і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
! В а ж л и в о
Предмети »

Профілактика правопорушень

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

  1. Вся профілактична робота щодо попередження правопорушень та злочинності в школі направлена на виконання обласного Комплексного плану заходів з профілактики бездоглядності та правопорушень серед дітей.

       

Адміністрація школи контролює організацію роботи класних керівників,  органів учнівського самоврядування, керівників гуртків, батьківського активу, соціально-психологічної служби школи, шкільної бібліотеки. .З цією метою видаються накази по школі: «Про стан і заходи щодо поліпшення роботи з попередження правопорушень, злочинності серед учнів школи», «Про організацію роботи з профілактики та запобігання жорстокого поводження з дітьми», «Про затвердження заходів и щодо запобігання насильству над дітьми», «Про заборону тютюнопаління, алкоголізму, наркоманії та пропаганду здорового способу життя»,  «Про організацію контролю відвідування учнями школи», «Про стан право виховної роботи в школі», «Про створення Штабу з профілактики правопорушень серед неповнолітніх», « Про проведення громадського огляду умов утримання, виховання і навчання неповнолітніх» та інші.

Педагогічним колективом спільно з органами учнівського самоврядування, представниками батьківської громадськості регулярно проводяться рейди «Урок», Сім’я», «Дозвілля». За результатами видаються відповідні накази.

У школі взято під особливий контроль виконання заходів щодо раннього виявлення неблагополучних сімей з дітьми, забезпечується здійснення їх соціального супроводу, проводиться з ними прфілакична робота. Створені і постійно поновлюються банки даних на дітей родин, які опинилися в складних життєвих обставинах, учнів, що знаходяться на внутрішкільному обліку, як схильні до правопорушень та окремий список учнів групи ризику,  які в майбутньому можуть бути взяті на шкільний облік. Таким чином станом на 01.03.2012 року на внутрішкільному обліку знаходяться 6 учнів, схильних до правопорушень, виявлено 4 дитини родин, які опинилися в складних життєвих обставинах, на обліку у кримінальній міліції учні школи не знаходяться.

На протязі навчального року постійно проводиться громадський огляд умов проживання та виховання дітей особливих категорій, педагогічна акція “Чим живеш, дитино?”. Мета – відвідування вдома дітей особливих категорій, вивчення матеріально-побутових умов учнів.         

Оформлюються акти обстеження житлово-побутових умов цих неповнолітніх, забезпечується здійснення їх соціального супроводу. Заведено психолого-педагогічні картки, у яких висвітлюється динаміка розвитку особистості. За кожним таким учнем згідно з наказом закріплені вчителі-наставники. Соціальним педагогом, психологом школи, класними керівниками систематично проводяться бесіди, ведеться робота щодо залучення цих дітей до занять за інтересами в шкільних гуртках та спортивних секціях, в дитячо-юнацьких клубах за місцем проживання.

Ознайомлено учнів та батьків школи із Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв», «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2005, N 52, ст.565 ){ Із змінами, внесеними згідно із Законами    N 1824-VI (1824-17) від 21.01.2010, ВВР, 2010, N 11, ст.111}, Кодексом України про адміністративні порушення(статті 1 - 212-20).

            Кожен учитель постійно вивчає психологічні, індивідуальні особливості учнів, їх здібності, нахили, в основу системного підходу до здійснення виховного процесу в школі покладено диференційований підхід, врахування вікових особливостей дітей.

   

У молодших класах – це створення в першу чергу сприятливої психолого-педагогічної атмосфери, проведення ранньої діагностики і педагогічної корекції відхилень у поведінці, всебічне виявлення індивідуальних особливостей учнів, виявлення дітей з відхиленнями у розвитку і поведінці. Уваги заслуговує робота вчителів початкових класів, які проводять ранню діагностику: визначають сім’ї, в яких вихованню дітей не приділяється належна увага, знайомляться із сімейними умовами, визначають, яка допомога потрібна батькам у вихованні дитини.

Посилено контроль за станом відвідування учнями школи: ведеться облік класними керівниками у журналах, рапорт відповідального у кожному класі за відвідуванням, щоденний контроль відвідування черговими, який фіксується на стенді «Екран відвідування», черговим учителем, що висвічує інформацію в загальношкільному обліку відвідування та повідомляє дану інформацію черговому адміністратору

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Матеріали для Ради профілактики правопорушень

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Як підготувати успішну особистість: евристичні технології в освітньому процесі»
Ілляхова Марина Володимирівна
36 годин
590 грн
295 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти