Проект "РЕКОРДСМЕНИ В СВІТІ ФАУНИ УКРАЇНИ". Повідомлення "Незвичайні рекорди птахів України"

Опис документу:
Так багато незвичного в природі!

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Незвичайні «РЕКОРДИ» птахів України

Підготував учень 4-А класу

БЗШ І-ІІІ сттупенів № 4

Ровенчук Денис

під керівництвом вчителя-методиста

Омельчук Н. М.

1 НАЙБІЛЬШИЙ СЕРЕД ПТАХІВ — гриф чорний. Маса його до 12,5 кг, довжина крила — 87 см. Його досить легко впізнати по тому, як стрімко він спускається з висоти з напівскладеними крилами, витягнутими лапами та піднятим хвостом, з шумом розтинаючи повітря.

2 Найвищим ПТАХОМ є журавель сірий. Висота його досягає 120 см, а маса — 7 кг. Прилітає в Україну в другій половині березня, а улюбленими його місцями є глухі зарості, болота, очеретяні заплави рік. Гніздо (до 1 м в діаметрі) мостить на купинах.

3 ХТО ЛІТАЄ НАЙВИЩЕ? Найвище серед птахів піднімаються орли — на 7500 м. Дещо нижче літають крякви — 6300 м і ластівки — 4000 м.

4 НАЙМЕНШИЙ ЛІСОВИЙ ПТАХ — корольок. Його маса 4—5 г. Зустрічається в гірських і рівнинних хвойних лісах. Його їжа — дрібні комахи, а взимку — частково насіння хвойних порід. Має на голові повздовжну смужку, що нагадує корону (звідки й назва).

5 НАЙШВИДШИЙ ПТАХ є сапсан, якого ще називають мандрівним соколом. Нападаючи на якогось птаха, він мчить за здобиччю зі швидкістю понад 300 кілометрів на годину. Часто можна помітити лише тінь, що промайнула, і почути свист повітря, яке розтинає птах. Його не наздогнати навіть літаком АН-2. В Україні сапсан гніздиться зрідка на Поліссі, у лісостеповій зоні, в Карпатах і Криму.

6 ХТО МОЖЕ ПРОЛЕТІТИ НАЙБІЛЬШЕ? Рекорд по дальності перельотів належить лелеці та вальдшнепу. Інколи навесні вони долають відстань у 400-500 кмна добу.

7 ХТО ЖИВЕ НАЙДОВШЕ? Рекордсменами серед птахів-довгожителів (за спостереженнями в неволі) є сокіл — 162 роки, шуліка — 118, гриф — 117 років. Щодо свійських птахів, то гуси доживають до 40, кури до — 20, голуби — до ЗО років.

8 НАЙКРАЩИМИ БІГУНАМИ на короткі дистанції серед птахів України, звичайно, є фазан — 34 км/год, кроншнеп — 16 км/год, перепел — 15 км/год.

9 НАЙДОВШИЙ ЯЗИК має зелений дятел — 14 см, він висувається на відстань, що перевищує довжину дзьоба в 4 рази.

10 НАЙСИЛЬНІШИЙ ГОЛОС серед птахів має, мабуть, бугай. Весняний крик цього птаха чути за 2 км і більше. Нагадує він ревіння бика, звідки й українська назва цього птаха.


11 НАЙБІЛЬШІ КРИЛА має беркут, розмах їхній сягає З м. Зустрічається в Карпатах.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
3
міс.
2
8
дн.
0
8
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!