Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Звичайний їжак Одна з найвідоміших диких тварин України. Презентацiю пiдготував учень 2 – А класу БЗШ I-III ступенiв № 4 Хула Микита
Їжаки належать до ряду Комахоїдні, але живляться не тільки комахами. Крім комах та їхніх личинок, до раціону їжаків входять інші безхребетні (слимаки, хробаки тощо), а також хребетні — жаби, миші та полівки, пташенята. їжаки також дуже полюбляють пташині яйця, не відмовляються й від падла. Відомо, що ці тварини малочутливі до зміїної отрути, і їжак може легко з'їсти гадюку, але яку роль відіграють змії в живленні їжаків у дикій природі, невідомо. До речі, їжаки вражають своєю нечутливістю до багатьох отрут. Вони легко поїдають отруйних комах, неїстівних для більшості інших тварин, нечутливі навіть до миш'яку та синильної кислоти. Добре зносять також високі температури.
Маленькі їжачки народжуються голими, сліпими та беззахисними. Самка годує їх молоком і піклується про них приблизно до місячного віку. Статевої зрілості їжаки досягають на другому році життя. Живуть, за різними даними, від 3 до 6 років у дикій природі і від 6 до 10 років — у неволі.
Цікаво, що їжака у дитячих книжках та казках часто зображують з яблуком, яке він почепив на голки і несе додому, щоб зробити собі запаси на зиму. Певна річ, жодних запасів на зиму їжаки не роблять, бо впадають у сплячку. Звідки ж тоді взялося яблуко? Одне з можливих пояснень полягає в тому, що кислий яблучний сік, стікаючи по голках, проганяє кліщів та інших кровососів, від яких їжакові, як уже зазначалось, нема порятунку.
В лісі є кравець чудовий, Шиє звірам він обнови. Для ведмедя — кожушки, Для лисички — чобітки, Для куничок — рукавички, І для білочки спіднички, Зайцю — валянки на лапки І для вовка теплу шапку, А собі зшив піджочок. Хто кравець цей?
Дякую за увагу!
Використано ресурси Інтернету
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»