Проведення конференції на тему: "Воскове моделювання Wax-up – запорука гарної посмішки"

Опис документу:
Мета конференції:Детальне знайомство з восковим моделюванням Wax-up, технологією Mock-up, комп’ютерним моделюванням посмішки. Порівняння позитивних та негативних якостей різних технологій моделювання. Компетентності: Інтегральна компетентність: Здатність розв'язувати типові спеціалізовані задачі в медичній галузі та передбачає застосування положень і методів відповідної науки і характеризується певною невизначеністю умов.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Мiнiстерство охорони здоров’я України
Комунальний заклад вищої освiти
«Кам'янський медичний коледж»
Днiпропетровської обласної ради»

КОНФЕРЕНЦІЯ


Тема конференції: «Воскове моделювання Wax-up

запорука гарної посмішки»

Підготували:

викладач зуботехнічних

дисциплін Н. А. Власенко

студенти: П’ятниця А., Гажур А., Терещенко А., Дороган Г.

2019 рік

План проведення конференції

1. Вступ. ( Повідомлення викладача Власенко Н. А.)

2. «Воскове моделювання Wax-up-запорука гарної посмішки».

(Презентація, доповідь студентки 3 курсу П’ятниці Насті)

3. Наочний фільм « Воскове моделювання Wax-up». (Підготував

студент 2 курсу Терещенко Андрій)

4. Наочний фільм «Mock-up». ( Підготувала студентка 2 курсу

Дараган Ганна)

5. Наочний фільм « Комп’ютерне моделювання посмішки».

(Підготував студент 2 курсу Гажур Артем)

6. Висновки.

Мета конференції:Детальне знайомство з восковим моделюванням Wax-up, технологією Mock-up, комп’ютерним моделюванням посмішки. Порівняння позитивних та негативних якостей різних технологій моделювання.

Компетентності:

Інтегральна компетентність:

Здатність розв'язувати типові спеціалізовані задачі в медичній галузі та передбачає застосування положень і методів відповідної науки і характеризується певною невизначеністю умов.

Загальнікомпетентності:

ЗК 1. Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу інформації.

ЗК 2. Здатність до планування та організації власної діяльності.

ЗК 3. Здатність спілкуватися державною мовою як усно, так і письмово.

ЗК 4. Здатність використовувати інформаційні та комунікативні технології.

ЗК 5. Здатність оцінювати та забезпечувати якість виконаних робіт.

ЗК 6. Здатність до міжособистісної взаємодії.

ЗК 7.Уміння працювати у колективі та в команді.

ЗК 8. Здатність застосовувати знання в практичнихситуаціях.

ЗК 9. Здатність виявляти, ставити та вирішувати проблеми, генерувати ідеї.

ЗК 10. Здатність діяти на основі етичних міркувань (мотивів).

ЗК 11. Здатність до адаптації та дії в новій ситуації.

Спеціальні (фахові) компетентності:

ФК 1. Здатність використовувати у професійній діяльності знання нормативно-правових, законодавчих актів України та наказів МОЗ України, матеріалів ВООЗ. ФК 2. Здатність використовувати теоретичні знання та практичні уміння для виконання заказу-наряду лікаря-стоматолога.

ФК 3. Здатність дотримуватись принципів медичної деонтології.

ФК 4. Здатність орієнтуватись у визначенні основних потреб людини згідно з рекомендаціями Європейського регіонального бюро ВООЗ.

ФК 5. Здатність усвідомлювати важливість самоосвіти та самовиховання в житті та діяльності зубного техніка.

ФК 6. Здатність усвідомлювати етичн іелементи філософії медичної справи.

ФК 7. Здатність дотримуватись мистецтва спілкування в колективі та комунікативного зв'язку з лікарем та пацієнтами.

ФК 8. Здатність організовувати роботу зубного техніка: здійснювати підготовку стоматологічного устаткування й оснащення зуботехнічної лабораторії до роботи, контроль справності, правильності експлуатації.

ФК 9. Здатність застосовувати практичні знання та вміння для розв'язання завдань, пов'язаних з етапами виготовлення ортопедичних протезів і апаратів.

ФК 10. Здатність оцінювати якість виконаної роботи, виявляти причини, щоприводять до технологічного браку, розробляти способи їх попередження та виконувати корекцію.

