Взяти участь
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень 2.0».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Предмети »

Прислівник. Розряди прислівників. (із використанням ІКТ)

Курс:«Протидія шкільному насильству»
Черниш Олена Степанівна
72 години
2700 грн
390 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №ML127784
За публікацію цієї методичної розробки Бордюг Олена Василівна отримав(ла) свідоцтво №ML127784
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Прислівник. Розряди прислівників за значенням (урок із використанням ІКТ)

О.В.Бордюг, вчитель української

мови та літератури

Олександрівської ЗОШ

І – ІІІ ступенів

Приазовського району

Запорізької області

Мета: поглибити знання учнів про прислівник як самостійну незмінну частину мови;

ознайомити з розрядами прислівників за значенням; формувати

загальнопізнавальні вміння знаходити прислівники в тексті, визначати їх в

тексті, визначати їх розряд за значенням, добирати прислівники, різні за

значенням; за допомогою мовленнєво- комунікативного дидактичного

матеріалу; виховувати почуття любові до природи.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань

Обладнання: підручник, дидактичний матеріал

Марк Твен

Хід уроку:

І. Ознайомлення з темою, метою уроку

ІІ. Організаційний момент

Бесіда за запитаннями:

  • Що ви пам’ятаєте про прислівник?

  • Яка це частина мови самостійна чи службова?

  • Які морфологічні ознаки має прислівник?

  • Яку синтаксичну роль в реченні відіграє прислівник?

Прислівник – це самостійна частина мови, яка виражає ознаку дії або стану, ознаку іншої ознаки, рідше – ознаку предмета.

Найважливіша морфологічна ознака прислівника - незмінюваність

синтаксична роль – обставина, присудка, означення

Вибіркова робота

Розподілити прислівники відповідно до значення: до першої колонки записати прислівники, що виражають ознаку дії; до другої – ознаку іншої ознаки; до третьої – ознаку предмета.

Розмовляти тихо, жити поблизу, дуже високий, сказати спересердя, писати грамотно, розмова наодинці, ледве теплий, писати грамотно, удвічі дешевий, повернути ліворуч, трохи гіркий, виглядати молодо, надзвичайно талановитий, кава по-варшавському

Прислівники означають

Ознаку дії

Ознаку іншої ознаки

Ознаку предмета

Розмовляти тихо, жити поблизу, сказати спересердя, писати грамотно, повернути ліворуч, виглядати молодо

Дуже високий, удвічі дешевий, трохи гіркий, ледве теплий, надзвичайно талановитий

Розмова наодинці, кава по-варшавському

  • З якими частинами мови пов’язується прислівник в реченні?

В реченні пов'язується:

  • З дієсловами: Річка широко розливалася.

  • З формами дієслів (дієприслівниками, дієприкметниками): Весело сміючись.

  • З прикметниками: Вічно молоді.

  • З іншими прислівниками: Зовсім близько.

  • З іменниками: Шлях назад

Пояснювальний диктант

Вправа 276 стр. 154

1) Тиха вода, а як гарно камінь шліфує. 2) сім погод надворі: сіє, віє, мутить, крутить, рве, зверху ллє, знизу мете.3) Прийшла весна дуже красна. 4) Поки було літо, то все було розмаїто. 5) не хочеш холоду – полюбиш ліс змолоду.6) Злива довго не йде.7) Восени і горобець багатий. 8) Пустився вітер зопалу в море, та наробив горе.

ІІІ. Усвідомлення теоретичного матеріалу у процесі практичної роботи з теми

Таблиця «Розряди прислівників за значенням

З вправи 276

Визначити розряд знайдених прислівників.

Практикум

Перепишіть. Після кожного прислівника запишіть у дужках, до якого розряду за значенням він належить.

Зразок: Сяє вдалині (місце дії) вогник у вікні (В. Юхимович).

  1. Я на тебе дивлюся щовечора, Києве мій (Д. Луценко).

  2. Таким я знав тебе ще змалку, високе місто над Дніпром (М. Рильський).

  3. Надворі вечір настає (Олександр Олесь).

  4. Удалині м'яко блимнули вікна (М. Коцюбинський).

  5. Поволі ніч підносить темні вії, відкриті навстіж сяють небеса (О. Черненко).

  6. І мене один лиш місяць розуміє на півслові (Л. Тендюк).

  7. Навколо усе спочиває, а пісня не хоче спочить.

(В. Сосюра)

ІV. Виконання системи завдань пізнавального характеру

Дослідження-відновлення

Просуватися…

Оглядаючи..

Спокійно…

Спів..

Читання…

Виконаний..

Зібравшись..

Танець…

Нашвидку, повільно, по-кошачому, навприсядки, надворі, здивовано, сьогодні.

Дослідження - творче моделювання

вправа 280

Зразок. Прийти – прийти швидко (спосіб дії), прийти надвечір(час)

Слухати, мікувати,

Логічний диктант

вправа 281 стр 156

V. Узагальнення зробленого на уроці

Ігрове завдання

вправа 282

Мікрофон

Що я запам’ятав на уроці?

VІ. Підбиття підсумків

VІІ. Домашнє завдання

Для учнів із середнім рівнем навчальних досягнень:

$25, вправа 280

Для учнів із достатнім рівнем навчальних досягнень:

$25 Творче завдання: У багатьох казках богатирі зупиняються перед каменем, на якому є напис. Відтворіть цей напис, підкресліть у ньому прислівники. Визначте їх морфологічні ознаки, розряд за значенням, синтаксичну роль.

Для учнів із достатнім рівнем навчальних досягнень:

$25. Творче завдання. Скласти зв'язний текст про стан рослинного і тваринного світу навесні і взимку, використовуючи прислівники.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Мета: поглибити знання учнів про прислівник як самостійну незмінну частину мови; ознайомити з розрядами прислівників за значенням; формувати загальнопізнавальні вміння знаходити прислівники в тексті, визначати їх в тексті, визначати їх розряд за значенням, добирати прислівники, різні за значенням; за допомогою мовленнєво- комунікативного дидактичного матеріалу; виховувати почуття любові до природи. Тип уроку: урок засвоєння нових знань Обладнання: підручник, дидактичний матеріал
  • Додано
    25.02.2018
  • Розділ
    Українська мова
  • Клас
    7 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    3903
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    0
  • Номер матеріала
    ML127784
  • Вподобань
    0
Курс:«Протидія шкільному насильству»
Черниш Олена Степанівна
72 години
2700 грн
390 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №ML127784
За публікацію цієї методичної розробки Бордюг Олена Василівна отримав(ла) свідоцтво №ML127784
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Зима – 2018-2019»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти