Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Навчаємось за новим правописом: особливості розвитку мовної компетентності учнів і учениць
»
Взяти участь Всі події

Просте звукове реле (позакласна робота)

Фізика

Для кого: 8 Клас, 9 Клас, 10 Клас, 11 Клас

20.01.2022

78

0

0

Опис документу:

У запропонованій схемі простого звукового реле застосовано германієві транзистори, що спрощує його налаштування і початківці радіоаматори легко можуть його виготовити. Як мікрофон з успіхом можна використовувати динамічний мікрофон типу МД85А і інші. У мікрофонному підсилювачі (МП) передбачена місцеве регулювання підсилення за допомогою потенціометра (R7), що може знадобитися для регулювання чутливості звукового реле. Максимальна чутливість звукового реле 7...8 метрів, при використанні в якості мікрофону телефонного капсуля диференціальної системи, фірми «Tesla» з опором 50 Ом. Дане звукове реле призначене для індикації рівня шуму в класі, якщо шум перевищує виставлене порогове значення, то на кілька секунд засвічуються світлодіоди червоного кольору. Мікрофон звернений в сторону класу. Чутливість виставляється така, щоб від розмови вчителя звукове реле не спрацьовувало.

Досвідчені радіоаматори можуть застосувати кремнієві транзистори для цієї ж схеми, замість германієвих, однак при цьому необхідно більш ретельно підбирати режими роботи транзисторів. Кремнієві транзистори можуть мати дуже великі значення статичного коефіцієнта передачі струму в схемі з загальним емітером (ЗЕ) - наприклад, транзистори КТ3107К, КТ3107Л мають h21Е рівні 380...800, згідно з довідника (4).

Принципова електрична схема звукового реле наведена на рис. 1.

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.