Ранкова зустріч " Чарівниця зима"

Опис документу:
Цю ранкову зустріч я розробила використовуючи інтернет ресурси, але взяла матеріал з декількох джерел. Цю розробку я використаю на відкритому уроці в 3 класі з літературного читання . Надіюсь , що ця розробка стане комусь в пригоді.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Філія Карбівська ЗШ І-ІІ ст.

КЗ « Добровеличківське НВО»

Ранкова зустріч

В 3 класі на тему: « Чарівниця зима»

Підготувала:

Вчитель

Ісупова Н.М.

2018 р.

«Чарівниця Зима»

Мета: сформувати в учнів уявлення про характерні ознаки зими; ознайомити з зимовими місяцями; розкрити походження назв місяців; розвивати творчу уяву; виховувати любов до природи.

І. ПРИВІТАННЯ

Доброго дня!

Ми візьмемося за руки (Діти беруться за руки).

Веселіше стане нам!

Бо у класі всі ми друзі,

Усмішки даруємо вам!

ІІ. ОБМІН ІНФОРМАЦІЄЮ

Діти, сьогодні наша розмова буде про …., а про що саме вам підкаже віршик:

Я антонім слова „літо”,

В мене біла тепла свита,

я мороз люблю сама:

Адже звуть мене Зима


  • Так, ось і прийшла дивна, холодна і чарівна зима! Вкрила землю снігами, дерева інієм прибрала, льодом скувала річки. На землю прийшла казка! Дуже гарно в таку пору!

«Які кольори має Зима?»

  • Дітки, подивіться на малюнки. Як ви гадаєте, яка пора року на них зображена? (Зима)

  • А давайте зараз спробуємо назвати кольори, які є на малюнках.

ІІІ. ЩОДЕННІ НОВИНИ

- Діти, а чи знаєте ви як називаються зимові місяці?

  • Під подушкою пакунки — Миколайчика дарунки. Трішки ще, і новий лік, Почне відлік Новий рік! (Грудень)

  • Пухнастий сніг усе вкриває, Різдвяна зірка в небі сяє. Повсюди радість, щастя, сміх — Цей місяць перший із усіх. (Січень)

  • Другий він в календарі, Холодно у цій порі. Снігопади, завірюха… Всі сховали в шапку вуха?(Лютий)

Грудень: У давні часи груднем називали нерівну, покриту грудками дорогу. Буває, що у грудні ще снігу немає. Перший місяць зими називали ще «мостовиком», бо він крижані мости на річках зводить.

Січень: Кажуть: «Січень – снігом січе». Другий місяць новий рік розпочинає й половину зими відсікає. Отож, чому місяць звуть січнем, зрозуміло.

Лютий: Інколи зима по-справжньому виявляє свій суворий характер тільки в лютому – останньому зимовому місяці. Тоді дмуть сильні вітри, налітають віхоли, частішають хуртовини, дошкуляє мороз. Але сонце повертається на бік весни.

4 грудня – Введення Святої Діви до храму

Належить до 20-ти великих празників. Воно має один день передпразденства і чотири дні попразденства.

За християнськими переказами, коли Діві Марії сповнилося три роки, батьки урочисто повели її до Єрусалима, в храм Божий. Звідси й назва свята. До цього часу закінчувався аграрний рік і починався час відносного відпочинку для землеробів. Тому в народі казали: "Введення прийде, свят наведе".

На Лемківщині в цей день характерним звичаєм був прихід першого "полазника". Господарі пильнували,хто перший зайде в хату. Найкраще, коли це був молодий здоровий чоловік чи гарний хлопець, бо тоді й увесь рік для господарів буде так само гарним, усі будуть здорові, "вестимуться гроші". Жінки (особливо старі та хворі) на Введення не заходили до чужої хати, бо це поганий знак. У цей день намагалися в хату нікого, крім чоловіків, не пускати, інколи зранку першим навіть вводили в хату теля, аби ніхто з чужих не зайшов. З цієї самої причини інколи по хатах у цей день були замкнені двері.

Зранку виводили з хліва першими або теличку, або бичка. Їм давали воду та хліб, щоб добре велася худоба. А вим'я намазували маслом, щоб давало багато жирного молока. І варили спеціальний кисіль, щоб те молоко було добре. Корів дуже пильнували, бо вважалося, що цього дня відьми сідали на кочергу й летіли відбирати молоко.

А дівчата, лягаючи на Введення спати, казали: "Введення, введи мене у той дім, де я буду вік доживати". Вони вірили, що у ту ніч присниться суджений.

Прикмети в цей день. Вважалося, якщо на Введення вітряно, то зима буде з хуртовинами, а на жнива дощитиме і гарно вродить просо. Від Введення до Благовіщення не копали землю, "бо вона спочиває". Колись казали, що у цей день Господь відпускає праведні душі на землю подивитися на своє тіло. Недобрий знак, коли в цей день хтось приходить щось позичити.

IV. ГРУПОВА РОБОТА

Галерея творчості

- Кожен з вас по своєму уявляє зиму. Давайте завітаємо в галерею творчості та намалюємо як ми уявляємо зиму, недарма її називають красунею, чарівницею.

V. ПІДСУМОК

Вправа «Сніжинка».

- Назвіть ознаки зими. Перед вами підказка – малюнок. Говорить той, кому передають сніжинку.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Географічні задачі»
Довгань Андрій Іванович
36 годин
590 грн