Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Прості досліди з фізики в домашніх умовах: «Самоврівноважувана палиця»

pdf

Фізика

Для кого: 7 Клас

03.10.2022

60

2

0

Вміст матеріалу:

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення зі змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документа.

Опис методичного матеріалу:

Дослід не є новим [описаний в (1)], проте досить цікавий і варто його повторювати. Якщо на вказівні пальці руки поставити гладку палицю – (можна взяти навіть неоднорідну палицю на фото 3), як це показано на фото 1 і врівноважити палицю, щоб вона лежала горизонтально. Потім рухаємо пальці назустріч один одному, поки вони не зійдуться впритул, як це показано на

фото 2 – і виявилось, що палиця зберігає рівновагу. Зрозуміло, що центр ваги палиці буде в місці зведених пальців раз палиця в рівновазі. Навіть якщо зумисно рухати один палець швидше, а інший повільніше – результат буде такий самий. Пояснення цьому таке – коли пальці розсунуті – більше навантаження припадає на той палець, який перебуває ближче до центра ваги палиці. З тиском зростає і тертя – таким чином фактично рухається тільки один палець, той що далі від центра і через деякий час вони міняються місцями, і так декілька раз - поки не зійдуться в центрі ваги палиці. Так станеться, якщо палиця однорідна, як це показано на фото 1 і фото 2.