Професіоналізм і особистісне зростання педагогів (Тренінгове заняття)

Опис документу:
Відомо, що «дорогу долає той, хто нею іде», і лише особистий досвід є ознакою справжнього майстра. Сучасному педагогу важливо зануритися у світ особистих переживань, емоцій і думок.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Слайд 1

Професіоналізм і особистісне зростання педагогів

(Тренінгове заняття)

Сьогодення потребує від педагогів не лише певних особистісних рис (доброти,терплячості,уважності,чуйності,творчості в буденних справах,поваги до кожної дитини,емоційної чутливості),а й високого рівня професіоналізму:це і знання вікових та індивідуальних особливостей розвитку особистості,вміння адекватно спілкуватися з дітьми різного віку,і коректно та делікатно вказувати на їхні слабкі місця й чесноти,помилки й досягнення,а також налагоджувати стосунки між дітьми та організовувати їхню спільну діяльність. Сучасний вихователь має орієнтуватися на особистість дитини з її неповторними рисами,бачити найкраще в дитині,приймати її і поважати такою,якою вона є.

Саме тому слід приділяти особливу увагу аналізу й формуванню позиції педагога, яка орієнтована на дитину, її інтереси, на перспективи розвитку, прийняття вихованців як рівноправних учасників і партнерів в умовах співпраці.

Відомо, що «дорогу долає той, хто нею іде», і лише особистий досвід є ознакою справжнього майстра. Сучасному педагогу важливо зануритися у світ особистих переживань, емоцій і думок.

Вправа «Знайомство по - новому»

Учасники заняття сідають колом. Перший учасник називає своє ім.»я та продовжує вислів « У мене сьогодні …настрій , тому що…». До вправи залучають усіх учасників.

Щоб досягти гармонії в роботі,необхідно дотримуватися правил співпраці, взаємодопомоги, якими керуватимуться учасники заняття, працюючи в групах.

Слайд 2

Правила роботи в групі:

 • Активність ;

 • Доброзичливість;

 • Кожна думка має право на існування;

 • Слухати й чути;

 • «Правило піднесеної руки»;

 • Говорити лише про себе й за себе.

Притча « Таємниця зернятка» ( Н.Пезешкіан)

Кожне зерня жертвує собою задля дерева, яке виростає з нього. На перший погляд здається , що зерня перестало існувати, зникло, але те, що посіяне й принесене в жертву, утілюється в дереві, у його гіллі, цвіті й плодах. Якби це зерня спочатку не принесло себе в жертву, то не було б ані гілля, ані квітів , ані плодів.

 • Як ви розумієте зміст цієї притчі?(групове обговорення притчі)

Вправа «Стежина очікувань»

Ведучий роздає стікери у вигляді зернят і просить написати на них , чого саме вони очікують від сьогоднішнього заняття. Кожен зачитує свої очікування , прикріплює на плакат «Стежина очікувань» (унизу намальовано зернину, що проростає, угорі – паросток). Учасники прикріплюють свої зернята внизу.

Ми говоримо з вами про професіоналізм сучасного педагога, давайте з»ясуємо його головні ознаки. Адже головним для нас є професіоналізм. Ми всі разом дамо характеристику педагогу – професіоналу. Для цього розшифруємо поняття зі свого погляду.

Слайд 3

П- працелюбний;

Р – реаліст, розумний;

О – організатор;

Ф – фанат;

Е – енергійний;

С – самодостатній;

І – інтелектуал;

О – оптиміст;

Н –науковець;

А – активний;

Л –любить свою справу.

Поняття « професіонал» кожен розуміє по - своєму . Хтось вважає професіоналом людину з діловими рисами , хтось – із особистісними. Для одного важлива компетентність, для іншого – творчість. Професіональним педагогом можна вважати людину, яка отримала базову підготовку, засвоїла знання в певній сфері,яка вміє та використовує ці знання на практиці й має досвід професійної майстерності.

Слайд 4 Визначальними рисами професійної майстерності є компетентність , творчість, духовність, комунікабельність.

Вправа «Бінго»

Перед вами – фігура , яка символізує педагога.У неї є руки, ноги, голова, і найголовніше – серце.

