До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
6
міс.
0
4
дн.
0
0
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!

Проект на тему: «Енергоефективні поради: Як зберегти енергію вдома»

Опис документу:
Зміст 1. Вступ 2. Ось що можна зробити вже цього тижня – і не витративши жодної копійки! 3. Що можна зробити протягом наступних кількох тижнів 4. Заощаджуємо в спальній кімнаті 5. Дитяча кімната 6. Заощаджуємо у вітальні 7. Заощаджуємо воду 8. Ось ще одна порада для тих, в кого є власний будинок

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Проект на тему:

«Енергоефективні поради:

Як зберегти енергію вдома»

Зміст

 1. Вступ

 2. Ось що можна зробити вже цього тижня – і не витративши жодної копійки!

 3. Що можна зробити протягом наступних кількох тижнів

 4. Заощаджуємо в спальній кімнаті

 5. Дитяча кімната

 6. Заощаджуємо у вітальні

 7. Заощаджуємо воду

 8. Ось ще одна порада для тих, в кого є власний будинок

Вступ

Актуальність проблеми енергозбереження - значний рівень цін на енергоносії і різке збільшення енергоємності валового внутрішнього продукту (ВВП). Недооцінка енергозбереження зменшила до критичного рівня надійність енергозбереження України, а подальший ріст енергоємності ВВП, без прийняття екстрених мір по енергозбереженню викличе серйозні негативні наслідки для всієї економіки країни в цілому.

Існує безліч корисних порад, які допоможуть вам припинити марно витрачати енергію та гроші.

Зробіть свій будинок або квартиру затишними, теплими та сприятливими для здоров’я вашої родини, зменшивши при цьому споживання енергії та заощадивши кошти. Проведіть термомодернізацію власного будинку, що призведе до зниження вашого енергоспоживання більш ніж удвічі. При цьому навіть за підвищення вартості енергоносіїв на 50% обсяги оплати за їх використання зменшаться на 13-17% порівняно з рівнем оплати за нинішніми тарифами.

1. Ось що можна зробити вже цього тижня – і не витративши жодної копійки!

1. Виключайте всі електроприлади, які не використовуються, та не залишайте їх у режимі очікування (Виключайте всі електричні прилади, які не використовуються, оскільки навіть у режимі очікування вони споживають енергію. Це допоможе вам зберегти приблизно 80 гривень на рік. Не залишайте заряджатися мобільні телефони та ноутбуки всю ніч).

2. Протріть електричні лампи від пилу (Витерта лампа світить на 10-15% яскравіше, ніж запилена).

3. Закривайте штори (Закривайте штори наприкінці дня, аби тепло не залишало приміщення).

4. Не забувайте про природнє освітлення (Використання сонячного світла – це один із найсуттєвіших резервів економії електроенергії. Використовуйте більше природнього світла, коли це можливо. На вулиці почало темнішати – подумайте, можливо, настав час для вечірньої прогулянки або вже час подумати про сон? Стало важко читати? Спробуйте сісти ближче до вікна або відкладіть читання на завтра).

5. Тримайте вікна чистими (Запилене скло може поглинати до 30% світла, тримайте їх чистими).

6. Кип’ятіть лише стільки води, скільки вам потрібно, та не забувайте чистити чайник від накипу (Якщо ви будете кип’ятити лише необхідну вам кількість води, ви зможете заощадити десь 61 гривню на рік. Але не забувайте про те, що нагрівний елемент електричного чайника має бути вкритий водою; накип у чайнику проводить тепло майже в тридцять разів гірше, ніж метал, тому істотно збільшує кількість енергії, що потрібна для кип’ятіння води).

7. Надайте перевагу швидкому душу (Щодня приймайте душ замість ванної. Так лише за тиждень ви зекономите 1400 л води, що дозволяє зекономити 25 грн за місяць. Та й психологи радять митися під проточною водою. Виходячи з того, що на прийом ванної витрачається до 250 л води, а на прийом душу до 50 л. Тобто за один прийом душу економиться до 200 л води, а якщо щоденний прийом ванної замінити на душ, то економиться до 1,4 м3 (або 1400 л)).

