Заняття природничого гуртка, присвячене птахам
(презентація додається)
Мета: ознайомити учнів з типовими представниками орнітофауни Одеської області та України; повторити, актуалізувати й систематизувати знання учнів про біологію птахів, які вони отримали на уроках; поглибити й конкретизувати знання учнів про біологію та екологію птахів області і країни; формувати в учнів при вивченні біології, ключові компетентності: компетентність саморозвитку і самоосвіти; соціальна компетентність; загальнокультурна компетентність; компетентність продуктивної творчої діяльності; інформаційно-комунікаційна компетентність; здоров’язбережувальна компетентність; формувати позапредметні компетентності: комп’ютерної, екологічної, валеологічної, соціальної тощо.
Хід заняття
І. Організаційний етап
Учні займають свої місця та готують зошити, блокноти для записів і нотатків.
ІІ. Повідомлення теми і мети поточного заняття природничого гуртка
Коротка промова вчителя
ІІІ. Актуалізація загально біологічних відомостей та особливостей біологічної організації птахів, які знадобляться на поточному занятті природничого гуртка.
Учитель проводить відносно коротку бесіду з елементами розповіді та діалогу з учнями про особливості будови і життєдіяльності птахів. Акцент робиться на тих особливостях, які пов’язані з пристосованістю птахів до польоту та екологічними умовами довкілля в яких вони перебувають.
Звертають увагу на особливості дихальної, кровоносної та опорно-рухової системи, що пов’язані з польотом. Для цього використовують слайди № 2 – 6.
IV. Ознайомлення учнів з окремими найбільш типовими видами птахів Одеської області та України
Заздалегідь підготовлені учні виступають з короткою доповіддю про особливості окремих представників орнітофауни області й країни. Учитель коментує та доповнює учнівські доповіді. Для цього використовують слайди № 7 – 20. На слайдах фотографії птахів, запис їх голосів та звуків і коротка текстова інформація про них.
V. Закріплення та систематизація знань
Учні закріплюють та систематизують свої знання про особливості птахів, виконуючи тестові завдання. Для цього використовують слайди № 21 – 33.
VI. Подальше поглиблення знань учнів
Учням рекомендують список відповідної літератури ( слайд №34)














































