Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Сучасні підходи до соціалізації дошкільника
»
Взяти участь Всі події

Проєкт "Підліток: косметика і здоров'я"

Екологія

Для кого: 10 Клас, 11 Клас

30.09.2021

145

7

0

Опис документу:

Мрія будь-якої жінки – завжди виглядати доглянутою і вродливою, щоб привертати до себе увагу чоловіків і викликати їх захоплені погляди.

Здавалось би усі ці тюбики, баночки, коробочки є справжніми рятівниками жіночої половини людства, адже саме вони роблять з нас справжніх принцес, та насправді це не так, адже косметика негативно впливає на наше здоров'я, та й взагалі у деяких випадках використання її приводить до трагічних випадків ...

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Управління освіти і науки України Красилівської райдержадміністрації

Печеська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Екологічний проект

Зміст

1.Вступ……………………………………………………………………………..4

2. Основна частина………………………………………………………………. 5

2.1 Анкетування та обробка результатів………………………………………………………………………..6

2.2Історія виникнення косметики………………………………………………10

2.3. Класифікація косметичних засобів………………………………………...19

2.4. Склад косметичних засобів………………………………………………...21

2.5.Косметичні проблеми підлітків……………………………………………..29

2.6. Декоративна косметика: коли можна?……………………………………………………………………………30

2.7.Косметичні лінії, випуски молодіжної серії……………………………….33

2.8. Основні етапи догляду за шкірою в підлітковому віці…………………...34

3. Висновок…………………………………………………….. ……………….44

4. Список використаних джерел………………………………………………..45

Наша група працювала над екологічним проектом

Проект. Підліток: косметика і здоров'я.

Мета. Сформувати і розвинути поняття підлітків про функцію шкіри, косметичні проблеми підлітків та косметику і здоров’я. Навчити їх аналізувати значення чинників, що впливають на здоров’я шкіри, волосся, нігтів; навчити доглядати за шкірою, правильно обирати косметичні засоби і користуватися ними. Виховувати почуття відповідальності за своє здоров’я; формувати соціальну та здоров’язберігаючу компетенцію

Завдання.

 1. Довідатися про історію виникнення косметики. 1. Дізнатися, яким косметичним засобам надавали перевагу красуні давнини.

 2. Ознайомитися із класифікацією косметичних засобів та їхнім складом.

 3. Визначити основні косметичні проблеми підлітків. Чому вони виникають? Як діяти?

 4. Навчитись правильно підібрати та використовувати як лікувальну так і декоративну косметику.

 5. Дану інформацію донести до однолітків.Вступ

Мрія будь-якої жінки – завжди виглядати доглянутою і вродливою, щоб привертати до себе увагу чоловіків і викликати їх захоплені погляди. Для досягнення цієї мети жінки мають у своєму арсеналі велику кількість різних засобів, найдієвішим з яких, мабуть, є декоративна косметика. Прагнення посилити і підкреслити свою природну вроду з'явилося у прекрасної половини людства ще в давнину.

Здавалось би усі ці тюбики, баночки, коробочки є справжніми рятівниками жіночої половини людства, адже саме вони роблять з нас справжніх принцес, та насправді це не так, адже косметика негативно впливає на наше здоров'я, та й взагалі у деяких випадках використання її приводить до трагічних випадків ...

Основна частина

Британський біохімік Річард Бенс у результаті трирічного дослідження проблеми вживання жінками косметики прийшов до висновків, що до організму жінки, яка щодня користується косметикою, впродовж року надходить до 2 кг хімічних речовин. Косметичні препарати, як відомо, мають побічні ефекти. Вони можуть викликати подрзнення шкіри, передчасне старіння і навіть онкологічні захворювання. Але, за твердженням британського біохіміка, головна небезпека криється не в кількості хімікатів, а в їхній сполучуваності. Фахівець стверджує, що кожний з косметичних препаратів сам по собі може бути безпечний, однак невідомо, який ефект можуть мати речовини, коли вони змішуються одна з одною. Виявляється, потрапляння хімікатів до стравоходу через рот може виявитися менш небезпечним, ніж їхнє втирання у шкіру. Професор Бенс пояснює це так: якщо губна помада попадає жінці до рота, вона розщеплюється ферментами, які містяться у слині і згодом у шлунку, а от хімічні речовини, які залишаються на шкірі, потрапляють прямо у кров непереробленими. Крім цього, у результаті досліджень професор Бенс з’ясував, що дев’ять з десяти жінок користуються простроченою косметикою. Але ж відомо, що прострочені косметичні препарати можуть стати розсадниками небезпечних бактерій. Під особливою підозрою у фахівців знаходяться окремі хімічні речовини - парабени, що використовуються як консерванти у милі, шампунях, дезодорантах і дитячих лосьйонах. Їхні залишки були знайдені в ракових пухлинах грудей, хоча їхня причетність до виникнення раку і не була доведена. Приміром, лаурил сульфат натрію, що спінює мило і шампунь, а також входить до складу кремів для гоління, зубної пасти і піни для ванн, здатний викликати подразнення шкіри. Таким чином, косметичні засоби для догляду за тілом можуть стати предметом занепокоєння і чоловіків.

І перед нами постає питання: а що знаємо ми про косметику?
Ми провели анкетування учнів 8-11 класів нашої школи. І результати нас вразили

Анкета

з/пПитання анкети

Можливі відповіді (%)

Так

Ні

1.

Чи знаєте ви, які є види косметичних засобів?

15

85

2.

При покупці декоративної косметики ви звертаєте увагу на склад косметики?

-

100

3.

Чи даєте ви перевагу косметиці брендових фірм?

72

28

4.

Звенртали ви увагу на термін придатності косметичного засобу?

3

97

5.

Де ви купляєте косметику:

-у брендовому магазині -

-на стихійних ринках -

-у дистрибютора -4

69

27


6.

У вас виникали проблеми косметичні

94

6

7.

Чи звертались ви за допомогою до спеціаліста (косметолога)?


100

8.

А знаєте де знаходиться косметичний салон?


100Тому ми запросили до нас в школу косметолога Островську Анжелу Іванівну.Яка ознайомила учнів з:

медичною косметологією:

 • лікування та профілактика акне,

 • пігментних плям,

 • корекція зморшок,

 • куперозу та інше;

естетичною косметологією:

 • ін’єкції краси (редермалізація, біоревіталізація гіарулоновою кислотою),

 • контурна пластика обличчя та тіла (моделювання обличчя, корекція);

апаратною косметологією:

 • сучасні, апаратні технології по омолодженню та корекції фігури ( без операційний лістинг шкіри, ліпосакція).

Т акож Анжела Іванівна дала відповідь на багато запитань, які тривожать нас, наголосила як правильно підібрати косметику, на що звертати увагу.Провела косметолог бажаючим учням комп’ютерну діагностику шкіри.Анжела Іванівна показала як правильно користуватись косметикою , як очищати шкіру, як наносити косметичну маску на обличчя.

Запросили ми в школу майстра по манікюру Ковтонюк Марію Володимирівну , яка навчила дівчат правильно доглядати за своїми нігтями.

А Калюк Вікторія Едуардівна (консультант Unice) розповіла, що косметику для дівчинки-підлітка, включаючи і засоби для догляду, пропонують і мережеві компанії: Oriflame, Avon, MaryKay і Faberlic. Чим зручне замовлення в такій формі? Консультант може точно зорієнтувати, яка косметика потрібна конкретному підлітку, залежно від його типу шкіри і пов’язаних з віком проблем.