8. Відремонтуйте сантехніку (Щільно закривайте крани гарячої води. Стежте, щоб вони не протікали. Витікання гарячої води не лише збільшує ваші рахунки за гаряче водопостачання, але й призводить до підвищення вологості житла).

9. Сушіть білизну на свіжому повітрі (Користуйтеся пральною машиною лише при повному завантаженні та періть одяг при температурі 30ºС, аби заощадити енергію та гроші).

10. Замість подорожі автомобілем оберіть прогулянку (Раз на тиждень замість того, аби здійснити коротку подорож машиною, прогуляйтеся. Також дотримуйтесь таких порад: слідкуйте за тим, аби шини вашого автомобіля були правильно наповнені повітрям та переключайте передачі трохи раніше, щоб заощадити місяць пального на рік).

11. Спробуйте марно не втрачати продукти харчування (Спробуйте не витрачати продукти харчування марно. Заздалегідь плануйте меню, пишіть список покупок та розсудливо використовуйте залишки їжі).

2. Що можна зробити протягом наступних кількох тижнів

1. Заходи, які вимагатимуть деяких вкладень, але допоможуть заощадити гроші майже одразу

 1. Утепліть горище (Будинки втрачають чверть свого тепла через дах. Отже під час ремонту або заміни даху обов’язково скористайтеся ізоляційними матеріалами. Товщина ізоляції горищних приміщень повинна бути не меншою 25 см).

2. Утепліть порожнисті стіни (Будинки втрачають третину тепла через стіни. Лише кілька годин потрібно, аби встановити теплоізоляцію порожнистих стін. До того ж це легко зробити із зовнішньої сторони будинку. Така теплоізоляція може заощадити вам майже 700 гривень на рік. Якщо ваші стіни суцільні, вони також можуть бути утеплені).

3. Установіть заслінки від протягів (Установлення заслінок від протягів допоможе вам зберегти тепло у вашій оселі).

4. Вікна (До 20% загальних втрат тепла спричиняють негерметичні двері й вікна. Вікна з подвійним або потрійним заскленням забезпечать надійний захист від протягів і зменшать втрати тепла до 50%).

Скажіть «ні» лампочкам Ілліча (Замість традиційних лампочок розжарювання використовуйте енергоефективні флуоресцентні лампочки. Вони технологічно досконаліші й служитимуть вам удесятеро довше, а рахунок за електроенергію зменшиться приблизно на 20-25%).

Установіть тепловідбивні екрани (Стіна за радіатором може нагріватися до 50ºС. Шкода витрачати стільки тепла на розігрів цегли чи бетонних плит, особливо коли в оселі холодно. Закріпіть на стіні поза радіатором тепловідбивний екран з листа фольги, який буде відбивати тепло в приміщення та підвищить ефективність обігріву кімнати).

2. Заходи, які вимагатимуть значних вкладень, але водночас допоможуть заощадити гроші протягом більшого часу в майбутньому

Встановіть енергоефективний бойлер (Під час вибору бойлера поцікавтеся не тільки його потужністю, але й рівнем його енергоспоживання (найменший рівень енергоспоживання позначається «А» або «А+»). Зупиніть свій вибір на більш енергоефективному приладі).

Купуйте енергозберігаючі побутові прилади (При виборі таких побутових приладів, як холодильник, плита, пральна машина, тощо, звертайте увагу на їхній рівень енергоспоживання. Прилади з найменшим рівнем енергоспоживання маркуються літерами «А» або «А+». Так, наприклад, холодильник класу «А» або «А+» споживає на 30 - 50% менше електричної енергії від загального споживання електроенергії холодильником класу «В»).

Надайте перевагу паливозберігаючому автомобілю (Наступного разу при купівлі машини оберіть ту модель, яка споживає найменшу кількість палива, завдяки цьому ваші витрати на придбання палива можуть бути зменшеними на чверть).

