
Характеристика проекту:
творчо-дослідницький
Вид проекту:груповий
Тривалістьпроекту:тиждень(5 днів)
Строки реалізації проекту:
Учасники проекту: Діти середньої групи, педагоги, батьки
База реалізації: ДНЗ №8
Етапи реалізації проекту:
2 етапи – організаційно-підготовчий та практичний.
Освітні завдання:
Освітні: Активізувати словниковий запас дітей; закріпити у свідомості дітей ознаки зими, сезонні зміни в природі.
Розвиваючі: розвивати почуття прекрасного і здатність передати це в індивідуальній роботі; розвивати мовний слух, зорову увагу і сприйняття, розвивати загальну і дрібну моторику пальців рук, координацію мови і руху.
Виховні: виховувати морально - естетичні почуття в спілкуванні з природою, позитивну установку на участь в занятті.
Мета:Уточнити знання дітей про зиму, зимові явища природи.
- уточнити уявлення дітей про зиму; сприймати поетичний образ зими засобами художньої виразності.
- розвивати пам'ять, увагу, уяву; доказову мову; закріпити знання геометричних фігур.
- заохотити дітей до пізнання нового, незнаного
- вчити дітей за допомогою спостережень та дослідів підводити до висновків. - розширити знання дітей про властивості льоду та снігу (при нагріванні лід та сніг перетворюється на воду, а при охолодженні вода перетворюється на лід). - розвивати спостережливість, допитливість, уважність.
- виховувати дбайливе ставлення до довкілля, бажання займатися дослідницькою діяльністю.
Завдання проекту:Ознайомити дітей з особливостями зимової пори року; розширити знання дошкільнят про зимові явища природи; про зміни у природі , пов`язані з приходом зими; розширити й узагальнити знання про диких тварин; розвивати мовленнєвий розвиток з елементами розвиваючих ігор; збагачувати емоційний стан дітей.
Взаємодія з іншими видами діяльності:
Практична діяльність:
• спостереження за станом погоди взимку;
• прослухати оповідання, вірші, статті на тему зимових явищ в природі
• провести дидактичні ігри;
• організувати діяльність з зимової тематики та виставку творчих робіт залучивши до співпраці дітей та їхніх батьків;
• спільно з батьками провести акцію «Зимові розваги» та провести педагогічний практикум;
• провести розвагу «Зимові змагання».
• провести бесіду з вихователя на тему « Безпека взимку»
Актуальність проекту.
1 етап.
Розроблення проекту, підготовка методичних матеріалів;
Оформлення міні-виставки книжок на тему: » Зима» в груповій кімнаті;
Залучення батьків та дітей в даному проекті;
Розроблення конспектів занять та заходів;
Підбір музичного супроводу; художньої літератури (казки, загадки, легенди, приказки тощо).
Заготовка наглядного матеріалу
Підбір мультфільмів до теми
Підготувати виставки малюнків з батьками:» Зимові розваги»
Обговорення з батьками дітей питань щодо реалізації проекту.
Підготовка майстер-класу(презентація)
2 етап.
Перший день.
Конспект заняття
Конспект заняття «Подорож в майстерню Зими» для дітей середньої групи
Мета: закріпити знання дітей про зимові явища природи.Активізувати словниковий запас дітей; закріпити у свідомості дітей ознаки зими, сезонні зміни в природі.
˗розвивати почуття прекрасного і здатність передати це в індивідуальній роботі; розвивати мовний слух, зорову увагу і сприйняття, розвивати загальну і дрібну моторику пальців рук, координацію мови і руху.
˗виховувати морально - естетичні почуття в спілкуванні з природою, позитивну установку на участь в занятті.
Хід організованою освітньої діяльності.
Організаційний етап
Вихователь: Діти у нас сьогодні на занятті гості, я пропоную привітатися і поділитися своїм хорошим настроєм
Скажімо «Добрий день» руками, (помахати руками)
Скажімо «Добрий день» очима (повільно закрити очі)
Скажімо «Добрий день» ми ротом
Стане радісно кругом.
Діти, я коли готувалася до нашого заняття, відкрила комп'ютер і ось що я побачила- (відео - лист Зими)
- А хотіли б ви побувати в гостях у Зими? (Так)
Ну, що пішли? На вулиці такий сильний мороз. Давайте, одягнемо тепліше.
(Діти встають і йдуть по колу).
«Зимова» - хороводні рухи.
Великі ноги крокували по дорозі (йдемо великими кроками)
Скрип - скрип, топ - топ!
Не дивіться на всі боки! (Зупиняються і дивляться на всі боки,
А дивись під ніжки
На білі доріжки! (Обома руками вказуємо на ноги,
Маленькі ніжки йшли по доріжці (йдемо короткими, частими кроками).
Скрип - скрип, топ - топ!
Провалились ми в замет! (Присідаємо і завмираємо на 10 - 20 секунд).
Із замету вилазимо (піднімаємося,
І штанці очищаємо (енергійно обтрушувати,
По доріжці ми йдемо
В гості до Зими прийдемо (йдемо, потім зупиняємося).
- Ось ми і прийшли.
- Шлях наш був неблизький, сідайте на пеньочки (стільчики, закрийте очі і відпочиньте.
Закриємо очі і скажемо
-Раз, два, три - посидь і відпочинь.
І в гостях у Зими зявись . (Поки діти відпочивають, вихователь тим часом одягає костюм Зими).
Відкрили очі.
- Здрастуйте, діти! Я дуже рада, що ви прийняли моє запрошення і вирішили відвідати мою зимову майстерню, а поки ви відпочиваєте, я з вами трохи розмовляю.
- питання Зими дітям про зимовий час року, зима яка? (Холодна, сніжна, морозна, сувора.)
-Сніг який? (Білий, іскристий, блискучий, м'який, пухнастий, мокрий, сірий, брудний, холодний.)
-Вітер взимку який? (Холодний, крижаний, сильний, морозний.)
- Що робить взимку ведмідь? (Спить в барлозі)
Чим харчуються взимку заєць, білка? (Заєць - гризе кору осики і вільхи, білка - шишки) і т. д.
- Які ж Ви молодці.
- Скажіть діти, чим ви любите займатися у цю чудову, казкову пору року (відповіді дітей)
- Дуже добре! Ось зараз я пропоную вам зліпити сніговика.
Діти збирають пазл «Сніговик» (діти збирають два великих сніговика -пазл на підлозі, розділившись на дівчаток і хлопчиків)
- А тепер, я вас запрошую в мою зимову майстерню!
- Тут я готую сніжинки для снігопаду. Подивіться, скільки тут сніжинок (дивляться на стелю, де висять сніжинки).
- Діти, у мене є безліч сніжинок, хочете пограти з ними? (В цей час Зима кожному дає по сніжинці, прив'язаній на ниточці).
Гра «Здуй сніжинку»
Щоб нам сніжинку здути, потрібно глибоко вдихнути. (Діти виконують вправи на дихання).
- Діти, а ви хотіли б спробувати самі зробити такі ж гарні сніжинки (відповіді дітей)
Тоді проходьте до столу. (Діти проходять до столу, де на кожну дитину підготовлені матеріали для роботи - на синьому картоні, раніше намальовані сніжинки, клей ПВА, пензлик, сіль і блискітки, тарілочки)
- (пояснення, показ роботи вихователем, інд. робота дітей)
- Молодці! Які гарні сніжинки, я їх потім всі зберу і укрию ними дерева та чагарники, щоб їм не було холодно!
- Ви, добре впоралися з роботою, за це я пригощу вас смачними сніговими кульками. Діти відмовляються від частування.
- Чому ви не хочете моєї частування? (Сніг холодний і брудний, можна застудитися і захворіти.)
- Добре, тоді я трохи поколдую. (А ви, закрийте очі і не підглядайте -
«Топ, топ, хлоп, хлоп,
Навколо себе повернись,
Сніг, сніжок, в солодкість перетворися!
(Зима перетворює сніг на зефір).
