Природознавство. Тексти-шифровки до розділу "Сонячна система" (4 клас)

Опис документу:
Розробки текстів із пропущеними словами до кожної теми розділу "Сонячна система", які можна використовувати при закріпленні вивченого матеріалу, на узагальнюючих уроках за розділом, для контрольних робіт.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Наша Земля.

Наша Земля є ___________ за відстанню від Сонця і __________ за розмірами планетою Сонячної системи. Вона має форму ____________ . Діаметр Землі досягає близько ____________________ .Поверхня Землі є _____________ . Земля рухається навколо ____________ по ______________ і одночасно вона рухається навколо своєї __________ . Природним супутником Землі є _________. Земля – єдина планета, на якій існує __________ , тому що на ній є __________ і _________ . Люди, які живуть на планеті Земля, називаються ______________ .

Місяць

Місяць – це ____________ ___________ Землі. Маса Місяця майже у _________ разів менша від маси Землі. Він не випромінює _________ , а світить відбитим світлом ____________ . На Місяці немає життя тому, що там немає __________ і ________ . Місяць рухається навколо ___________ та одночасно навколо своєї ___________ . Він змінює свій вигляд кожні ___________ . Ці послідовні зміни Місяця називають __________ . Ми можемо бачити Місяць __________ , ____________ , _______________. Місяць – єдине космічне тіло , на якому _____________ земляни.

Сонячна система

Центром Сонячної системи є __________. Це гігантська _________ ________ куля. Сонячну систему утворюють _________, ____________ , ____________, _____________, _______________ . Найбільші космічні тіла – це _________, а найменші _____________ ___________. В Сонячній системі є _______ планет.

Перша група – це планети ___________ групи:_____________, _____________, _____________, _____________. Друга група – це _________________ планети: ______________,_____________,_____________,____________. Планети рухаються навколо Сонця по своїх ______________ .

Космічні дослідження

Почали досліджувати космос більш як ______ років тому. Одним із перших вчених, хто припустив, що планети обертаються навколо Сонця був польський вчений_________ ________. Його послідовником став італійський дослідник __________ _________, який застосував для вивчення зоряного неба _________. Зараз займаються вивченням космосу люди, яких називають ___________ . Вони працюють в спеціальних наукових установах - ________________ . Вивчати космос допомагають спеціальні пристрої- __________________. На планети запускають штучні ____________, а також міжпланетні ____________ станції.

Космічні польоти

Першими космонавтами були собаки ___________ і ___________. Першою людиною-космонавтом був ___________ ___________. Він здійснив свій перший політ _______________ ________ року. В космосі побували і українські космонавти ____________ ________________ та __________ _____________ .

Знаменитим українським конструктором космічних ракет був Сергій Корольов.

Зоряне небо

Частина Галактики, яка тягнеться з ___________ на __________ і складається з неймовірно великої кількості ___________, називається __________ _________ .

Зорі розташовуються в небі в певному ____________. Певне розташування груп зірок утворювали фігури_______, _________, __________. Згруповані зорі називають_____________. До нас дійшло ______ назв різних сузірїв. За допомогою зірок люди навчилися складати _____________, визначати _______ і ___________ року. В нічний час за допомогою ____________ зірки можна визначити сторони горизонту.

Холодно -жарко

Земля рухається навколо _______ ______. Вісь –це уявна лінія, яка проходить через _____________ і _____________ полюси.

На однаковій відстані від полюсів проходить ще одна уявна лінія, яка називається ____________. Вона ділить Землю на дві півкулі _____________ і _____________. Земля має ___________ форму. Сонячне проміння падає на Землю під різними__________ і по різному її нагріває. Тому на нашій планеті виділяють різні ___________ пояси. Уздовж екватора - _____________ пояс, за ним в обох півкулях - ___________ пояси, а на Північному і Південному полюсах _______________ пояси.

День і ніч.

Давні люди вважали, що день і ніч буває тому, що Сонце сходить і заходить, бо воно рухається. А насправді – це Земля рухається навколо _______ ______. Вона є ______________ . Тому, якщо один бік ___________, то інший залишається _______________. На освітленому боці ___________, а на темному боці _____. Так відбувається зміна ________ і ________. Повний оберт Земля робить навколо своєї осі за ______ години .Їх називають__________.

Пори року на Землі

Земля рухається навколо __________ по земній ____________. Внаслідок цього відбувається зміна _______ _______. Її рух проходить не вертикально, а під _________ . Тому Північна і Південна півкулі освітлюються по ______. Якщо в Північній півкулі зима, то в Південній _______. День літнього сонцестояння ________________. Саме в цей час сонце піднімається ___________, __________ день і ___________ ніч. День осіннього рівнодення _________________. День зимового сонцестояння _________________. Сонце піднімається ____________, ніч _____________, а день ________________. День весняного рівнодення __________________.

Рік

Земля рухається навколо __________ по земній ____________. Внаслідок цього відбувається зміна _______ _______. Повний оберт навколо Сонця Земля робить за ______ днів, _____ годин, _______ хвилин,_____ секунд. Цей період називають роком. Для зручності цей зайвий час за ____ роки враховують в ____ день. Такий рік має _______ днів. Його називають ___________. Цей день зараховують в місяці ___________, який налічує не _____ днів, ______ днів.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Акція «Методичне літо»
Призовий фонд 50 000 грн!
Взяти участь

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з НІМЕЦЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
0
міс.
2
7
дн.
1
6
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!