 1. Заощаджуємо на кухні

Є багато простих способів зменшити рівень використання енергії, коли ми куховаримо. Ось кілька цікавих порад:

1. Електроплита – найбільш витратний з усіх електроприладів. Якщо телевізор споживає на рік десь 300 кВт/г, холодильник – 450 кВт/г, то електроплита – більше 1000 кВт/г. Тому правильне користування електроплитою є одним з головних засобів економії електроенергії. Завжди користуйтеся каструлею того розміру, який вам необхідний для приготування їжі. Використовуйте конфорку потрібного вам розміру для приготування їжі. Готуючи їжу, користуйтеся посудом з рівним дном, що дозволить Вам зберегти близько 50% енергії. Вмикайте конфорки на повну потужність тільки на час, необхідний для закипання. Готування їжі на малих потужностях значною мірою скорочує витрати електроенергії. Тримайте дверцята духовки зачиненими. Слідкуйте за тим, аби скляні дверцята залишалися чистими. Так ви завжди зможете побачити, що відбувається всередині духовки. Пам’ятайте, що кожного разу, коли ви відчиняєте дверцята, ви втрачаєте тепло.

2. Коли куховарите, закривайте посуд кришкою. По-перше, так ви зможете скоротити час приготування їжі, по-друге, залишите чистою кухню, а по-третє, зменшите енерговитрати.

3. Радше розморожуйте продукти у холодильнику протягом ночі, ніж у мікрохвильовій печі.

4. Часто-густо час приготування страви можна скоротити, якщо порізати складові інгредієнти на маленькі шматочки.

5. Переконайтеся в тому, що теплі страви встигли охолонути, перш ніж ставити їх у холодильник.

6. Заморозьте залишки або з’їжте їх наступного дня. Харчові відходи значною мірою сприяють викидам вуглекислого газу.

7. На приготування їжі в мікрохвильовій печі витрачається значно менше енергії, ніж на газовій чи електричній плиті.

8. Під час приготування їжі у мікрохвильовій печі закривайте їжу спеціальною або харчовою дірчастою плівкою для того, щоб утримати вологу та прискорити приготування.

9. Набирайте у чайник рівно стільки води, скільки потрібно на цей момент. І не забувайте час від часу чистити чайник.

10.Одночасне приготування великої партії їжі є більш енергоефективним.

11.Не встановлюйте холодильник або морозильну камеру поблизу опалювальних приладів, радіаторів, кухонних плит. Холодильник працює краще, якщо навколо нього вільно циркулює повітря.

12. Не залишайте дверцята холодильника або морозильника відкритими на довше, ніж потрібно. Часто відкриваючи холодильник, ви втрачаєте гроші, тому що для відновлення необхідної температури споживається більше електроенергії.

13. Перевірте, що є у вашому холодильнику або морозильнику, перш ніж піти за покупками.

14. Якщо ви плануєте купити посудомийну машину, обирайте машину необхідного вам розміру: якщо у вас невелика родина, подумайте про придбання компактної моделі, якщо ж у вас велика, можливо, є сенс купити повнорозмірну машину.

15. Переконайтеся в тому, що ви повністю завантажили машину: програма половинного завантаження зазвичай використовує більш ніж половину енергії, необхідної для миття посуду за програмою повного завантаження.

4. Заощаджуємо в спальній кімнаті

Дотримуйтесь цих простих порад – і продовжуйте відчувати затишок у спальній кімнаті без потреби платити більше.

Постійно відкрита кватирка, як це не дивно, охолоджує, а не провітрює. Якщо ж провітрювати кімнату «залпом», на короткий час широко відкривши вікна, то повітря в кімнаті встигне змінитися, але при цьому не встигне охолодити кімнату – поверхні у приміщенні залишаться теплими.

Добре витирайте мокре волосся рушником, аби скоротити час, який витрачаєте на його сушіння феном.

Щоб зігріти ліжко, радше використовуйте пляшку або грілку з гарячою водою, аніж електричну ковдру.

Якщо ви мешкаєте у приватному будинку, зимою виключайте опалення незадовго до того, як підете спати: у такий спосіб, поки ви готуєтесь до сну, в оселі все ще буде тепло та затишно, але опалення не залишатиметься включеним усю ніч, як тільки ви заснете.

Купіть затулки від протягів для дверей у спальню, аби зберігати тепло в кімнаті протягом усієї ночі.