- А тепер вам пора повертатися в дитячий сад, а моє частування ви візьміть собою і там його з'їсте. Ось вам сніжинка, вона допоможе знайти дорогу. Для цього потрібно сказати "чарівні" слова: «Сніжинка кружляє раз, сніжинка кружляє два, сніжинка кружляє три, дітямв дитячий сад потрапити допоможи», (з закритими очима)
Діти беруть сніжинку, кажуть чарівні слова. Звучить музика. Поки діти під музику повертаються в дитячий сад, Зима знімає костюм і перетворюється в вихователя.
Висновок.
-Діти, а де ви були?
- Який у вас настрій після подорожі?
- Що ви робили в майстерні Зими?
Розробка та проведення дидактичної гри Доббль «Зима»
Вивчення пальчикової гімнастики «Зима»
Другий день проекту.
Конспект заняття
Конспект заняття для дітей середнього віку «Зима»
Мета: Уточнити знання дітей про зиму, зимові явища природи.
- уточнити уявлення дітей про зиму; сприймати поетичний образ зими засобами художньої виразності.
- розвивати пам'ять, увагу, уяву; доказову мову; закріпити знання геометричних фігур.
- заохотити дітей до пізнання нового, незнаного
- вчити дітей за допомогою спостережень та дослідів підводити до висновків. - розширити знання дітей про властивості льоду та снігу (при нагріванні лід та сніг перетворюється на воду, а при охолодженні вода перетворюється на лід). - розвивати спостережливість, допитливість, уважність.
- виховувати дбайливе ставлення до довкілля, бажання займатися дослідницькою діяльністю.
Матеріали та обладнання: цеглинки ЛЕГО зі снігом, геометричні фігури, паперові сніжинки, картина «Зима в лісі».
Хід заняття:
Вихователь та діти заходять до групи. Тут на паласі розсипані сніжинки.
Вихователь: цікаво, хто це побував у нашій групі? (Зима.)
Вихователь: звісно! А які ще зимові явища природи ви знаєте? (іній, мороз, хуртовина, завірюха, снігопад.)
Вихователь: які гарні сніжинки! Як же ми тепер пройдемо до групи? (припущення дітей - давайте зберемо сніжинки).
Вихователь: добре! Скажіть, діти, сніжинки однакові?( ні.)
Вихователь: А чим вони відрізняються? (одні – великі, інші – маленькі.)
Вихователь: правильно. Давайте в одну коробку складемо великі сніжинки, а в іншу – маленькі. (Діти збирають. Підходимо до картини "Зима в лісі"). Вихователь читає вірш.
Ось і знову зима білоброва
Побілила поля і хати,
Заквітчала у іній діброву,
Через річку наводить мости.
Поспішає зима, поспішає,
Підганяє мороз, холоди:
Скоро, скоро з далекого краю
Рік Новий завітає сюди.
Під кружляння веселих сніжинок
Почали готуватись і ми,
Щоб зустріти при світлі ялинок
Найдорожчого гостя зими.
Вихователь: Подивіться уважно на картину. Яку фарбу використовував художник найбільше?:( білу.)
Вихователь: Як змінилося життя тварин та птахів узимку? Що сталося з рослинами? (ведмідь спить у берлозі, зайчик змінив шубку на білу, ховається під кущами від лисиці, білка в дуплі їсть запаси, птахів стало мало, вони не співають, бо холодно. Дерева сплять під снігом.)
Вихователь: молодці. А що можна сказати про сніг. Який він?( білий, пухнастий, холодний, сріблястий, легкий.)
Вихователь: молодці. Послухайте, як описує сніг поетеса
Сніг буває різний:
Чистий, невагомий,
Сніг буває брудний -
Липкий і важкий.
Сніг летить пухнастий,
М'який і приємний,
Сніг буває пухкий,
Сніг буває ватний.
Вихователь: яку допомогу надає сніг рослинам?( Під снігом рослинам тепло).
Вихователь: звісно. (Звертаю увагу дітей на вікно. За вікном подарунок від зими – цеглинки ЛЕГО у яких сніг.) Скажіть, будь ласка, що станеться зі снігом у теплій кімнаті? (він розтане.)
Вихователь: перевіримо! Пограємось, а потім подивимося.