Історія виникнення косметики

Косметика (від грецьк. kosmetike — «мистецтво прикраша­ти») — це

мистецтво зберігати красу і поліпшувати вигляд люди­ни, омолоджувати її.

Косметологія — комплексна наука, головна роль у якій на­лежить знанням основ дерматології, оскільки шкіра, її будова, функції, вікові і статеві особливості є основним предметом ін­тересу косметологів. Крім того, косметологія неможлива без су­часних знань у галузі загальної біології, дієтології, біохімії, біо­фізики, фармакології.

Незаперечною істиною є твердження, що «косметика — стара, як саме людство». Під час археологічних розкопок поселень доби печерної людини знайдено предмети, призначені для догляду за зовнішністю: шпильки, гребінці, посудини для мазей і олій. І хо­ча в різних народів уявлення про красу може відрізнятися, але в усі часи людина не переставала прагнути до краси. З розквітом культури Давнього Сходу косметика пережила період справжньо­го піднесення. У Китаї, Індії, Персії, Єгипті почали активно вико­ристовувати ароматичні олії та есенції, мазі, рослинні фарби для волосся, засоби декоративної косметики. Стало модним видаляти волосся на тілі — зародилася епіляція; виникли перші способи ви­готовлення мила з жиру й попелу.

Косметика Давньої Греції, а пізніше і Риму, була тісно пов'я­зана з гігієною й культурою тіла. У косметики немає однозначної батьківщини - за це звання змагаються Древній Єгипет і Греція. У Древній Греції винахід косметики приписують Афродіті - богині краси й кохання.

По легенді вона створила найкрасивішу квітку - троянду. Для того щоб з її пелюстками приймати ванну.

У сучасних косметичних салонах є процедура по видаленню непотрібного волосся на тілі - шугарінг. Простіше говорячи, цукрова епіляція. У стародавності існувала подібна процедура: у палений цукор або цукрову пасту додавали лимонний сік і наносили на шкіру. Ефект був дуже схожий на сучасний. Тільки невідомо, хто ж придумав епіляцію першої - Нефертіті або Таїс Афінська

В V-IV в. до н.е. жительки Греції як пудра використовували товчені боби, борошно й крейда. Губи вони фарбували червоною фарбою, яку добували з кошенілі (комаха із родини трав'яних попелиць). Вії підфарбовували сажею. Для фіксування використовувалася суміш із яєчного білка й смоли. У цей же період виходить «Трактат про збереження краси», що написала відома куртизанка того часу Аспазія.


Але варто відзначити, що в області складання письмових рекомендацій з догляду за собою першої була Клеопатра

Її «Ліки для шкіри» - це кілька метрів папірусу, на яких зібрані корисні наставляння, що дотепер користуються популярністю й мала для виробництва парфумерних виробів цілу фабрику. Так, для запобігання сивини використовували жир чорних змій, кров чорних биків і яйця сорок, ворон. Перукарі запевняли, що мазі, виготовлені на жирі лева, мають чудодійну силу, сприяють густоті й росту волосся. Цінувалися мазі, до складу яких входили риб’ячий жир, порошок з копит ослів. Ці засоби були предметом експорту й продавалися за великі гроші.

 • волосся густіше робить маска із дрібно порубаного салату-латуку;

 •  товчений ріг чорної газелі в суміші з маслиновою олією допомагає від сивини на скронях. Ріг можна замінити печінкою віслюка.  

 • Паста для видалення волосся: пташиний кал змішати зі здрібненими костями тварин, кленовим соком, смолою дуба й тертим огірком.

Крем від зморшок був придуманий гетерою Фріною з Афін. До складу крему входило молоко ослиці.


А дружина Нерона - Поппея щодня приймала ванни з молока цих тварин. І навіть якщо вона відправлялася в подорож, то брала із собою стадо ослиць. Варто відзначити, що цей інгредієнт у косметиці використовується й донині.

У Китаї імператриці, які славилися своєю молодістю, два рази в день натирали обличчя невеликим шматочком натурального шовку. У наші дні вчені з'ясували, що при терті шовку об шкіру виникає статична електрика, що стимулює регенерацію шкіри.

Як ні дивно, але не тільки жінки зробили внесок у розвиток такої науки, як косметологія, але й великі вчені чоловіки теж не обійшли своєю увагою цю тему. Знаменитий Гіппократ сам складав особливі мазі й притирання для розгладження зморшок, для пожвавлення старіючої шкіри, робив засоби, що усувають запах з рота. Але і його рецепти для нас здаються трохи дикими: для збереження молодості потрібно було змішати маслинову олію, червоне вино й печінку ящірки.

Тепер приділимо увагу декоративній косметиці, якій уваги приділялося не менше, ніж догляду за шкірою. У Древньому Єгипті вийти в люди не нафарбованої вважалося найбільшою ганьбою. У єгипетському макіяжі велика увага приділялася очам: їх підводили густою чорною рідиною («мастим») тонкою паличкою по контуру, на повіки наносили зелений порошок (вуглекислу мідь). Як тон для обличчя використовували жовту й червону вохру.

У ті далекі часи з'явилися спеціальні інструменти й секрети для наведення краси. При розкопках храму цариці Хатшепсут був виявлений цілий салон краси: безліч посудин з ароматичними маслами, фарбами, підставки для перук, гребені, стрижні для завивки волосся, пемзу й фарби для нігтів.

Римські красуні почали широко використовувати косметику вже в середині першого сторіччя нашої ери. Тушшю для вій і тінями для повік служила сурма, крейда надавала обличчю необхідної білизни. У той же час почали використовувати засоби для видалення волосся, пемзою чистили зуби й фарбували волосся хною.

Уже в Середні віки хітом у модній тенденції косметики стала бліда шкіра, що була ознакою багатства, а рум’янець користувався популярністю в жінок легкої поведінки. Але в епоху Ренесансу використання відбілюючих засобів у косметиці було небезпечним для здоров’я й життя людей. Як відомо, до складу пудри, яку винайшла сеньйора Тоффана (яка знаменита завдяки винаходу отрути, що убила велику кількість чоловіків, невірних своїм дружинам), входив миш’як. Але сеньйора попереджала кожну свою клієнтку, що використовувати дану косметику потрібно в крайніх випадках, таких як спокуса партнера, наприклад.

Середина 18 століття. Потихеньку в моду ввійшли рум’яна й помада, що служили для надання більш здорового кольору обличчю, як вважали французькі модниці.

В основному, косметика містила природні компоненти, трави, ягоди, воду, але нерідко аптекарі, що займалися розробкою чергового косметичного засобу, додавали ртуть й азотну кислоту. Тепер зрозуміло, чому з’явилася приказка “Краса вимагає жертв”, адже ці речі небезпечні для життя.

В ті часи чоловіки активно використовували косметику, так само як і жінки. Називалися вони не інакше, як денді. Але мода на чоловічу косметику проіснувала лише до 17 століття. Хоча вікторіанці не визнавали косметику взагалі й вважали, що природність повинна бути на першому місці. Тому, розрум’янених акторок називали повіями, бо кожен, хто використовував хоч якийсь натяк на косметичний засіб, зараховувався до людини занепалої.