 • Серце означає сучасний педагог, який любить свою справу,

 • Голова – це кредо, за яким він працює,

 • Права рука – особистісні риси,притаманні йому, як учителю, класному керівнику,

 • Ліва рука – його професійні риси,

 • Права нога – особистісні риси, які він ще хотів би сформувати,

 • Ліва нога – професійні риси, яких ще необхідно набути.

Ми вже знаємо хто такий професіонал, що вміщає в собі це слово, а тепер настав час розкрити ваші секрети як класного керівника – професіонала.

Вправа «Шукаємо талант»

Вам необхідно розповісти про якусь свою рису, вміння чи талант, чим ви можете поділитися зі своїми колегами із власного досвіду, які елементи новизни ви використовуєте у своїй роботі. Але є ще одна умова: після кожного виступу колеги всі разом будемо говорити і показувати «Це чудово!»,піднявши великий палець догори.

Тест – гра «Пізнайко»

Умови гри: кожному учасникові подано аркуш із запропонованим тестом – грою «Пізнайко», на якому у відповідному пункті «так», «частково», «ні» треба зробити помітку про безумовну чи часткову присутність або повну відсутність у практиці роботи вчителя запропонованих положень.

Основні критерії виховного заходу

Так

Частково

Ні

 1. Готуючись до виховного заходу ,старанно продумую його мету

 1. У своїй роботі застосовую різноманітні сучасні методи виховання

 1. Можу зацікавити учнів , захопити їх, примусити співпереживати, радіти та сумувати

 1. Встановлюю і підтримую зворотній зв»язок

 1. Здійснюю зв»язок виховного матеріалу з практикою життя

 1. Розвиваю навички самоконтролю, вміння об»активно оцінювати свою відповідь, відповіді товаришів

 1. Використовую педагогічні інновації

 1. Маю власні педагогічні знахідки

 1. Раціонально використовую час виховного заходу

 1. Під час проведення виховного заходу у мене є помічники

 1. Використовую на виховних заходах ТЗН

 1. Учні беруть участь у плануванні виховного заходу, їхня думка враховується під час його організації

 1. Об»активно оцінюю відповіді учнів

 1. Задоволений результатами виховання своїх учнів

Результати :

14 поміток «так» - ви талановитий, сучасний ,творчий класний керівник, уміло організовуєте навчально – виховний процес.

10 – 13 поміток «так» - ви успішно виховуєте учнів, але не завжди послідовні в дотриманні сучасних педагогічних вимог. Учні вас розуміють.

До 9 поміток «так» - працюєте по- старому, вас не цікавлять сучасні виховні методи, учні вас терплять. Часто ви самі відчуваєте, що працюєте безініціативно, однак боїтеся зізнатися в цьому самому собі.

Щоб переконатися у справжності свого призначення , зверніть увагу на 13 ознак того, що ви учитель.

Слайд 5- 20 Колаж «13 ознак сучасного вчителя»

Притча «Усе в твоїх руках»

В одному з найбільших міст Китаю давним – давно жив багатий і гордий мандарин. Йому поклонялися мешканці усіх найближчих міст і сіл. Почув якось мандарин про мудрого старця, до якого й у дощ , і в спеку йшли за порадою, поділитися горем і радістю. Наказав він привести старця до палацу. Коли слуги привели старого чоловіка , мандарин міцно стис у руці метелика і гордо сказав :»Якщо вгадаєш , живе або неживе у мене в долоні, подарую тобі життя». Глянув старець в очі гордому мандарину і сказав :» Усе в твоїх руках»!

Наше життя, бажання та мрії, наші професійні навички, уміння їх дієво і ефективно їх використовувати – це і є вияв майстерності педагога, його авторитет. І все це теж у наших руках!

Слайд 21 Підсумки . Метод «ДРІД»

Давайте підсумуємо свою роботу за допомогою методу «ДРІД»

Д- досвід (що робили, що запам»ятали)

Р- рефлексія ( які відчуття, реакція)

І- інформація(яку інформацію отримали, які висновки зробили)

Д – дії (як ви діятимете в майбутньому)

Слайд 22.Дякую вам за співпрацю!До нових зустрічей!

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.