ФК 11. Здатність оволодіти технологіїями, що застосовуються в сучасній ортопедичній стоматологічній практиці.

ФК 12. Здатність здійснювати професійну діяльність у відповідності до вимог санітарно-протиепідемічного режиму.

ФК 13. Здатність проводити санітарно-просвітницьку роботу серед населення з метою профілактики стоматологічних захворювань та поліпшення здоров'я.

ФК 14. Здатність здійснювати професійну діяльність у відповідності до вимог санітарно-гігієнічного режиму, охорони праці, техніки безпеки та протипожежної безпеки.

ФК 15. Здатність забезпечувати належне зберігання та використання зуботехнічних матеріалів, інструментарію та обладнання медичного призначення.

ФК 16. Здатність організовувати систему адміністративного діловодства та документування в умовах лікувально-профілактичних закладівзгідно з нормативно-правовими актами України.

ФК 17. Здатність проводити адаптаційні заходи для профілактики синдрому вигорання медичних працівників.

ФК 18. Здатність усвідомлювати безперервність процесів навчання та професійного удосконалення.

ФК 19. Здатність оцінювати принципи здорового способу життя і дотримуватись основ санології в практичній діяльності.

Вступ

Одна із основних задач стоматолога – це як найбільш точніше з’ясувати усі очікувані естетичні побажання пацієнта до початку лікування. Але частіше за все пацієнти не можуть чітко сформулювати свої побажання. Як правило, простого пояснення буває не достатньо.

Найбільши сприйнятим варіантом рішення цього питання є воскове моделювання Wax-up. Що таке воскове моделюванняWax-up – це методика, яка дозволяє стоматологу спрогнозувати, візуалізувати та узгодити з пацієнтом результат непрямої реставрації. Wax-up дає можливість лікарю і зубному техніку максимально точно з’ясувати та урахувати всі особливості майбутньої реставрації та уникнути неточностей виготовлення коронок, вінірів та мостовидних протезів.

Спільно з технологією Wax-up, яка тільки візуалізує майбутні зуби, фахівці при складному і масштабному протезуванні пропонують пацієнтам Mock-up – тимчасову функціональну модель, виготовлену зі спеціальних стоматологічних матеріалів.

Наочний фільм « Воскове моделювання Wax-up».

Така процедура як попереднє моделювання посмішки на воску Waxup – одне з величезних переваг сучасної стоматології. Вона дозволяє пацієнтові ще на стадії планування лікування отримати чітку візуалізацію можливого майбутнього результату і при необхідності своєчасно провести корекцію моделі, щоб мінімізувати ризики ускладнень і дискомфорту під час використання постійних стоматологічних конструкцій. У той же час кожен фахівець зацікавлений в тому, щоб його пацієнт залишився повністю задоволений отриманим результатом лікування.

Наочнийфільм «Mock-up».

Невід’ємною частиною реабілітації залишається використання композитної репродукції, чи так іменованого mock-up.

Mock-up дозволяє повністю імітувати естетичний вигляд майбутніх реставрацій і має виняткове значення на етапах планування лікування. Mock-up виготовляють відразу ж після підтвердження правильності виконаної воскової моделі. Mock-up приміряють спочатку на моделі, а потім і в порожнині рота пацієнта. Таким чином вдається повністю перенести геометрію воскового моделювання в ротову порожнину. Примірка композитної репродукції в роті дозволяє оцінити естетику, функцію і характер взаємодії майбутніх реставрацій. Таким чином лікарю також вдається залучити пацієнта в процес лікування: пацієнт самостійно може ознайомитися з композитним макетом до виготовлення остаточних реставрацій, і вказати, що саме йому не подобається. З іншого боку, mock-up – це ще один інструмент роботи із зубним техніком, який тільки покращує комунікацію. 

Наочний фільм « Комп’ютерне моделювання посмішки».

Красиві, білосніжні, рівні зуби – мрія кожної людини. Сучасна стоматологія надає багато варіантів виправити вади – реставраційна стоматологія та протезування, надати емалі білосніжний колір – процедура вроджені чи набуті дефекти зубного ряду. Вирівняти його допоможуть брекети, виправити естетичні та функціональні лазерного відбілювання Beyond. Багато людей сумніваються – а чи варто починати такі серйозні зміни, адже невідомо, який результат вийде. А може, нові зуби не сподобаються, значно змінять зовнішній вигляд, будуть здаватися чужими по образу? Повернути ж все назад буде неможливо!

Комп’ютерне моделювання посмішки, дозволяє ще до початку роботи стоматолога-ортопеда побачити, як будуть виглядати майбутні коронки або вініри кожного конкретного пацієнта. Причому, з можливістю онлайн коригування всього процесу.

висновки

ПОПЕРЕДНЄ МОДЕЛЮВАННЯ ПОСМІШКИ НА WAX UP.

ПЕРЕВАГИ

- Діагностичне моделювання, на думку фахівців, дуже важливий етап в протезуванні.

- Wax-up виключає неточності при виготовленні постійних конструкцій на початковому етапі.

- Пацієнт повністю контролює процес і може брати участь в корегуванні кінцевого результату.

- Wax-up мінімізує час звикання до протезів і необхідність їх «розношувати», що часто супроводжується механічними пошкодженнями м’яких тканин ротової порожнини і болючим дискомфортом.

- Після воскового моделювання подальше препарування буде більш щадним.

-Цей спеціальний стоматологічний віск – абсолютно інертний матеріал і не викликає ніяких реакцій з боку пацієнта.

Таким чином, обопільно вигідним рішенням як для пацієнта, що потребує естетико-функціональної стоматології, так і для його лікуючого спеціаліста, однозначно є використання попереднього моделювання посмішки на воску Wax-up 

ПЕРЕВАГИ MOCK-UP

Використання mock-up надає цілий ряд переваг. По-перше, є можливість візуалізувати пацієнту майбутній результат лікування, таким чином залучивши його безпосередньо в процес реабілітації. Подібний підхід допомагає понизити ризик розвитку можливих потенційних конфліктів між лікарем і невдоволеним пацієнтом. Крім того, восковий макет дозволяє пацієнтові звикнути до змінених параметрів естетики, функції, фонетики та оклюзії. Таким чином сам процес лікування стає більш прогнозованим для самого пацієнта.

Окрім покращення комунікації з пацієнтом, лікарю завдяки композитному макету вдається ще покращити зв’язок із зубним техніком. Маючи у своєму розпорядженні mock-up і клінічні фотографії, технік оперує всіма необхідними інструментами для відтворення індивідуалізованого профілю посмішки. Адже воскова репродукція дозволяє оцінити функціональний бік майбутньої реставрації (структурну і динамічну оклюзію, положення вільного краю для артикуляції, підтримку губ), а композитна – і естетичний аспект (відтінок, форму, об’єм, симетрію посмішки, її гармонію з естетикою обличчя). Крім того, композитні матеріали, які використовуються для отримання макету, вже досить поширені в клінічній практиці.

КОМП’ЮТЕРНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПОСМІШКИ

ПЕРЕВАГИ

Переваги комп'ютерного моделювання очевидні: пацієнт і стоматолог заздалегідь погодять результати реставрації, тому клієнт заздалегідь точно знає, які зуби будуть у нього після лікування, а ризик їх «невдалого» кольору чи форми зводиться до нуля. Всім відомо старе російське прислів'я сім разів відміряй один раз відріж, перш ніж зважитися на зміну форми зубів і замість того щоб сліпо довіряти смаку лікаря, варто підійти до цього більш грунтовно і творчо, щоб потім не шкодувати про те що ваша усмішка могла бути красивіше і не переробляти дорогу роботу.

Джерело інформації:

  1. https://stomatprofy.com.ua/statti/voskove-modelyuvannya-zubiv-tehnika-wax.

  2. http://smile-center.com.ua/ru/articles/chto-takoe-wax-up-i-mok-up

  3. https://www.youtube.com/watch?v=j_4T8XydeHQ

  4. https://www.youtube.com/watch?v=11ttvRl4eQc&t=391s

  5. https://www.youtube.com/watch?v=wuJ8ZYDr2XM

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Акція «Методичне літо»
Призовий фонд 50 000 грн!
Взяти участь

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ХІМІЇ залишилося:
0
1
міс.
1
1
дн.
1
6
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!