У той час поважаючі себе жінки використовували маски на основі домашніх рецептів – вівсянки, меду, яєчних жовтків. Для зміцнення вій застосовували касторову олію, рисовий порошок замість пудри, буряковий сік – у якості рум’ян.

В Персії (нині Іран) серед всіх косметичних засобів було поширене фарбування волосся хною та басмою. До речі, ці фарби використовуються і в наші дні, і більше того, на відміну від сучасних хімічних барвників, не ушкоджують структуру волосся і навіть зміцнюють його.

В Стародавньому Римі косметика досягла найбільшого розвитку. Римлянки фарбували обличчя крейдою, брови чорнили сажею, щоки рум’янили карміном, на ніч накладали маски, а вранці змивали їх ослиним молоком.

В стародавні часи жінки використовували восновному декоративну косметику. В епоху Відродження косметика з Флоренції була завезена до Франції, Німеччини та інших країн Європи, а потім — далі на схід, і так з’явилася в Україні.

За всю історію косметики вона, особливо декоративна косметика, не завжди була корисною та безпечною. Наприклад, стародавні єгиптяни й римляни використовували косметичні засоби, що містили не тільки натуральні компоненти, а й такі отруйні речовини, як ртуть і свинець: в ті часи це вважалося корисним для шкіри. Сьогодні ми знаємо, що ці та подібні їм речовини є токсичними і здатні накопичуватися на шкірі. Стародавні єгиптяни фарбували повіки зеленими тінями, що вироблялися з вуглекислої міді, що також є небезпечним для шкіри. І таких прикладів безліч.

Якщо говорити про склад сучасної косметики, то, зрозуміло, вона відрізняється від косметики давнини. Але в той же час з’явилися й нові причини для занепокоєння. В другій половині ХХ століття в косметології почали винаходити синтетичні хімічні речовини, які, на відміну від перевірених роками природних, можуть мати віддалені невідомі негативні наслідки їх тривалого застосування і негативно вплинути на стан здоров’я.

ХХ століття. Появі сучасної косметики жінки завдячують T.L. Wіlіamsові. Це він створив туш під маркою Maybellіne. Назвав він її так на честь сестри Мейбл. Через кілька років Max Factor створив тіні на основі хни, що дуже зацікавило кінематографістів, тому що тіні прекрасно виділяли очі й робили більш глибоким погляд.

Що ще є важливим унаборі косметики? Так, звичайно, пудра. Пудра – компактна коробочка із дзеркальцем і спонжем. “Піду, попудрю носик” – улюблена фраза жінок, що вирушають в дамську кімнату, під час ресторанного побачення.

Далі – поява таких самих компактних рум’ян і тонального крему. Спочатку до складу кремів входив вазелін й ароматизатор. Фахівці увесь час удосконалюють декоративну косметику, тому тепер крім краси, вона ще й користь тепер приносить.

У двадцятих роках той же Max Factor придумав блиск для губ і різні відтінки помади. Хоча й виготовлялися спочатку вони наоснові мила, що сушило шкіру. Далі – вії. З’являються прилади для підкручування вій. І, якщо раніше, у роки 60-80-і минулого століття, модниці активно фарбували очі, то зараз тенденція підштовхує відмовитися від занадто яскравих кольорів і залишити природність у погляді.

Римський філософ Платон (254-184 рр. до н.е.) писав – “жінка без косметики, що їжа без солі“. Важко із цим не погодитися, адже не кожна жінка має природну красу, яскраві гарні риси обличчя, колорит у всьому вигляді, і тут на допомогу приходить косметика – можливість створити красу штучну.

Якщо говорити про склад сучасної косметики, то, зрозуміло, вона відрізняється від косметики давнини. Але в той же час з’явилися й нові причини для занепокоєння. В другій половині ХХ століття в косметології почали винаходити синтетичні хімічні речовини, які, на відміну від перевірених роками природних, можуть мати віддалені невідомі негативні наслідки їх тривалого застосування і негативно вплинути на стан здоров’я
Класифікація косметичних засобів


Всі косметичні засоби можна розділити на чотири види, слідуючи їх призначенням:

1. До першої з них слід віднести гігієнічну косметику, і в неї входять засоби захисту, очищення, зволоження, додання м'якості та дезінфекції:

 • По догляду за волоссям;

 • По догляду за нігтиками;

 • По догляду за порожниною рота.

2. До другої відноситься лікувальна косметика, яку не можна використовувати без рекомендацій фахівців. Такий вид косметики застосовується, в основному, косметологами для усунення будь-яких видимих ​​дефектів на вашому тілі, коли можна виправити їх без оперативного втручання.

3. Третьою групою є декоративна косметика, яка застосовується в побуті кожної дами. Використовуючи даний вид косметики, ви можете змінити свій зовнішній вигляд, підкресливши достоїнства і замаскувавши наявні недосконалості. Що до неї відноситься:

 • Фарби для волосся і брів;

 • Туш для вій;

 • Блиски, губні помади;

 • Тіні для повік;

 • Лак для нігтів і засоби для манікюру;

 • Рум'яна, тоніки, пудри;

 • Різні види кремів;

 • і багато іншого.

Можна довго продовжувати список, адже щодня косметична галузь створює і виробляє новітні засоби декоративної косметики.

4. Четвертою групою є пластична косметика або пластична хірургія.Склад косметичних засобів

Розвиток хімічної промисловості і конвеєрного виробництва не міг не торкнутися такої прибуткової індустрії краси. В процесі виробництва засобів для догляду і декоративної косметики, основний акцент робився зовсім не на якість, а на великі об'єми продукції, що виготовлялася.

Так, до складу косметичних засобів стали включати все більше хімічних добавок і елементів, які значно спрощували їх виробництво. Якраз в ті часи уперше побачило світ синтетичне мило, про користь якого і казати нічого: ефект стягання, лущення і порушення кислотно-лужного балансу шкіри - ось до чого призводить використання такого мила.

Не далеко пішли і інші продукти косметичної промисловості. Досить лише поглянути на склад цих засобів, щоб переконатися, яка величезна кількість різних хімічних елементів і з'єднань зустрічається серед компонентів. Зрозуміло, говорити про натуральність косметики і її корисні властивості тут недоречно.

Лише на початку ХХI століття індустрія краси стрепенулася, звівши поняття «врода» і «здоров'я» в ряд синонімів. Виробники і споживачі косметичних засобів заговорили про натуральну, екологічно чисту і корисну косметику. Стали з'являтися компанії, які зайнялися виробництвом продукції, що відповідає цим вимогам. На жаль, натуральна природна косметика знайшла своє місце в косметичці не кожної жінки. Залишається лише сподіватися, що дуже скоро люди зрозуміють, що піклуватися про своє здоров'я необхідно нарівні з красою

Косметика – цепродукт, що складається зазвичай із безлічі різних компонентів. До складу одного косметичного засобу може входити більше 50 ігрідієнтів. Кожен ігрідієнт несе певні функції у складі косметики. Один і той же ігрідієнт може володіти декількома властивостями.
Не всі і не завжди жінки, при купівлі косметичних коштів, звертають увагу на їх склад. А на даний факт необхідно звертати увага, перш за все. Погодьтеся, небагато знайдеться людей, яким байдуже, що вони їдять. Чому ж тоді у деяких не викликає занепокоєння той привід, а що ж вони наносять на своє обличчя і тіло?

При купівлі косметичних засобів необхідно пам'ятати, що кожна людина індивідуальна і шкіра його також унікальна. І, якщо для одного людини, певні кошти підходить просто ідеально, в іншого вони можуть викликати алергічні реакції і всілякі шкірні прояви.

Що ж необхідно знати?

По-перше, давайте не будемо сліпо довіряти рекламі і поспішати купувати рекламуються по телевізору кошти. Не факт, що рекламовані засоби вам підійдуть.

По-друге, слід чітко знати про властивості вашої шкіри, її сприйняття на будь-які інгредієнти. Якщо ви володієте даними знаннями, то вам легше буде підібрати відповідні косметичні засоби. Зустрічаються виробники, які пишуть і докладний складу, та їх вплив на шкіру, і їх призначення, але так роблять не всі. Це може бути і некомпетентність виробника, а також і досить складно розмістити детально весь склад на невеликий етикетці.

Цікавий факт, що за всю історію виробництва косметичних засобів, завжди використовувалися шкідливі речовини. Одні фірми старанно дбали про здоров'я споживачів і обходилися без зловживань небезпечними речовинами. А от інші заради наживи не гребували використовувати половину таблиці Менделєєва! Приміром, раніше в пудру недобросовісні виробники додавали ряд сполук важких металів, хоча і сьогодні свинець і алюміній можна зустріти, прочитавши склад тіней для повік чи антиперспіранти.

Взяти, приміром, три речовини, побачивши які на етикетці товару, можна замислитися про подальші наслідки для вашого здоров'я:

Парабени - Компоненти, здатні продовжити термін застосування продукту. Ці консерванти застосовуються в основному при виробництві

шампунів і кремів. Завдяки цим хімічним речовинам, баночка з кремом після відкриття здатна зберігати придатність протягом 12 місяців. У маленьких дозах ці консерванти нешкідливі, але ж вони присутні майже у всіх косметичних засобах, тому непомітно накопичуються в нашому організмі. Як саме завдається шкода, запитаєте ви? Проникаючи вглиб шкіри, парабени вбивають бактерії шкідливого характеру, але при цьому гублять і корисні.

Сульфати - Компоненти, що володіють очисними і миючими властивостями. Їх можна зустріти в зубній пасті, шампунях, ськрабах, гелях для душу, але нерідко сульфати зустрічаються в щоденних засобах по догляду за шкірою. І в основному від цих речовин і їх різновидів може з'явитися алергічна реакція! Хоча, вони не завдають великої шкоди здоров'ю, так як всі ці кошти ви наносите на короткий час, після чого змиваєте. А от щодо кремів для обличчя і тонкої шкіри повік варто задуматися, адже ви наносите їх щодня і користуєтеся тривалий час.

Фталати - Компоненти, що надають косметиці яскравий і насичений аромат. Ці речовини можуть стати причиною безпліддя, астми, проблем з гормональним фоном та онкології. І більшість косметичних засобів мають приємний запах, а значить у всіх без винятку тюбиках і баночках є ці речовини. Не належать сюди косметичні засоби з ефірними маслами, тому що вони мають лікувальним впливом, створеним самою природою!

Враховуючи вищесказане, слід продумано вибирати косметичні новинки, як для особистого використання, так і для сім'ї. Перед прилавком з яскравими вабливими баночками, що обіцяють гладку шкіру і розкішну копицю волосся, витратьте час для вивчення складу вподобаного кошти. Звичайно, не завжди виробник чесний з нами і вказує весь склад крему або шампуню, але все-таки варто проявляти пильність і бути насторожі свого здоров'я.
Спирт. Підходить далеко не всім
Лосьйони з вмістом спирту можна сміливо рекомендувати власницям жирної, схильної до запалень шкіри, так як алкоголь має підсушують і дезінфікуючу дію. Проте тут найголовніше - знати міру: вміст спирту в препараті не повинно перевищувати 15-17%. А от дівчатам, у яких шкіра суха, від засобів, що містять спирт, краще відмовитися взагалі, інакше на обличчі можуть виникнути лущення, подразнення, неприємне відчуття стягнутості.
Крім того, забудь про спиртові лосьйони взимку, адже в цю пору року шкіра і без того піддається масі неприємних впливів, таких як холод, перепади температур, сухе повітря від обігрівачів. Якщо вже зовсім не під силу від казна-звідки взялися прищиків, підбери засіб з високим вмістом цинку, білої глини і невеликим відсоткомсаліцилової кислоти.
Парафін.. Сильний комедоген
Нерідко входить до складу препаратів проти старіння. Категорично нерекомендуєтьсядівчатам з проблемною, жирною або змішаною шкірою. Утворюючи на епідермісі плівку, парафін перешкоджає висновку з пор токсинів і утрудняє доступ кисню. В результаті шкіра втрачає добру половину своєї привабливості - стає нерівною і неохайною.
Ти запитаєш, навіщо взагалі використовують парафін в косметології? Справа втому, що він має зігріваючу дію, прискорює обмін речовин. Крім того, парафін часто застосовується для антицелюлітних обгортань і пом'якшення шкіри рук.
Мінеральні масла. Як і парафін, серйозний комедоген
З ними ще одна проблема: вони можуть бути недостатньо добре очищені, і тоді ще сильніше заб'ють пори, можуть навіть викликати запалення, а то й зовсім алергічні реакції.
Плівка, яку утворюють масла, охороняє епідерміс від обезводнення, але при цьому не залишає можливостей для додаткового зволоження. До того ж мінеральні масла погано вбираються і перешкоджають виведенню продуктів клітинного обміну.

Гліцерин. Зневоднює.Так-так, саме гліцерин, який здавна вважався відмінним пом'якшувальною засобом. У надмірній кількості він може виявитися шкідливим для сухої шкіри, так як витягує вологу з глибинних шарів епідермісу. Ми ні в якому разі не закликаємо тебе повністю відмовитися від використання косметики з цим компонентом. Зрештою, у нього є маса переваг. Але якщо твоя шкіра схильна до сухості або зневоднення, при покупці не забувай уточнювати у консультантів, чи багато гліцеринуміститься в обраному кремі або в масці. Так, і ще. Гліцеринове мило, настільки улюблене поколінням наших мам, краще виключити зовсім. Вмивайся краще пінкою або гелем - це набагато корисніше і приємніше.
 Ретиноїди. Маса протипоказань
Ретиноїди - похідні вітаміну А. Вони - одні з найбільш ефективних косметичних інгредієнтів, так як не тільки сповільнюють процеси старіння шкіри, але і відмінно справляються з проблемою акне.
Але не поспішай бігти в аптеку за новим тюбиком - у ретинолу є чимало побічних ефектів і протипоказань.
Зокрема, препарати на основі ретиноїдів не можна використовувати під час вагітності, при одночасному прийомі ліків, що містять тетрациклін і тіазиди, при гіперчутливою шкірі, при наявності ран і механічних пошкоджень. Побічними ефектами можуть стати сухість та лущення шкіри, свербіж, подразнення слизових оболонок. У літній сезон фахівці також радять відмовитися від ретинолу або хоча б обмежити його застосування, так як речовини цієї групи підвищують чутливість шкіри до ультрафіолету іпідвищують ризик захворювання на меланому.

Як бачиш, чимало аргументів, тому перш ніж почати використовувати подібні засоби, обов'язково проконсультуйтеся з косметологом, а то й з лікарем.
  Гліколеві кислоти. Можуть викликати почервоніння. Часто використовуються в салонних процедурах, зокрема, кислотний пілінг зараз набуває все більшого поширення, завдяки своїй безболісності і, загалом-то, непоганий ефект. Гліколеві кислоти призначаються при вугрової висипки і її наслідки, вікових змінах шкіри, порушеннях пігментації.
Однак, як і ретиноїди, вони мають ряд протипоказань, таких як вагітність, годування грудьми, герпес у стадії загострення, простудні захворювання, наявність на шкірі ран і подряпин.
Крім того, якщо пілінг проведено некваліфіковано, на шкірі можуть з'явитися сильні почервоніння, здатні протриматися досить відчутний час. Так що подумай, чи потрібна тобі така процедура. І якщо все-таки вирішиш, що потрібна, роби її в салоні з хорошою репутацією.
Натуральні рослинні екстракти. Викликають алергію
Гарні всім, крім одного: можуть викликати алергію. Якщо ти ніколи з цим неприємним явищем не стикалася, купуй і не бійся - опинишся тільки у виграші. Але коли алергія - невід'ємна частина твого життя (нехай навіть проявляється вона епізодично), будь дуже уважною. Так, якщо хоч один раз у тебе спостерігалося почервоніння шкіри і печіння після збору ромашок, не варто користуватися кремом і навіть шампунем з цим інгредієнтом. Починаєш чхати від волошок? Уникай косметики з його екстрактом.
Взагалі ж при появі алергічних реакцій відразу звертайся до лікаря і здавай аналізи, які допомагають визначити причину захворювання. У запущених випадках може знадобитися складне і досить довге лікування. При появі симптомів досить усього лише уникати алергенів. Обов'язково попереджай косметологів про наявність у тебе алергії. Інакше вся їхня робота може виявитися не тільки безглуздим, а навіть шкідливою.
 Віддушки, загусники, емульгатори, консерванти. Сумнівні інгредієнти 
Деякі з нас часом відмовляються від використання косметики, якщо в складі є щось з перерахованого вище.
Однак не завжди вони виявляються праві, адже ці речовини включають до складу кремів аж ніяк не для того, щоб зіпсувати нам шкіру. Так, віддушки надають косметиці приємний запах і тим самим роблять набагато приємніше її використання. Емульгатори та консерванти підвищують стійкість препаратів, покращують їх водопоглинання. В цілому ж, за словами фахівців, немає нічого страшного в різних хімічних інгредієнтах - зрозуміло, якщо вони високоякісні і пройшли необхідні етапи контролю.

Як відрізнити якісну продукцію від неякісної?

Стовідсоткової гарантії, зрозуміло, не дасть ніхто. Однак якщо ти користуєшся продукцією відомих, добре зарекомендували себе косметичних марок і не женешся за дешевизною, можеш бути впевнена: вся косметика піде тобі тільки на користь.

Непогано, звичайно, поглянути на рейтинг натуральності косметики.

Деякі зараз подумають, що якщо користуватися органічними засобами, то і переживати з цього приводу не варто. І, даремно, так думають. Адже мало хто знає, які ж саме інгрідієнти, навіть органічні, підходять для типу їх шкіри


Косметичні проблеми підлітків


Особа підлітка: які зміни відбуваються зі шкірою?

Ще вчора для догляду за шкірою дівчинки досить було щоранку вмиватися водою і іноді мазати обличчя дитячим кремом. Але з настанням перехідного віку змінюється весь організм. Багато з цих змін доставляють нам дискомфорт. Але це всього лише справа звички. Коли дівчинка стає дівчиною, вона повинна навчитися грати за новими правилами.

Під час перехідного віку наша шкіра починає виглядати по-іншому. Вся справа в тому, що сальні залози, що знаходяться на її поверхні, починають працювати більш інтенсивно. Шкірне сало – природне мастило нашої шкіри, яка захищає її від зайвої втрати вологи, шкідливих мікроорганізмів, робить більш еластичною, захищаючи від мікротріщин.Через надлишків жиру може виникнути прямо протилежний ефект. Шкіра не встигає очищатися від нього, пори закупорюються, бактерії залишаються на обличчі, викликаючи запалення. В результаті з’являється найлютіший ворог всіх підлітків – прищі.

Прищі у підлітків: недолік, який швидко проходить

Прищі – це вікове явище. Медики називають його акне. Механізм утворення цих шкірних дефектів простий: надлишки жиру на шкірі сприяють розмноженню бактерій, а вони викликають маленькі вогнища запалення. Як правило, знаходяться прищі в місці закупорених пор. Боротьба з цим явищем досить складна. Потрібно постійно підтримувати шкіру в ідеальному балансі, не даючи лишків сала викликати акне. Але так само вірно і те, що ця проблема пройде сама по собі, як тільки у вашому організмі закінчиться гормональна перебудова.

З іншого боку, неправильний догляд за шкірою, ураженої акне, здатний зіпсувати красу особи на все життя. Наприклад, видавлювання прищів може залишити сліди і шрами на шкірі. А її пересушування може привести до отримання опіків. Волею-неволею доводиться звертатися допомогою косметичних засобів.

Косметика для підлітків повинна виконувати не тільки декоративні функції. Вона повинна бути одночасно ще й засобом для догляду за шкірою. Неякісні дешеві косметичні бренди, завдяки яким дівчатка-підлітки намагаються підкреслити власну індивідуальність, можуть заподіяти шкоду шкірі, викликати вугровий висип і алергічні реакції.

Батьки повинні самі купувати косметику для підлітків дівчаток, і пояснювати, як нею користуватися.

Заборони тільки приведуть до конфліктних ситуацій, і дівчатка все одно знайдуть спосіб «поліпшити власну зовнішність». А наслідками використання неякісної косметики доведеться займатися батькам.Декоративна косметика: коли можна?У підлітковому віці декоративна косметика – це палиця з двома кінцями. З одного боку, пудра і тональний крем можуть допомогти приховати недосконалості шкіри. З іншого боку, вони неминуче закупорюють пори і сприяють утворенню нових прищів і чорних крапок.

Що ж робити? Фарбуватися в школу кожен день все ж не варто. Максимум – неяскравий макіяж очей і трохи блиску для губ. Шкіра обличчя все ж повинна залишатися вільною. Це дасть можливість на перерві обробити обличчя косметичними серветками, прибравши надлишки жиру.

Для екстрених випадків можна придбати тональний крем дуже хорошої якості. Зрідка акне можна приховувати з його допомогою. При виборі засобу, зверніться до допомоги консультанта в магазині. Нехай він порадить вам Некомедогенний (не забиває пори) варіант.

Косметичні засоби  догляду за шкірою для підлітків

Косметикою для підлітків  від вугрів і прищів користуються не тільки дівчатка, але й хлопчики. У косметичні засоби  для догляду за шкірою входять:

 • тонік;

 • засіб для вмивання;

 • креми для зволоження або, навпаки, підсушування шкіри;

 • маски з лікувальною дією.

Вони включають в себе компоненти антисептичної, антибактеріальної дії, що володіють протизапальними властивостями. Вони нормалізують виділення шкірного жиру, зменшують пори, допомагають відновлюватися шкірі після запальних процесів. Всі засоби повинні підбиратися залежно від типу шкіри, від проблем, які є у підлітка пубертатного періоду.

Чим раніше дівчаток і хлопчиків навчити доглядати за обличчям, тим менше шансів розвитку додаткових комплексів через власну непривабливу зовнішність.

Декоративна косметика для підлітків

Декоративна косметика для підлітків  відрізняється від набору для дорослих не тільки кольоровою гамою. Вона повинна мати легку консистенцію, бути гіпоалергенною, легко зніматися водою, не в’їдатися в шкіру.

Найчастіше в молодіжний декоративний набір входять:

 • палетка тіней нейтральних неяскравих тонів;

 • рум’яна світло-рожевих і природних кольорів;

 • туш;

 • блиск для губ;

 • основа під макіяж;

 • розсипчаста пудра.

Важкі тональні креми або щільні компактні пудри забивають пори, і стають причиною появи прищів. Підліткам їх використання протипоказано. Незважаючи на те що косметика для дівчаток найчастіше змивається водою, незайвим буде придбати пінку для вмивання. Вона надійніше очищає шкіру.

Для маскування юнацької вугрового висипу з усіх косметичних засобів краще придбавати спеціальний маскуючий олівець з антибактеріальною дією.

Якщо ж дівчинка наполягає на кремі або пудрі, які повністю покривають шкіру, вирівнюючи колір обличчя, потрібно вибирати косметичні засоби з написом «некамедогенно». Така косметика не закупорює сальні фолікули.

Окремо купуючи пудру, слід звернути особливу увагу на її склад. Бажано, щоб в її складі був діоксид титану. Порошок цього мінералу виконує впудрі роль сонцезахисного фільтра.

Купуючи набір декоративної косметики для підлітків, не можна забувати про аксесуари, за допомогою яких вона буде наноситися і зніматися з шкіри. Бажано спонж та аплікатори купувати окремо, крім тих, які вже є в наборі.

Як тільки аксесуар забруднюється, його потрібно відразу ж замінити.

Використання косметичних засобів для підлітків

 Оптимальний варіант для дівчинки – коли вона освоює мистецтво макіяжу під керівництвом мами чи старшої подруги. Навряд чи дівчинка інстинктивно зможе здогадатися, в якому порядку наносять косметику, як готують шкіру. Дуже важливо, щоб основа під макіяж та лікувальна косметика наносилися по масажних лініях, шкіра не розтягувалася, не піддавалася зайвому тиску.

  Варто пояснити і правила підбору кольорової гами. Не варто тиснути, нав’язувати прагнучому до самоствердження підлітку власних смаків. Кольори декоративних засобів вибирають, виходячи з типу зовнішності і гардероба.

  Бажано показати дівчинці, як вона виглядає в тій чи іншій світловий гамі, підштовхнути до оптимального варіанту, пояснити, чим відрізняється варіант вечірнього макіяжу від денного варіанту.

  Відразу ж слід пояснити, яка потрібна косметика влітку, а яка взимку. У жарку пору року всі косметичні засоби повинні містити компоненти, що зволожують шкіру, а взимку – захищають її від впливу холоду. Засоби для зими більш жирні і «важкі».

Косметичні лінії, випуски молодіжної серії

  Які марки косметики переважають для підлітків  дівчаток?

 Замислюючись про придбання безпечних засобів, можете вибрати продукцію наступних фірм:

 Maybelline. Це один з найбільш недорогих серед якісних брендів, серед ліній якої є засоби для молоді;

 MAC. Дизайнери фірми в набір кожного сезону вносять щось нове, збагачують кольорову гаму, включають гостромодні кольори, консистенція засобів постійно поліпшується. Продукція фірми не містить неприємних ароматів, легко лягає на шкіру, не забиває пори. Недолік марки косметики – висока ціна;

 Clinique – відмінний вибір для підлітка. Для кожного типу шкіри випускаються свої засоби. Обмежений асортимент кольорів;

 Cover Girl. Ця молодіжна лінія настільки популярна, що засоби можна придбати в спеціальному косметичному магазині, на полицях супермаркету і аптеці. Асортимент більше спрямований на догляд за шкірою, але декоративна серія також є. Косметика універсальна, користуватися нею можуть дорослі і підлітки. Ціна невисока;

 Bare Minerals. Цей бренд відрізняється від інших, тому що лінія випускає спеціальні декоративні засоби для молоді. Косметика цієї фірми легка і розсипчаста, легко наноситься і її вистачає на тривалий час. Бренд вважається одним з найбільш якісних;

 Urban Decay. Ця лінія відрізняється широким асортиментом кольорів тіней, блиску для губ, помади, рум’ян і туші. Якщо затверджуватися – то тільки за допомогою цього бренду. Навіть ті підлітки, які експериментують зі сміливим макіяжем, залишаться задоволені. Девіз бренду – яскраво, стильно, безпечно;

 Sephora. Випускає недорогі косметичні засоби  спеціально для підлітків;

Almay – цей бренд випускає косметичні засоби  нейтральних кольорів. Якщо потрібно підфарбувати малу на урочистий захід, можна сміливо використовувати цю марку. Вона абсолютна нешкідлива для молодої шкіри;

 Neutrogena. Цей бренд вважається одним з найдешевших.

Косметику для дівчинки-підлітка, включаючи і засоби для догляду, пропонують і мережеві компанії: Oriflame, Avon, Mary Kay і Faberlic. Чим зручне замовлення в такій формі? Консультант може точно зорієнтувати, яка косметика потрібна конкретному підлітку, залежно від його типу шкіри і пов’язаних з віком проблем.

Якщо засоби для догляду за шкірою однієї марки, то вони посилюють дію один одного, а декоративні засоби тієї ж фірми в поєднанні з ними не викличуть алергічної реакції.

Вугрі та прищі на шкірі в юному віці здатні не тільки зіпсувати зовнішність підлітку, а й похитнути його нерви. Як тут не хвилюватися?

Вік першого кохання, перших симпатій, і ці ненависні прищі на обличчі! Кому це приємно?

Основні етапи догляду за шкірою в підлітковому віці

Якщо у підлітка шкіра не проблемна (немає вугрів і висипань, прищів), то для догляду за шкірою досить трьох, але обов’язкових кроків: шкіру потрібно очистити, зволожити і захистити.

Чим краще очистити шкіру підлітку?

Вмивання

Відразу слід зазначити, що вмиватися звичайним милом не рекомендується ні підліткам, ні жінкам. Мило дуже сушить шкіру, змиває її захисний шар, не дає затриматися волозі. Найкраще для догляду підійдуть спеціальні засоби для вмивання, які бувають у вигляді пінок, гелів, молочка та ін.

Тонік

Також обов’язковим засобом по догляду за шкірою в підлітковому віці повинен стати тонік після вмивання.


Тип шкіри

Перед тим, як почати вибирати засоби для вмивання (очищення), необхідно визначити тип шкіри підлітка. Вона буває 4 типів, як і у дорослих людей: нормальна, суха, жирна і комбінована.

Якщо у підлітка нормальна шкіра, немає помітних дефектів і недоліків, досить вмиватися гелем або молочком і тонізувати шкіру.
Суха шкіра у дівчинки або хлопчика говорить про те, що їй не вистачає вологи. Тому купіть дитині спеціальний гель або молочко для вмивання для сухої шкіри. Не використовуйте засоби зі спиртом. Так ви тільки пересушите шкіру.
Найчастіше у підлітків жирна проблемна шкіра. Це пояснюється гормональною перебудовою організму.  Вмиватися підліткам з жирною шкірою теж рекомендується спеціальними засобами для проблемної або жирної шкіри.
При комбінованій шкірі (область підборіддя, носа і чола має ознаки жирності, а щоки – сухі) слід підбирати спеціальні засоби і ні в якому разі не використовувати мило для вмивання, щоб не пересушити ще більше шкіру.

Дуже важливо привчити підлітка завершувати процес очищення шкіри протиранням обличчя тоніком (лосьйоном). Цей етап допоможе не тільки шкірі очиститися до кінця, але і дасть їй додаткове зволоження.

Отже, обов’язкові засоби для догляду за шкірою обличчя підлітка – вмивання і тонік.

Чи потрібно зволожувати шкіру?

Багато мам дівчаток-підлітків замислюються, чи потрібно купувати будь-які зволожуючі засоби для догляду за шкірою підліткам? Адже шкіра в юному віці пружна і гладка. Чи не завдадуть шкоди шкірі креми?

Як кажуть косметологи, молодій шкірі креми можуть завдати шкоди. Але станеться це лише в тому випадку, якщо вони підібрані неправильно.

Зволожувати шкіру підліткам потрібно! Тому батькам важливо допомогти придбати правильний зволожуючий крем для обличчя для догляду за шкірою підлітка-дівчинки і хлопчика. Це допоможе зберегти пружність молодій шкірі і пом’якшить її після вмивання.

Якщо у підлітка шкіра нормальна, то підійдуть будь-які зволожуючі легкі креми, в складі яких є пророщені зерна пшениці, мед, дріжджі, оливкова олія та ін.
Жирна шкіра теж потребує зволоження, адже лікування вугрів підсушує шкіру. Підбирайте креми з ромашкою, календулою і деревієм.
У підлітків дуже рідко зустрічається суха шкіра.
Але якщо ви помітили, що у вашої дитини шкіра часто лущиться, то підбирайте зволожуючі креми з натуральними маслами (наприклад, маслом чайного дерева). Не купуйте креми з колагеном або гіалуроновою кислотою. Вони підійдуть для шкіри після 20.

Також підлітку важливо стежити за питним режимом і вживати достатньо фруктів і овочів, щоб шкіра отримувала достатню кількість вологи.

Чи потрібно робити маски для шкіри підлітку?

Так як шкіра у підлітків молода, то прості маски на кефірі, з використанням свіжих фруктів або глини, будуть хорошим додатковим засобом по догляду за шкірою обличчя підлітка-дівчинки. Обов’язково перед нанесенням маски шкіру потрібно очистити від ороговілого шару за допомогою пілінгу (суха шкіра) або скрабу (жирна шкіра).

Як захистити шкіру?

У сонячні дні шкіру на обличчі потрібно захищати від попадання променів. Краще користуватися сонцезахисними кремами з SPF від 15. Також для захисту можна наносити легкі тональні креми для молодої шкіри.

У холодну пору шкіру підлітка теж потрібно захищати. Підійдуть спеціальні засоби, які потрібно наносити на шкіру в холодну пору року. Їх також випускають багато косметичних фірм.

Якщо шкіра проблемнаДогляд за проблемною шкірою обличчя підлітка відрізняється від догляду за нормальною шкірою. Дуже важливо грамотно доглядати за шкірою з висипаннями, щоб не допустити ускладнень.

До того ж, налаштуйте себе і свою дитину, що швидко позбутися від прищів на підлітковій шкірі неможливо. Потрібен час – від 3 до 6 місяців.

З чого почати?

Важливо для початку визначити, наскільки сильно обсипана шкіра прищами. Допомагає в цьому дуже простий тест: необхідно порахувати прищі на обличчі.

Якщо їх небагато (до 10) – це легка ступінь хвороби.
Якщо їх на обличчі до 40 – ця середня стадія.
Якщо їх більше 40 – найскладніша стадія.

На різних стадіях потрібен різний догляд за шкірою підлітка.

Щоб розібратися в нюансах догляду за проблемною шкірою обличчя підлітка, потрібно розібратися, чому на ній з’являються прищі.

Як утворюється прищ?

У шкірі містяться волосяні фолікули, які оточені сальними залозами. З цих залоз виділяється жир, який добре впливає на нашу шкіру, якщо його трохи.

У підлітковому віці організм хлопчиків і дівчаток посилено виробляє чоловічі гормони.
Ці гормони в свою чергу підсилюють вироблення шкірного жиру. Його починає вироблятися в надлишку, і він починає шукати виходи на шкірі.
В цей же період відбуваються зміни верхнього шару шкіри. Він ущільнюється. Шкірне сало не може вийти назовні і починає накопичуватися під шкірою – запалюється сальна заліза. Навколо неї (в шкірному салі) починають розмножуватися шкідливі мікроби.
Над шкірою утворюються горбки – прищі на обличчі у підлітка.

Як бачите, все взаємопов’язане. І якщо неправильно почати боротьбу з прищами в підлітковому віці (наприклад, видавлювати або підсушувати їх), то можна сильно зіпсувати шкіру обличчя.

Якщо прищів трохи

Очищення шкіри залишається обов’язковим етапом догляду за проблемною шкірою обличчя підлітка. Підбираємо спеціальний гель для вмивання (для жирної) шкіри. Вмиваємося 2 рази в день.

Обличчя протираємо одноразовим паперовим рушником і викидаємо. Не можна один і той же рушник використовувати для обличчя 2 рази. Ви рознесе мікроби по всьому обличчю.

Якщо прищів більше 20

Очищення шкіри залишаємо без змін. Воно обов’язкове!

Після того, як очистили, на нього 1 раз в день (на ніч) тонким шаром наносимо спеціальний засіб від прищів, в якому містяться речовини, які борються з акне. Їх дія спрямована на розкриття сальних проток і на пом’якшення верхнього шару. Найпопулярніші препарати – Діфферін, Зінеріт, Клензіт, Базирон і їх аналоги.

Важливо препарат наносити необхідно не тільки на проблемну ділянку, а й на все обличчя. Це перше.
Друге, не менш важливе: лікування триває від 3 до 6 місяців! Це пояснюється тим, що шкіра на обличчі оновлюється раз на 28 днів. Для того щоб повністю позбутися від прищів, шкірі потрібно оновитися 3 – 6 разів.
Ще один важливий аспект – лікування не можна переривати, навіть якщо ви помітили, що прищі пропали і шкіра стала чистою.

Третя (важка) стадія

Догляд за шкірою підлітка-дівчинки відрізняється від догляду за шкірою підлітка-хлопчика. Якщо у дівчинки-підлітка дуже багато прищів на обличчі, то лікування повинно включати зовнішній прийом препаратів з антибіотиками, а також контрацептивних препаратів всередину.

Так-так, як би це не звучало, але дівчатам-підліткам лікар-дерматолог порекомендує приймати контрацептиви, щоб зменшити в організмі вироблення чоловічих гормонів. Не забувайте, що саме вони можуть бути причиною великої кількості прищів на обличчі у дівчат.

Навіть в інструкціях до контрацептивних препаратів зазначено, що вони призначаються для лікування акне. Хлопцям така схема лікування не підходить!