Фізхвилинка «Сніг»
Як на гірці сніг, сніг, (встаємо на шкарпетки, руки нагору)
І під гіркою сніг, сніг. (присідаємо)
І на ялинці сніг, сніг, (встаємо, руки убік)
І під ялинкою сніг, сніг. (охоплюємо себе руками)
А під снігом спить ведмідь, (похиталися з боку на бік, руки зігнуті в ліктях, перед грудьми, долоні від себе)
Тихіше, тихіше, не шуміть (пальчик до губ, пошепки)
Вихователь : дивимося на цеглинки Лего. Що сталось зі снігом?(у цеглинках вода.)
Вихователь: Так, сніг тільки на морозі такий пухкий і пухкий. А в теплі він перетворюється на воду. (Наливаю в склянку талу воду.) Діти ми зараз подивимося чистий сніг чи ні? (Звертаю увагу на бруд у талому снігу). Сніг не можна ні в якому разі їсти.
Пальчикова гімнастика «Сніжинки»
Стою і сніжинки в долоньку ловлю ,( Ритмічні удари пальцями правою
руки, починаючи з вказівного, по долоні лівої руки.)
Я зиму і сніг і сніжинки люблю,( Ритмічні удари пальцями лівої
руки, починаючи з вказівного, по долоні правої руки.)
Але де ж сніжинки? У долоні вода…
Куди ж зникли сніжинки? Куди? (стиснути кулаки - розтиснути.)
Розтали крихкі крижинки-родичі, бо долоні мої гарячі (Дрібні потряхування
розслабленими долонями.)
Вихователь: Діти, отже, сніг – це замерзла вода. А на річках на що перетворюється вода взимку? ( у лід.)
Вихователь: правильно. А давайте наші цеглинки з розтанувши снігом поставимо на вулицю за вікно і подивимося чи перетвориться вода на лід. П поки подивимося що ще нам приготувала зимушка – зима. Так це ж крижинки. На що вони схожі?( на трикутник, квадрат, прямокутник, коло (кола різного розміру)).
Вихователь: уважно подивіться, що можна викласти з крижинок? (Сніговика).
(Діти працюють. Після закінчення роботи розглядаємо сніговиків. Знаходимо відмінності.)
Вихователь: молодці. А тепер дивимося на наші цеглинки. Що вийшло ? (лід). Правильно. Вода як і на річках взимку замерзає і перетворюється на лід .
Вихователь: Діти, яка пора року була у нас сьогодні у гостях (Зима). Яка погода стоїть узимку? (холодна, морозна.) Які явища природи взимку бувають?.(Завірюха, снігопад, ожеледиця, сніг, лід, іній)
А ви любите зиму? (Так). Чому (Ми ліпимо сніговиків, катаємось на санчатах, граємо в сніжки.) Діти, можна їсти сніг? (Ні) Чому (Він брудний.)
Екскурсія-огляд виставки малюнків
Гра з картками « Зимові забави»
Третій день.
Конспект заняття
Конспект заняття з розвитку мовлення для дітей середнього дошкільного віку «До зими у гості»
Мета: розширити і закріпити знання дітей про зміни в природі, пов’язані з приходом зими; учити розповідати, та запам’ятовувати римований текст за допомогою символів; закріплювати вміння виділяти перший звук у слові; активізувати словник дітей словами, що означають зимові явища; продовжувати вчити правильного вживання іменників у місцевому відмінку; розвивати пізнавальний інтерес, логічне мислення; виховувати у дітей ціннісне ставлення до природи.
Матеріал: аудіозапис музики М. Чайковського «Пори року», сніжинки сірого та білого кольорів, ялинка, іграшкові звірята, опорні схеми.
Хід заняття
(Діти стоять у колі)
- Гостей прийшло до нас багато
Тож, любі діти, поверніться (повертаються до гостей)
З гостями привітайтесь (Добрий день)
І щиро їм всміхніться
Тепер на мене подивіться
І веселенько один одному всміхніться
(Діти сідають на стільці, що стоять на килимку півколом)
- Сьогодні вранці горобчик поцвірінькав мені запрошення. А від кого це запрошення, ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадку.
