Проект «Творчі тріумфи і падіння О.Довженка»

Опис документу:
Українська література, 11 клас. Урок вивчення нового матеріалу. Старшокласники — вже досвідчені аналітики й експерти. Вони виконують комплекс пошукових, дослідницьких робіт з метою практичного чи теоретичного вирішення значущої проблеми. Робота над проектом сприяє формуванню комунікативної компетентності.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Послідовність реалізації проекту

Тип за провідною діяльністю. Ознайомлювально-інформаційний.

Тип за кількістю учасників. Індивідуальний.

Мета. Збір інформації про важливі факти із життя О.Довженка.

Проблема. На основі зібраної інформації визначити, чи можна творчу біографію О.Довженка вважати трагічною.

Тип за тривалістю. Середньостроковий (два тижні).

Тип за формою представлення результатів. Учнівська конференція із мультимедійною презентацією.

Презентація результату.

ТРІУМФ. 1927. Довженко, режисер Одеської кінофабрики, знімає  "Звенигору". Фільм відзначається майстерним застосовуванням монтажу, поєднанням символіки і побуту. Картина обійшла екрани Голландії, Бельгії, Аргентини, Мексики, Канади та інших країн і була сприйнята як велике досягнення української кінематографії.

ТРІУМФ. 1930. З'явився фільм "Земля", який впевнено вивів українське мистецтво на широку міжнародну арену й приніс Довженкові світову славу. На Брюссельському кінофестивалі "Земля" увійшла до 12 найкращих фільмів.

ПАДІННЯ. Довженко мріяв зняти фільм «Тарас Бульба», задумав картину про героїв підкорення Арктики, але керівництво поставило перед ним вимогу написати щось таке небуденне про сучасне життя на Україні, а не в Арктиці. Мовчанка і відхід від творчості могли сприйняти як контрреволюційний акт, і він «...за дванадцять днів написав невдалий сценарій «Іван» і розпочав зйомку». Довженка примусили працювати над цим фільмом, і тому він був просто приречений на провал, бо наскрізь фальшивий. Тоді фальшивили всі, але фальшиві витвори посередностей забувалися разом з іменами авторів, а ось Довженкова фальш була помітною і не зникла безслідно.

ПАДІННЯ. 1939. Довженко виконує соціально актуальне замовлення - фільм «Щорс», у якому мужній червоногвардієць загинув у боях з УНР. Цим «на горі» були задоволені.

ПАДІННЯ. 1940. Документальний фiльм «Визволення» про возз’єднання Захiдної України з УРСР. Цей фiльм став одним iз найбiльших творчих провалiв режисера.

ТРІУМФ. Кіноповість "Україна в огні" написана 1943 року, а вперше надрукована лише через 23 роки після її створення. Тривалий час замовчувався як сам твір, так і ті трагічні наслідки, які він мав для О. Довженка. "Україна в огні" була різко негативно сприйнята Сталіним, і він заборонив її для друку і постановки.

ПАДІННЯ. Довженка переводять до Центральної студії кінохроніки, де він використвує свій талант монтажера та коментатора, створюючи документальні стрічки «Битва за нашу Радянську Україну» та «Перемога на Правобережжі».

ПАДІННЯ. 1949. За фільм "Мічурін", ідеологічно правильний, О. Довженка було вдруге удостоєно Державної премії СРСР.

ТРІУМФ. 1955. Завершена повість «Зачарована Десна» , у якій пафос і лірика – ці два крила довженковської творчості – дістали особливо яскраве вираження. 

2

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!