Акцентуємо вашу увагу на те, що схему лікування в цьому випадку підбирає тільки фахівець. Ми не будемо згадувати назви гормональних таблеток і мазей з антибіотиком для лікування прищів в підлітковому віці. Призначає їх тільки фахівець.

Сьогодні майже всі косметичні фірми випускають спеціальні засоби по догляду за шкірою підлітка. В набори входять і вмивалки, і тоніки, і препарати для зволоження і живлення шкіри. Якщо на шкірі мало прищів, то цих засобів цілком достатньо для догляду.

Лідерами серій для підлітка вважаються фірми Mia, Mirra, La Roche Posay, Clearasil, Vichy та інші.

До речі, якщо косметика на рослинній основі підходить вам більше, спробуйте проводити «розвантажувальні дні» для шкіри без косметики. Використовуйте тільки народні засоби. Замість лосьйону – відвар ромашки, замість крему – масло виноградних кісточок і оливок, а замість магазинної маски – звичайну сметану або білу глину. Можливо, всі ваші проблеми пов’язані з тим, що шкіра просто «втомилася» від хімії

Все більше експертів в області здоров’я і краси сходяться в одному: косметичні засоби промислового виробництва містять шкідливі речовини. Це хімічні добавки, консерванти, віддушки. Альтернатива цим засобам натуральна домашня косметика, вироблена власними ручками.Догляд за красою обличчя і тіла – справа, що вимагає великої уваги і серйозного підходу.

Переваги, також недоліки натуральної косметики, зробленої в домашніх умовах

Багато жінок хотіли б спробувати робити самостійно косметичні препарати в домашніх умовах. Однак не наважуються на це, оскільки не впевнені в ефективності народних засобів. Тим не менш, препаратів власного приготування дуже часто під силу впоратися з такими проблемами, проти яких безсилі кошти найвідоміших марок.

Плюси домашніх препаратів:

 • повна натуральність і висока якість інгредієнтів;

 • відсутність у складі консервантів, хімічних ароматизаторів і барвників;

 • невелика вартість;

 • висока ефективність засобів, перевірених багатьма поколіннями;

 • варіативність рецептів. Завжди є можливість індивідуально підібрати компоненти для кожного рецепту, а також прибрати ті, які ви не переносите.

Мінуси домашніх препаратів:

 • невеликий термін зберігання;

 • можливість алергічної реакції.

Косметика , створена самостійно: правила приготування

Щоб засоби, приготовані власними ручками, були дійсно корисні, дотримуйтесь правил їх виготовлення і застосування:

 1. Використовуйте тільки чисту посуд;

 2. Для приготування косметичних засобів беріть тільки свіжі, натуральні інгредієнти;

 3. Зробіть тест на чутливість до вибраних компонентів. Не використовуйте ті, які викликали навіть невелику алергічну реакцію;

 4. Ефірні масла, спеції, пекучі і кислі речовини беріть в малих кількостях, зазначених у рецепті;

 5. Наносьте косметичний засіб, зроблене своїми руками, в невеликих кількостях;

 6. Зберігайте домашню косметику виключно на нижній полиці холодильника від 2 до 5 днів.

Рецепти домашньої косметики

Про цілющі властивості алое багато чули. Це рослина просто криниця корисних речовин. Воно надає зволожуючу дію на шкіру, загоює рани, усуває подразнення, розгладжує зморшки. Всі ці властивості роблять алое для приготування косметики в домашніх умовах незамінним. Особливо корисні такі засоби для в’янучої або збляклою після хвороби шкіри.

Маска для тонкої, чутливої шкіри:

 • кашка з алое 1-2 столових ложки;

 • цілющі трави по 1-2 чайних ложки:

 • липовий цвіт;

 • пелюстки троянд;

 • ромашка аптечна;

 • звіробій.

Трави змішати і запарити окропом. Дати настоятися всього 15-20 хвилин. В злегка остиглий настій додати кашку з листя алое. З м’якої тканини або марлі зробити маску, рясно змочити у теплому настої.

Тримати на обличчі 15 хвилин. Потім, вмитися теплою водою. Така масочка заспокоїть подразнення шкіри, насичує її вітамінами.

Маска для жирної та схильної до блиску шкіри:

 • кашка з алое 1-2 столових ложки;

 • яєчний білок 1штука;

 • лимонний сік 10 крапель.

Змішати всі інгредієнти. Нанести на заздалегідь очищену шкіру обличчя. Витримати 15-20 хвилин. Препарат змити водою кімнатної температури. Засіб загоює рани і усуває запалення, звужує пори, усуває жирний блиск.

Для тіла

В домашніх умовах корисно створювати різні скраби, креми, лосьйони для догляду за тілом. До складу таких косметичних засобів рекомендується включати мелений чорний і зелений кава, мед, рослинні і ефірні масла. Також в домашній косметиці широко використовуються різні спеції. Дуже ефективні пілінги з морською сіллю. Натуральні косметичні засоби, приготовлені в домашніх умовах, очищають шкіру, розігрівають і зволожують її.

Скраб з морською сіллю:

 • морська сіль 2-3 столових ложки;

 • перець червоний мелений 1 чайна ложка;

 • косметичне масло рослинне (не ефірне !): лляна, мигдальне, кунжутне або будь-яке інше – 3 столових ложки.

Всі речовини перемішати. Нанести на тіло масажними круговими рухами. При нанесенні уникати чутливих ділянок: груди, пахви і інші. Скраб, завдяки наявності такої спеції, як червоний мелений перець, розігріває шкіру, бореться з целюлітом. Препарат чинить пом’якшувальну дію, робить тіло гладким.

Висновок

Як бачимо, навіть цариця, маючи багатство, коштовності, владу, перш за все хоче бути красивою. Проте краса, як і смак, поняття досить таки індивідуальне. Одним подобається чорне волосся, а іншим-біле; одні милуються білою шкірою, інші-смуглою. Можна довго продовжувати це порівняння. Але є таке поняття краси з якими погодяться всі. Красиве це, насамперед, здорове і охайне. Ці твердження тісно пов’язані між собою.

Є такий вислів, шкіра-це дзеркало здоров’я. Так, якщо шкіра занадто бліда, а під очима темні круги, можна запідозрити низький гемоглобін. Жовтувато – сіра шкіра у заядлих курців і т.п. Бліда шкіра буде і в тих, хто мало буває на свіжому повітрі, тощо.

Добрий стан шкіри залежить від нормальної роботи всіх органів і систем організму людини, а також від способу її життя:

 • дотримання особистої гігієни;

 • раціональне харчування;

 • достатнє перебування на свіжому повітрі;

 • заняття спортом;

 • загартовування;

 • повноцінний сон;

 • відсутність шкідливих звичок.

Будь-яким проблемам, тому разі і косметичним, можна запобігти, якщо вони й виникли, та подолати їх, дотримуючись правил здорового способу життя та правил користування косметичними засобами.Список використаних джерел

 1. Линда Ауреден. Книга о врачебной косметике. Издательство: Профиздат, 1971

 2. Косметика і косметологія . Від А до Я. Видавництво: Олма Медіа Груп, 2007

Матеріали сайтів:

http://learningapps.org

http://jijour.com/pro-krasu.html

http://pidruchniki.ws/12631113/kulturologiya/antichna_kultura

http://ru.calameo.com54


Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.