Програма корекційно-розвивальних занять для учнів першого класу(заняття 6)

Опис документу:
Тема. Подолання тривожності. Мета: виховання впевненості в собі. Зняття емоційного напруження, допомога у знятті страхів, зменшення тривожності, подолання негативних переживань. Розвиток творчої уяви, творчого мислення.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

ЗАНЯТТЯ 6

Тема. Подолання тривожності.

Мета: виховання впевненості в собі. Зняття емоційного напруження, допомога у знятті страхів, зменшення тривожності, подолання негативних переживань. Розвиток творчої уяви, творчого мислення.

ХІД ЗАНЯТТЯ

1.     Емоційне долучення до заняття

 Етюд «Ланцюжок»

Діти взялися за руки і відчули, як теплий струмочок добра пробіг через кожного, починаючи з щучого.

Рефлексія попереднього заняття

2. Основна частина

Гра «Чотири стихи» (Розвиток уваги, пов'язаної з координацією слухового апарату та рухового аналізатора.)

Усі травці сидять колом. Ведучий домовляється  з ними:

—якщо він скаже слово «земля», усі повинні опустити руки вниз;

—слово «вода»—витягнути руки вперед;

— слово «повітря» — підняти руки вгору;

— слово «вогонь» — обертати руки в ліктьових суглобах.

Хто помиляється, той програє.

Вправа «Неймовірні ситуацій (Розвиток творчого мислення і творчої уяви)

Діти, давайте уявимо, що з вами трапилися неймовірні події та ситуації, яких у реальному житті бути не може. Але ви повинні пофантазувати і повірити у їх існування. Для цього якомога яскравіше уявіть собі ці ситуації, відчуйте їх і висловіть якомога більше припущень про те, що може статися.

Відлік починаємо з того моменту, коли все йшло добре і раптом...

—З крану на кухні полився апельсиновий сік.

— З хмари замість дощу став падати ізюм.

— Восени у лісі замість грибів виросли гроші.

Малювання спіралеподібними лініями (Виховання впевненості в собі, зняття емоційного напруження та негативних переживань)

Вправа «З чого складається дія» (Розвиток творчого мислення)

Назвати всі рухи, з яких складається дія. Наприклад, шити, брати, просмикувати, втикати, протягувати, виймати, натягувати, дивитися, стрибати, варити, читати, їсти, вмиватися.

Емоційний етюд «Сонячний зайчик» (Розвиток саморегуляції та зняття психоемоційного напруження у дітей)

Сонячний зайчик зазирнув тобі в очі. Заплющ їх. Він побіг далі по обличчю, ніжно погладь його долоньками: на лобі, на носику, на ротику, на щічках, на підборідді, але акуратно, щоб не злякати його. Далі він стрибнув на голову, побіг по шиї, животику, руках, ногах, навіть забрався тобі в пазуху — погладь його там. Він не бешкетник — він любить і пестить тебе, а ти погладь його і подружися з ним. Розплющуємо очі.

Вправа «Чарівна торбинка»

У мене є чарівна торбинка, у якій знаходяться предмети різного озміру, зроблені з різного матеріалу. Вам необхідно опустити руку в цю торбинку, вибрати один з предметів, уважно пальцями обмацати його, не піддивляючись, що це за предмет. Потім усно описати, який він і що це таке.

Рефлексія заняття

Ритуал прощання

Емоційний етюд «З насіння в дерево»

Уявіть собі, що ви — маленьке насіннячко, присядьте на підлозі і закрийте її руками. Садівник дбайливо ставиться до насіння, поливає його (гладить по голові), доглядає. З теплим весняним сонечком насіннячко починає повільно рости (піднімається). У нього розкриваються листочки (руки виснуть з голови і тягнуться вгору), росте стебельце (витягується тіло), з'являються гілочки з пуп'янками (руки в сторони, пальці стиснуті).

Настає радісний момент— і пуп'янки лопаються (різко розтискаються кулачки) і росточок перетворюється на сильну і красиву квітку. Настає літо, квітка кращає, милується собою (оглянути себе), усміхається квітам-сусідам (усміхається), вклоняється їм, злегка торкається їх своїми пелюстками.

Аж ось повіяв вітер, настає осінь.

Квітка хитається в різні боки, бореться з негодою (розхитує руками, головою, тілом). Вітер зриває пелюстки та листя (опускаються руки, голова), квітка згинається, нахиляється до землі і лягає на неї. їй сумно. Аж ось пішов зимовий сніжок. Квітка перетворилася на маленьке насіннячко (присідаємо, згортаємося). Сніг закутав насіннячко, йому тепло та спокійно. Скоро знову настане весна, і воно оживе!

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!