Чудо-сани прилетіли,
Скакуни в тих санях білі
Їде в санях тих цариця
Білокоса, білолиця
Рукавом махає,
Сріблом все вкриває (Зима)
- Діти, давайте пригадаємо, які зміни відбуваються в природі та житті людей з приходом зими. А щоб вам було легше, я пропоную вам ось такі малюнки-символи (схеми на мольберті)(2-3 дітей розповідають про ознаки зими)
- Тепер підказочку я прийму, а ви розкажіть про зиму пригадуючи малюночки (розповіді дітей)
- Малята, а ви любите зиму? А за що? (Взимку можна ліпити сніговика, гратися в сніжки, кататися на санчатах, лижах)
Я пропоную розглянути малюнок і розказати, як ще можна розважатись взимку. Спочатку розповім вам я, а ви уважно слухайте (вихователь промовляє чистомовку)
- Діти, який звук найчастіше зустрічається? (звук [з])
- Малята, дивлячись на малюночки повторіть чистомовку (2-3 дітей розповідає)
- А тепер пригадайте чистомовку без малюнка.
- Давайте пограємося у гру «Весела сніжка»
Гра «Весела сніжка»
Мета: вчити дітей виділяти перший звук у слові.(Вихователь кидає дитині сніжку і називає «зимові» слова, дитина називає перший звук: зима, сніг, мороз, бурулька, холод, сніжинка, хурделиця, лід, крига, санчата, лижі, ковзанка)
- Молодці, діти, всі були уважні і справились із завданням.
- Як ви думаєте: «Зима це добре, чи погано?». Тож давайте пограємося в ще одну гру і знайдемо відповідь на це питання.
Гра «Зима це добре, чи погано?».
Мета: розвивати мислення, мовлення, стимулювати вживання повних речень.
Правила гри такі:
У нас є ялинка, а біля неї сніжинки. Хто вважає, що зима – це добре вішає на ялинку білу сніжинку, а хто вважає, що зима – це погано – синю сніжинку. (Стоять біля столу)
- Чому ти взяв синю сніжинку? – (Тому що взимку холодно)
- А чому ти взяла білу? (Багато снігу)
(Погано – холодно, птахи залишились без їжі, багато відлетіло в теплі краї, тваринам холодно й голодно взимку, слизько – можна впасти.
Добре – можна кататись на санчатах, ліпити сніговика, гратися в сніжки, дерева і земля відпочивають, багато веселих свят)
Малята, то яких сніжинок більше? То зима – добре чи погано?
Діти, під ялинкою в заметі хтось сховався:
- Руда, хитра, хижа, гострозуба, лукава, улеслива, швидка, довгохвоста. Хто це? Вірно, це лисичка.
- Сірий, зубастий, злий, голодний. Так, це вовк.
- Руда, пухнаста, гостровуха, прудка, м’яка, спритна. Вірно, білочка.
- Колючий, маленький, повільний, сірий. Їжачок.
- Великий, вайлуватий, клишоногий, коричневий, сильний, волохатий, незграбний. Вірно, ведмідь.
- Довговухий, куцохвостий, сірий-білий, пухнастий, швидкий, лякливий. Це зайчик.
- Зайчику, виходь. Він каже, що боїться вовка і лисицю. Зайчику, виходь, ми не дозволимо тебе ображати, сідайте діти на стільці і ти, зайчику, сідай поруч та послухай як малята будуть вчити вірш про зайчика.
Вірш написав Володимир Ладижець, називається вірш «Зайчик заблукав»
Заблудився зайчик в хуртовину,
Не знайшов дороги до хатини.
Добре, що в ялини довгі віти,
Тож могла вуханчика пригріти.
У мене є малюночки до віршика, вони нам допоможуть краще запам’ятати.
- Про кого йде мова у вірші?
- Що сталося із зайчиком?
- Куди не зміг знайти дорогу зайчик?
- Які віти у ялинки?
- Як допомогла ялинка зайчикові?
(Читаю вірш ще раз звертаючи увагу на схему)
Запитую 2-3 дітей.