 1. Дитяча кімната

Користування телевізором, DVD-програвачем або стереосистемою коштуватиме приблизно 140 гривень на рік. Але рахунок може збільшитися, якщо залишати їх включеними увесь час. Заохочуйте ваших дітей виключати електроприлади з розетки. Закривайте штори ввечері, аби в кімнаті залишалося тепло та не було протягів. Виробіть звичку тримати двері зачиненими. «Загубіть» дистанційне управління від телевізора, аби зменшити спокусу залишити його в режимі очікування. Навіть у режимі очікування побутові електроприлади використовують електроенергію. Якщо ви плануєте купити новий комп’ютер, зважте, що новий ноутбук зазвичай використовує десь на 85% менше енергії, ніж новий настільний комп’ютер. До того ж він займає набагато менше місця.

 1. Заощаджуємо у вітальні

Ось кілька порад щодо того, як підтримувати затишок у вітальні та не збільшувати рахунки:

Закривайте штори увечері, аби у кімнаті залишалося тепло та не було протягів. Закривайте внутрішні двері, аби утримати тепло в кімнатах, в яких ви знаходитесь, та виключайте радіатори в кімнатах, що не використовуються. Подумайте про те, аби одягнути щось тепліше, перш ніж включати опалення.

 1. Заощаджуємо воду

Не мийте посуд під проточною водою, а натомість набирайте її в раковину.

Економте воду вдома (Підраховано, що третина води в побуті витрачається марно. Щоб запобігти втратам, перевірте та відремонтуйте труби та сантехніку. Пам’ятайте, що із крапаючого крану витікає 60 літри води на добу або 1800 - 1860 літрів на місяць, що складає близько 10 грн. на місяць. Установіть лічильники води, щоб простежити за витратами).

Душ, а не ванна (Щодня приймайте душ замість ванної. Так лише за тиждень ви зекономите 1400 л води, що дозволяє зекономити 25 грн за місяць. Та й психологи радять митися під проточною водою).

Наповніть їх! (Переконайтеся у тому, що ваша посудомийна та пральна машини заповнені, перш ніж їх включати. І не забувайте використовувати водо- та енергозберігаючий режим.).

Придбайте економічну сантехніку (Унітаз з двома режимами зливу (повним та економічним) допоможе вам зекономити десь 15 літрів води на добу для родини із трьох осіб).

Проточна вода – миттю не допомога (Не мийте посуд під проточною водою, а натомість набирайте її в раковину. Для миття овочів та фруктів також наберіть воду в раковину або велику миску. Для наповнення раковини або миски вам знадобиться лише три літри води, в той час як під час миття овочів або посуду під проточною водою витрачається близько 15 літрів води щохвилини, що дозволяє зекономити до 20 грн на місяць).

 1. Ось ще одна порада для тих, в кого є власний будинок

Кожного року на покрівлі вашого дому збираються тони літрів води, які потім йдуть прямісінько у стічні жолоби. Купіть діжку для дощової води – так ви зможете використовувати дощову воду для поливання вашого саду, домашніх рослин та миття машини. Дощова вода краще підходить рослинам, ніж вода з-під крану, оскільки вона є м’якшою.

Утилізація та повторне використання (Не слід припускати, що, якщо якась річ не потрібна вам, вона не знадобиться іншому. Отже замість того, аби просто викидати непотрібну річ у смітник, спробуйте її продати, віддати, використати за іншим призначенням або віддати для повторного використання).

Лише після Другої світової війни ми почали викидати речі з такою легкістю. Для покоління наших дідусів та бабусь, повторне використання або використання за іншим призначенням були нормою. Сьогодні, коли існує загроза зміни клімату, та заради наших власних онуків нам потрібно відродити таке ставлення.

Прості дії можуть мати великий вплив на скорочення викидів CO2. Повторне використання зберігає енергію, яка зазвичай необхідна для виробництва нових речей. Наприклад, для виробництва однієї футболки потрібно витратити 800 літрів води. Тому кожного разу, коли ви віддаєте якісь речі благодійним організаціям, або купуєте речі, які вже були у вжитку, ви допомагаєте планеті.

 • 18.05.2019
 • Я у світі
 • 1 Клас, 2 Клас, 3 Клас, 4 Клас, 5 Клас, 6 Клас, 7 Клас, 8 Клас, 9 Клас, 10 Клас, 11 Клас, 12 Клас
 • Конспект
 • 133
 • 0
 • 11
 • Стежити

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Психологічні особливості навчання вчителів у системі формальної і неформальної освіти»
Швень Ярослава Леонідівна
24 години
490 грн
490 грн