Мета:
Освітня: мобілізувати знання учнів про інфекційні хвороби, розкрити шляхи передачі, познайомитись з профілактикою, режимом під час хвороби; розкрити шляхи передачі хвороб дихальних шляхів, навчити основним правилам гігієни дихання; пояснити шкідливу дію паління, пилу тощо на органи дихання і організму в цілому.
Розвиваюча: з'ясувати фізіологічні основи профілактики захворювань органів дихання; розширювати науковий світогляд; формувати всебічно розвинену особистість; розвивати пам'ять, мову, логічне мислення, вміння узагальнювати, вибирати головне, аналізувати і робити висновки.
Виховна: виховувати в учнів дбайливе ставлення до свого здоров'я; додержуватись загальних гігієнічних правил; уміти проводити профілактичні заходи і застосовувати народні методи лікування, загартовувати організм; систематично займатися дихальними вправами і спортом; здійснювати екологічне і естетичне виховання.
Обладнання й матеріали: таблиці "Органи дихання" та "Гігієна дихання", малюнки хвороб, проектор, комп’ютер.
Базові поняття та терміни: повітряно-крапельні інфекції, грип, туберкульоз, дифтерія, ангіна, трахеїт, бронхіт, бронхіальна астма, пневмонія, плеври.
Тип уроку. Засвоєння нового матеріалу.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
І знову дзвоник кличе в клас,
Знання нові чекають нас.
Тож починаємо урок,
Нехай знання ідуть вам впрок.
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Тест-експрес
1. Спірометром вимірюють:
а) тиск крові; б) температуру тіла; в) пульс; г) життєву ємність легень.
2. У дихальних рухах беруть участь м’язи:
а) діафрагма; б) міжреберні; в) спинні; г) черевні.
3. Середня життєва ємність легенів людини становить переважно:
а) 1500 см3; б) 2000 см3; в) 3000 см3; г) 3500 см3.
4. Транспорт газів через легеневий пухирець у капіляр відбувається завдяки:
а) дифузії; б) осмосу; в) активному транспорту речовин.
5. У великому колі кровообігу газообмін відбувається у капілярах:
а) легенів; б) епідермісу; в) тіла.















