Ранкова лінійка «Соборність душ наших».

Опис документу:
Захід проводився на вулиці,кожна група тримала стрічки єдності синьо-жовтого кольору. Коли весь заклад присутній на такому заході-відчувається атмосфера єдності думок,бажання жити в мирі та злагоді,під кінець лінійки ми обєднуємо стрічки в одне ціле.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

В.1. Україна… Щедра земля під високим волошковим небом, осяяна промінням вічного сонця. Задумливі степи з своїм високим різнотрав’ям, широкі поля золотої пшениці, що грають хвилями, справжні моря.

В .2. Густі прадавні ліси, гірські вершини, які здіймаються високо в небо, сині плеса озер, що манять своєю прохолодою, ріки- швидкоплинні, гірські бурхливі або повноводні, могутні, глибокі.

В .3. Калина край вікна, яка чарує білим цвітом навесні та сяє червоним намистом восени. Похилена верба, прекрасна у своїй зажурі. Маленькі хати, що немов хустини, біліють поміж зеленими садками.

У 4. Рідна Україна- мова солов’їна,

Золоте колосся, маки у житах.

Край воріт- калина, верба, яворина,

Храми і світлиці в барвах- рушниках.

У 5. Рідна Україна- то душі краплина,

Пісня журавлина у ранковий час.

Рідна Україна- то земля єдина,

Що сходив ногами босими Тарас.

В. 6. 22 січня 1919 року в Києві на Софіївській площі відбулися урочисті збори, на яких було проголошено Акт злуки (об’єднання) українських земель, засвідчений Універсалом про об’єднання УНР і ЗУНР в єдину велику Україну. Ним стверджувалося об’єднання двох тодішніх держав, що постали на уламках Російської та Австро-Угорської імперії в єдину соборну. Українську державу, яка відтоді ставала гарантом загальнонаціональних інтересів українців. Століттями розірваний український народ визволився з неволі та возз’єднався на своїй землі в єдиній Українській державі.

В.7. Акт злуки був глибоко детермінований історично і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу. Він став могутнім виявом волі українців до етнічної та територіальної консолідації, свідченням їхньої самоідентифікації, становлення політичної нації. Уперше за 600 років він став реальним кроком до об’єднання українських земель, який вплинув на подальші національно- політичні процеси в Україні.

У 9. За що я люблю Україну…

За дух незламних людей!

Що бачать усюди руїну,

Та сповнені щирих ідей!

У 10. За те, що зі зламаним носом

На ноги твердіше стає

Країна, що пахне покосом

І думку ще власну снує!

У 11. Рідна Україна- пара лебедина,

Озеро бездонне і стрімка ріка

У саду хатина- біла сорочина,

Стежечка-стежина в зелен-споришах.

У 12. Рідна Україна- за столом родина,

Яром-долиною стелиться туман.

Батькова розмова- тиха, вечорова,

Мамина молитва- вічний талісман.

В 13. Моя Україна- приклад великої мужності, витривалості та духовності. Моя країна йшла і йде в нинішній ситуації крізь століття дуже важким шляхом. Українці завжди славилися своєю великою внутрішньою силою, неповторною культурою, співучою мовою та високими стандартами моралі. Відкриті, чесні та доброзичливі, вони неодноразово ставали жертвами жорстокого насильства з боку агресивних сусідів та іноземців- загарбників. Та українці самовіддано борються за своє майбутнє і краще життя для своїх дітей.

14 (пісня)

У 15. Нехай ніхто не половинить,

Твоїх земель не розтина,

Бо ти єдина, Україно,

Бо ти на всіх у нас одна.

У 16. Одна від заходу й до сходу

Володарка земель і вод-

Ніхто не ділить хай народу,

Бо не поділиться народ.

У 17. І козаки, й стрільці січові

За тебе гинули в полях.

У небесах сузір’я Лева

Нам світить на Чумацький Шлях.

У 18. Стражденна чаєчко- небого,

Єдині два твої крила

Виходим, нене, у дорогу,

Аби ти вільною була.

ДНЗ «Мелітопольський професійний аграрний ліцей»

Ранкова лінійка «Соборність душ наших».

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»