- Діти, за те, що ви вивчили віршик про зайчика він хоче з вами погратися.
Проводиться гра «Зайчик сірий умивається».
Дякуємо тобі, зайчику, за гру, ми запрошуємо тебе на прогулянку і там продовжимо нашу гру.
Робота з лепбуком «Зима»
Робота з мнемотаблицями
Проведення консультації для педагогів «Зимова прогулянка»
Четвертий день.
Конспект – заняття в середній дошкільній групі «Пригоди у зимовому лісі»
Мета: Ознайомити дітей з особливостями зимової пори року; розширити знання дошкільнят про зимові явища природи; про зміни у природі , пов`язані з приходом зими; розширити й узагальнити знання про диких тварин; розвивати мовленнєвий розвиток з елементами розвиваючих ігор; збагачувати емоційний стан дітей.
Обладнання: макет сніжки, ілюстрації , запис фонограми,набір для досліду, медальки.
Хiд заняття
У нас сьогодні ніби свято,
Гостей зібралося багато
А нуж на мене подивіться
І веселенько посміхніться.
Вихователь: Ось я впіймала диво-сніжку. В яку пору запрошує вона нас ? (Діти відповідають - Зиму.)
Вихователь: Діти! Сьогодні у нас буде заняття цікаве і незвичайне , ми вирушаємо у гості до Зими, а вона для нас підготувала дуже багато сюрпризів. А яких саме дізнаємося згодом.
Вихователь: Дітки ! Подивіться , що у мене в руках ( Діти – Сніжинка) . Так сніжинка. Її мені прислала сама Чарівниця – Зима. Вона нас запрошує у гості , але подорож наша буде непроста . А подорожувати ми будемо потягом. Потяг наш називається «Зима». А щоб правильно зібрати потяг і вирушити на ньому у подорож , потрібно уважно слухати мої запитання і давати на них відповіді.
1 Завдання: Скажіть мені , діти , а зима яка?
(Діти: холодна, морозна, біла, сніжна ) .Ставиться вагончик із зображенням сніжинки.
2 Завдання: А що можна робити взимку зі снігу?
(Діти: грати в сніжки, робити снігову гірку, ліпити сніговита А щоб сніговик не розтанув, якою повинна бути погода ?
(Діти: холодною, морозною ).Ставиться вагончик із зображенням сніговика .
3 Завдання: А що полюбляє їсти сніговик?
(Діти: сніг, лід, морозиво).Ставиться вагончик із зображенням морозива.
Вихователь: Чудово, погляньте дітки, який у нас вийшов гарний зимовий потяг.
Вихователь: Діти! Як, ви, гадаєте, кому взимку важко, скрутно? Хто живе у лісі?
(Діти: лісовим звірятам та птахам).
Вихователь: Взимку їм дуже важко знайти їжу, тому ми вирушаємо до лісу, щоб нагодувати лісових жителів. Давайте пригадаємо , хто живе у лісі,які звірі?
(Діти: зайчик, лисичка, вовк, ведмідь).
А яких зимуючих птахів, ви, знаєте ?
(Діти : синичка, ворона, снігур, горобчик).
Вихователь: Але, для того, щоб потрапити до лісу Зима нам прислала листа. Давайте прочитаємо його. ( Вихователь читає лист).
«Доброго дня , діти! Потрапити в мій ліс не просто . Щоб ви змогли прийти до мене в лісове королівство і допомогти лісовим жителям, ви повинні виконати завдання.»
Вихователь: Ось перше завдання «З ким дружить Зима?» (Потрібно відгадати загадки)
Покружляла зірочка
У повітрі трошки
Сіла і розтанула
На моїй долоньці. (Сніжинка)
Хто на зиму роздягається,а влітку одягається? (Дерево)
Зелену сукню маю,
Ніколи не міняю
Один єдиний раз на рік,
Її я прикрашаю. (Ялинка)
Вихователь: Молодці! Перше завдання Зими виконали.
Давайте послухаємо друге завдання, яке приготувала нам Зима.
Гра «Зігрій Зиму ласкавими словами.»
