Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Створюємо квести та вебквести для роботи у класі та дистанційно
»
Взяти участь Всі події

Ранкова зустріч 1 клас "Чи можу я вважати себе мандрівником??"

НУШ

Для кого: 1 Клас

02.08.2020

251

5

0

Опис документу:
Нова українська школа. Ранкова зустріч 1 клас "Тема тижня "Я - мандрівник". Метою зустрічі є:розширювати пізнавальні інтереси дітей; ознайомити їх з різноманітними засобами пересування; дати дітям уявлення про красу нашої планети; розвивати у дітей інтерес до природничо-наукових знань; ознайомити їх з деякими явищами природи.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Ранкова зустріч
Чи можу я вважати себе мандрівником??
Вчитель читає (діти читають, коли засвоять слова вітання). Слова супроводжуються певними рухами.

Привітаймо Сонечко! (руки вгору)

Здрастуй дороге! (руки вгорі розводимо)

Привітаймо Квіточку! (руки вперед)

Хай вона росте! (руки спереду розводимо)

Привітаймо Дощик! (руки в боки)

Лийся мов з відра! (затримуємо руки в боках)

Привітаймо друзів всіх! (показуємо на однокласників)

Зичимо добра!

Новини дня

Помічник вчителя (учень) заповнює таблицю:
Дата
Назва дня тиждня

Погода сьогодні

Кількість присутніх

Вчитель:
Нас чекає...

Особливі новини..


Слухання текстів про відомих мандрівників світу.
Васко да Гама – відомий португальський мореплавець епохи Великих географічних відкриттів. Васко да Гама відкрив морський шлях до Індії експедицією 1497 – 1499 років навколо Африки.

Відкриття Індії Васко да Гама окупило всі витрати на подорож. Прянощі, приправи, тканини та інші товари були продані дуже дорого, адже Європа ще не бачила і не знала того, що було привезено мореплавцем. Експедиція пройшла шлях в 40 000 км і обстежила понад 4 000 км східного узбережжя Африки. Але головні географічні відкриття Васко да Гама полягали в тому, що він був першовідкривачем морського шляху до Індії і саме він наніс його на карту. Навіть сьогодні це найзручніший шлях в країну прянощів, що пролягає через мис Доброї Надії. Завдяки мореплавцю Португалія отримала звання найсильнішої морської держави в світі.

Фернан Магеллан – вихідець із небагатої дворянської сім’ї. Він здійснив першу в світі навколосвітню подорож водою. На честь нього названо безліч відкриттів – Велика і Мала Магелланова хмара, космічний корабель «Магеллан», а також Гігантський Магелланів телескоп.

Фернан Магеллан (весна 1480, Саброза, провінція Віла-реал, Португалія - 27 квітня 1521, острів Мактан, Філіппіни). Магеллан довів наявність єдиного Світового океану і представив практичне свідоцтво кулястості Землі.
Ми можемо сказати, що він пішов із життя, залишивши нам свій, а тепер і наш, океан..

Жак-Ів Кусто - відомий вчений, дослідник, мореплавець, винахідник. Він залишив нам після себе свої фільми, книги, кораблі, проекти і невирішені проблеми. Що знаємо ми про нього? Які перепетії життя заставили його - артилерійського офіцера одного з кораблів військово- морського флоту суттєво змінити своє життя і стати "людиною-рибою", "іхтиандром"? Щоб зрозуміти це, необхідно знати його життя, цікаві повороти його долі. Капітан планети... Це прізвисько він отримав вже в зрілому віці. Хоча здається, що планетарний шлях його долі був визначений ще в дитинстві.


Також мало хто знає,але Жак Ів Кусто разом із Емілм Ган’яном винайшов акваланг.


У ніч з 4 на 5 травня 1982 року Сергій Бершов та Михайло Туркевич були першими українцями, що здійснили сходження на Еверест у складі першої радянської гімалайської експедиції, ставши при цьому першими у світі альпіністами, які зійшли на вершину світу вночі по новому маршруту по Південно-Західній стіні.

Еверест-найвища точка на земній поверхні.

Вершина, яка здається неприступною, вже неодноразово підкорялася відважними альпіністами, але впоралися зі сходженням далеко не всі. Забратися на Еверест — мрія, напевно, кожного підкорювача гірських піків, але завдання це під силу лише найбільш сильним і витривалим людям, здатним вижити в цих складних умовах

Гора Еверест, вона ж Джомолунгма, знаходиться на кордоні Тибету і Непалу. Так як Тибет — це китайська територія, до того ж майже закрита для відвідувань, більшість туристів і альпіністів, які прямують до Евересту, починають свій шлях у Непалі.

У Непалі Еверест називають інакше — Сагарматха.

По схилах Евересту з усіх сторін повільно стікають льодовики, але і вони закінчуються на висоті близько п’яти кілометрів.

Взимку температура на вершині може опускатися до мінус шістдесяти градусів. Навіть влітку, в липні-серпні, вона не піднімається вище нуля.

Вітер на вершині Евересту дме зі швидкістю до двохсот метрів в секунду, що вже тягне на хороший буревій.

На висоті до 6,7-6,8 кілометрів над рівнем моря на Евересті живуть павуки-скакуни. Це одні з найбільш високо живучих істот у світі. Для людини вони не небезпечні.

Близько 450 мільйонів років тому вершина Евересту була океанським дном.

У ґрунті, що покриває Еверест, іноді знаходять скам’янілі морські організми. Еверест підростає в середньому на 4 міліметри щорічно

. Щорічно альпіністи залишають на схилах Евересту близько п’ятдесяти тонн сміття та інших відходів.

У зв’язку з вищезазначеним пунктом непальська влада затвердила правило, згідно з яким кожен альпініст при спуску назад зобов’язаний або зібрати не менше 8 кілограмів сміття, або заплатити чотири тисячі доларів.

Причому мудрі непальці беруть гроші в заставу ще до початку сходження, і віддають тільки у разі виконання норми по збору сміття

Еверест — найвища точка Землі, але не найвища гора.

Підводний вулкан Мауна-Кеа, розташований на Гаваях, вищий на цілий кілометр з чвертю.

Підйом на вершину Евересту забирає у досвідченого альпініста близько двох місяців, включаючи час на акліматизацію.

У процесі сходження альпіністи худнуть в середньому на 15 кілограмів за рахунок спалювання жиру і втрати вологи з організму.

Дозвіл на сходження на Еверест коштує десять тисяч доларів, а вартість всієї експедиції, організованої спеціальними компаніями, може досягати ста тисяч доларів.

Вперше Еверест був підкорений порівняно недавно — в 1953 році. Тиск повітря на вершині Евересту становить близько третини від нормального, що може стати причиною загибелі.

Непальський альпініст Аппа Тенцінг підіймався на вершину Евересту двадцять один раз, що є безумовним світовим рекордом.

Інтерактивна гра «Мікрофон»

Чи вважаєте Ви себе мандрівником?

Куди ви здійснювали мандрівки?

Як потрібно поводитись в незнайомому місті?

Куди ми здійснювали мандрівку протягом тижня?

Що Вам запам’яталося?

Що необхідно брати з собою коли вирушаєш у подорож?

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.