. Гиляров, М.С. Биологический энциклопедический словарь [Текст] / М.С.

3.Гиляров. – М: Радянська енциклопедія, 1989. – С.125

4.Краснов І. «Гігантські равлики - Ахатина» Видавництво: Аквариум Принт lt; http: //ozon/context/detail/id/1677600/gt ;, 2007. С. 67-89.

5. Краснов, И. Опыт успішного содержания и разведения в домашних условиях [Текст] / И. Краснов. Мир животных № 14, 2008. С. 12-25.

6. Пастернак, Р.К. Энциклопедия Жизнь животных [Текст] / Р.К. Пастернак. - М: Просвещение, 1988. С. 52-60.

7.Інтернет - ресурсporadumo.com.ua Ахатина – гігантські африканські равлики сухопутні

8 Інтернет ресурс . Опис равликів ахатина, фото породи

geomedia.top›ravliki-ahatina-ahatina/

Зміст

Вступ .

 1. Теоретична частина.

1.1.Історія поширення равликів.

1.2. Загальна характеристика.

1.3. Значення равликів у житті людини та в природі.

1.4 . Умови утримання.

1.5. Розмноження.

1.6. Харчування равликів.

2. Практична частина.

2.1. Анкетування учнів.

2.2. Проведення дослідів в домашніх умовах .

3. Загальні висновки .

Додатки.

Література.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.