(Діти називають зиму ласкавими словами по черзі : пухнаста, ніжна, іскриста,світла, добра, сніжна красуня).
Вихователь: Ось і впоралися ми і з другим завданням. Ну, що ви мабуть втомилися. Давайте трішки відпочинемо.
Фізкультхвилинкка
У володарки Зими
Трішечки замерзли ми.
Грудень каже: «Пострибай!»
Січень просить: «Присідай!»
Встали - сіли, встали – сіли
Розігріли наше тіло.
Лютий місяць нагадав
Час нам братися до справ,
Сіли дітки всі гарненько
Спинки тримаємо рівненько!
Вихователь: Ну, що слухаємо наступне завдання?
Гра «Вгадай чий голос?»
(Діти слухають фонограму: скрипить мороз, віє вітер, виє завірюха, виє вовк)
Вихователь: Дітки , скажіть, що потрібно робити, щоб не злякатися морозу та не змерзнути на вулиці взимку?
(Діти: потрібно одягати зимовий одяг)
Гра : «Збираємось на прогулянку».
(Вихователь називає предмети одягу ,якщо зимовий дітки хлопають в долоньки, якщо ні – руки на колінах.) (Шуба, шапка, туфлі, шарфик,плаття, рукавички, шорти, валянки,футболка.)
Вихователь: Молодці діти, впоралися з усіма завданнями. А зараз давайте приготуємо їжу для лісових жителів . (Діти разом з вихователем готують їжу для птахів. ) Ось нарешті наша подорож добігла кінця. Ми приготували їжу для птахів. За те, що ви були такими активними, допомогли птахам.
Зима – Чарівниця нагороджує вас медалями.
Робота по відгадуванні загадок на тему: « Зима»
Робота з мнемотаблицями
П'ятий день.Заключний.
Конспект інтегрованого заняття (у середній групі)
Тема: «Зимонька - зима»
Мета:- уточнити знання дітей про зимові природнi явища;
- закріплення знань художніх засобів виразності (інтонація), закріпити вміння виразно читати вірші;
- вчити відгадувати загадки;
- збагачувати активний словник дітей;
- удосконалювати вміння дітей ліпити предмети, що складаються з куль різноївеличини.
- розвивати мислення, творча уява.
- виховувати вмінн яуважно слухати, не перебивати інших.
Матеріал:
Картини із зображенням зими, іграшкасніговик, конверт із загадками, пластилін, дощечки для ліплення, медальйони у вигляді сніжинок.
Попередня робота:
Заучування віршів про зиму, екскурсії по території дитячого садка, бесіди про зимових ознаках.
Хід заняття:
-Дiти сьогодні ми ще раз з вами поговоримо про зиму. Зима-прекрасна пора року. Діти, а які визнаєте ознаки зими? Взимку сильні морози. Часто йде сніг. Взимку великі кучугуриснігу. Річка замерзає і покривається льодом. На деревах іній.
- Так правильно це все ознаки зими. А який перший місяць зими? (грудень)
- Другий місяць зими? (січень)
- Третій місяць зими? (лютий)
- Так правильно це три місяці зими.Діти а ми з вами вчили вірші про зиму і зимові місяці. Зараз нам Маргарита розповість вірш, а ми послухаємо і скажемо про який місяць вона розповіла. Рано вранці в грудні,
Перший сніг вже на дворі.
Ми розчищаємо доріжки,
В теплій хутряного одягу.
- Про який місяць розповіла Маргарита? (про груднь). Правильно діти в грудні висипає перший сніг. Стає холодно і ми одягаємо теплий одяг.
- А зараз Олександра розповість вірш.
Відкриваю календар-
Починається січень.
У січні, в січні
Багато снігу на дворі
Сніг на даху, на ганочку
Сонця в небі голубім
У нашому будинку топлять печі,
В небо димстовпом іде.
- Про який місяць розповіла Олександра ? (о січні). Чому ви так вирішили? (З січня починається новий рік. У січні багато снігу). Правильно, молодці діти.
- Ще Максим розповість вірш.
Дмуть вітри у лютому,
Виють в трубах голосно.
Змійкоюмчить по землі
Легка поземка
Піднімаючись мчать у далечінь
Літаків ланки
Це святкує лютий
Армії народження.
- А це вірш про який місяць? (лютий). Так правильно в лютому, дмуть вітри, на землі і поземка свято 23 лютого-день захисників Вітчизни.
- Молодці ми пригадали вірші, а в які ігри ми граємо взимку? (Катаємося на санчатах, ковзанах, на лижах, грати в сніжки і ліпимо сніговика).
- Ось як багатоцікавих занять взимку.
- Ой, діти, хтось стукає.( Вношу сніговика).
- Дiти, це сніговик до нас прийшов.
-Доброго дня дiти, як у вас тут весело, а мені нудно стояти на вулиці одному ось я і вирішив до вас прийти. А щови робите?
- Ми говоримо про зиму.
- Дiти , а в мене є ось загадки. Вiдгадаете їх?
- Давай спробуємо.
Ось вжемісяцьснігйде,
Скоро зустрінемо новий рік,
В зимовій сплячці вся природа
Підкажиті пору року? (зима)
З неба він летить взимку,
Не ходи тепербосий,
Знає кожна людина,
Що завжди холодний...(сніг)
Що за зірочкинаскрізні
На пальто і на хустці?
Всі на скрізні вирізні.
А візьмеш - вода в руці. (сніжинки)
Випав сніг найчистішої проби
З нього скрізь...(кучугури)
З мітлою в руці,
З відром на голові
Стою взимку я на дворі. (сніговик)
- Ось які молодці, всі загадки відгадали.
- А у нас є ще цікава гра« Зимонька - зима»
Фізкультхвилинка «Зимонька - зима».
Привiт зимонька - зима (кланяється)
В подарунок принесла? (руки в сторони)
Білий сніг пухнастий (присідаємо, проводимо по уявномуснігу)
Іній сріблястий (руки в гору)
Лижі, санки і ковзани (імітують рухи)
І вогники на ялинці! (роблятьліхтарики)
- Ось яка весела гра.
- Та у вас весело, а мені одному нудно.
- Хлопці, а давайте зліпимо для сніговика друзів сніговиків. Сідайте за столи на свої місця.
- Але перш ніж ліпити розімніть пальчики.
Пальчикова гімнастика. «Зимовапрогулянка».
(Загинаємо пальчики по одному.)
Раз, два, три, чотири, п'ять
("Йдемо" по столу вказівним і середнім пальчиками.)
Ми у двір прийшли гуляти.
("Ліпимо" грудочкадвомадолонями.)
Бабу сніговуліпили,
(Крошащие руху всімапальцями)
Пташок годували крихтами,
(Ведемо вказівним пальцем правої руки по долонілівої руки)
З гірки ми потім каталися,
(Кладемо руки на стіл то однією стороною, то інший)
А ще валялися в снігу.
(Отряхиваем долоньки)
Все в снігу додому прийшли.
(Руху уявної ложкою, руки підщоки)
З'їли суп і спатилягли.
- Молодці, а тепер давайте ліпити сніговиків. Згадуємо, що сніговик складається з трьох кульок (великий, поменше і найменший), зліпіть шапочку з коричневого пластиліну, нас ,вічка, а з гілочок паличок зробите руки сніговикові.
Діти ліплять сніговиків.
- Ось які сніговики вийшли, поставимоїх на піднос біля сніговика. Тепер тобі не буде нудно.
- Спасибі дтиі, а в мене теж є для вас подарунки, що б ви пам'ятали про зиму ось такісніжинкимедальйони.
- Спасибі сніговик, залишайся з нами подивишся, як дітипроводять час у дитячому садку.
- Діти, скажіть, що ми сьогодні робили? Розмовляли про зими і зимових забавах. Розповідаливірші, відгадували загадки, грали, ліпилисніговика.
- Молодці, але зима закінчилася, давайте з нею попрощаємося. Скажімо, до побачення Зимонька - зима, до зустрічі через рік.































