Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
ЗАНЯТТЯ 6
Тема. Подолання тривожності.
Мета: виховання впевненості в собі. Зняття емоційного напруження, допомога у знятті страхів, зменшення тривожності, подолання негативних переживань. Розвиток творчої уяви, творчого мислення.
ХІД ЗАНЯТТЯ
1. Емоційне долучення до заняття
Етюд «Ланцюжок»
Діти взялися за руки і відчули, як теплий струмочок добра пробіг через кожного, починаючи з щучого.
Рефлексія попереднього заняття
2. Основна частина
Гра «Чотири стихи» (Розвиток уваги, пов'язаної з координацією слухового апарату та рухового аналізатора.)
Усі травці сидять колом. Ведучий домовляється з ними:
—якщо він скаже слово «земля», усі повинні опустити руки вниз;
—слово «вода»—витягнути руки вперед;
— слово «повітря» — підняти руки вгору;
— слово «вогонь» — обертати руки в ліктьових суглобах.
Хто помиляється, той програє.
Вправа «Неймовірні ситуацій (Розвиток творчого мислення і творчої уяви)
Діти, давайте уявимо, що з вами трапилися неймовірні події та ситуації, яких у реальному житті бути не може. Але ви повинні пофантазувати і повірити у їх існування. Для цього якомога яскравіше уявіть собі ці ситуації, відчуйте їх і висловіть якомога більше припущень про те, що може статися.
Відлік починаємо з того моменту, коли все йшло добре і раптом...
—З крану на кухні полився апельсиновий сік.
— З хмари замість дощу став падати ізюм.
— Восени у лісі замість грибів виросли гроші.
Малювання спіралеподібними лініями (Виховання впевненості в собі, зняття емоційного напруження та негативних переживань)
Вправа «З чого складається дія» (Розвиток творчого мислення)
Назвати всі рухи, з яких складається дія. Наприклад, шити, брати, просмикувати, втикати, протягувати, виймати, натягувати, дивитися, стрибати, варити, читати, їсти, вмиватися.
Емоційний етюд «Сонячний зайчик» (Розвиток саморегуляції та зняття психоемоційного напруження у дітей)
Сонячний зайчик зазирнув тобі в очі. Заплющ їх. Він побіг далі по обличчю, ніжно погладь його долоньками: на лобі, на носику, на ротику, на щічках, на підборідді, але акуратно, щоб не злякати його. Далі він стрибнув на голову, побіг по шиї, животику, руках, ногах, навіть забрався тобі в пазуху — погладь його там. Він не бешкетник — він любить і пестить тебе, а ти погладь його і подружися з ним. Розплющуємо очі.
Вправа «Чарівна торбинка»
У мене є чарівна торбинка, у якій знаходяться предмети різного озміру, зроблені з різного матеріалу. Вам необхідно опустити руку в цю торбинку, вибрати один з предметів, уважно пальцями обмацати його, не піддивляючись, що це за предмет. Потім усно описати, який він і що це таке.
Рефлексія заняття
Ритуал прощання
Емоційний етюд «З насіння в дерево»
Уявіть собі, що ви — маленьке насіннячко, присядьте на підлозі і закрийте її руками. Садівник дбайливо ставиться до насіння, поливає його (гладить по голові), доглядає. З теплим весняним сонечком насіннячко починає повільно рости (піднімається). У нього розкриваються листочки (руки виснуть з голови і тягнуться вгору), росте стебельце (витягується тіло), з'являються гілочки з пуп'янками (руки в сторони, пальці стиснуті).
Настає радісний момент— і пуп'янки лопаються (різко розтискаються кулачки) і росточок перетворюється на сильну і красиву квітку. Настає літо, квітка кращає, милується собою (оглянути себе), усміхається квітам-сусідам (усміхається), вклоняється їм, злегка торкається їх своїми пелюстками.
Аж ось повіяв вітер, настає осінь.
Квітка хитається в різні боки, бореться з негодою (розхитує руками, головою, тілом). Вітер зриває пелюстки та листя (опускаються руки, голова), квітка згинається, нахиляється до землі і лягає на неї. їй сумно. Аж ось пішов зимовий сніжок. Квітка перетворилася на маленьке насіннячко (присідаємо, згортаємося). Сніг закутав насіннячко, йому тепло та спокійно. Скоро знову настане весна, і воно оживе!
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»