Прийшла зима біловолоса. Літературне читання. 3 клас

Опис документу:
Конспект уроку .3 клас

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема.Прийшла зими біловолоса

Мета. характерні ознаки зими, вдосконалюва­ти навички виразного читання поетичних творів, збагачувати слов­никовий запас учнів, вчити відчувати образність художнього слова, розвивати творчу уяву, виховувати естетичні почуття у дітей. Обладнання. Фотоілюстрації зими, картки для розширення поля читан­ня, картки зі словами.

Хід уроку.

І.Оргмомент.

Вчитель.

Пролунав наш веселий дзвінок.

Діти, в нас — незвичайний урок,

До нас завітає красуня одна,

Я знаю, бо люба всім дітям вона.

А що за красуня, вам треба вгадати, Для цього потрібно старання додати

ІІ.Актуалізація опорних знань учнів

- Ой, а що це?

(Вчитель підходить до столу та звертає у скриньку).

Ця сніжинка , мабуть, не проста,

Напевно, вона чарівна.

(Дістає зі скриньки загадку).
Біла, гарна, чарівна,

Мов Снігуронька вона.

Скрізь завітає,

Землю прикрашає,

Гудить, завіває,

Малечу звеселяє.

Все навколо, наче рай,

Ну, то хто це? Відгадайте діти. (Зима)

Вчитель. Вірно, діти, — це Зима.

-А що вам допомогло відгадати, що це саме ? Які слова вам прийшли на допомогу?

Діти. Біла, чарівна, Снігуронька, гудить, звеселяє.

Вчитель. Чи подобається вам зима?

Діти

Вчитель. Назвіть зимові слова

Зима – ковзани, лижі, Новий рік ,снігова баба, сніг, лід сніжинка,

2. Розповідь, бесіда.

(Відеозапис картин природи).
І справді, зима — красуня.; Скільки гарного навкру­ги!

Блискучі бурульки; тендітні сніжинки!

Казкова краса зими притягує, хвилює, бентежить.
- Але всі погоджуються, що вона — чарівниця
Вона з'являється зненацька неначе; злий чарівник, довго тримав її у, своєму північному холодному царстві, а потім відпустив. Все навколо "переливається, блищить, іскриться. Мороз, скував береги і, засклив ставок, суціль­ною дзеркальною шибкою .

Зачарований ліс у білосніжному інеї, таємничі кучугури вкрили поле .

Зима має ще й свої фарби. І це означає, що її можна намалювати.;,
Ось одна із картин. (Показ картини).

Зимонька приносить з собою різні звуки. Ми часто не чуємо їх не помічаємо. Але ці звуки. відчувають компози­тори і передають у своїй музиці.

ІІІ.Повідомлення теми уроку

Давайте послухаємо уривок із п'єси «Грудень»' із альбому

П. І. Чайковського «Пори року».

Який настрій викликає у вас ця мелодія?

(Задумливий, зимовий, трішки сумний)

Краса зимової природи надихає не тільки композиторів
і художників, а й поетів. За допомогою слова вони вміють
яскраво й точно передати образи і зимового ранку, і
засніженого саду,. Отже дітки рушаємо у світ, зимової
краси і зимових див! .

  • Отже, сьогодні .ми розпочинаємо вивчати тему:

«За­чарувала все зима».

-Ой

_Хто це?

-Це я земля

Земля.. Сніжиночки мої любі! _У полях іще дуже порожньо. Пальчики мерзнуь у житечка, пшениці. Пок­рийте мене сніговою ковдрою — м'якенькою, рівнень­кою, пухнастою, гладенькою. 3ігрійте!!!

Вчитель А чи можуть сніжинки зігріти землю, бо вони такі ж холодні.. Розв'язати це питання нам допоможуть сніжинки з крижаної школи

1-й учень. Сніг ніби вкриває землю, і рослинам тепло.

2-й учень. Між сніжинками є повітря. Воно захищає рослини від холоду.

3-й учень. На землі під снігом температура не опус­кається нижче 2 градусів морозу, тому рослини можуть жити.

1-й учень. Навесні сніг тане і напуває поля, а озера і річки наповнює водою

Допоможемо землиці ?

Паличко! Паличко! .

Раз, два, три.

Діткам диво покажи

У снігу намети

Хлопчиків та дівчаток

В сніжинки перетвори.

У мене є чарівні сніжинки, але із завданнями.

Ми всіх їх зберемо, приготуємо для матінки-землі м'якеньку ковдру і зігріємо майбутні колосочки на полях. А збирати сніжинки-будемо у кришталеву чашу.

Отже, розпочинаємо Ми вивчення вірша «Прийшла зима
біловолоса».

А написав його Андрій Бобенко

Довідка про автора.

Андрій. Михайлович Бобенко (справжнє прізвище Бібик) український поет,, який народився на Полтавщині більше 150 років тому. З юнацьких років працював кочегаром на пароплавах Одеського порту. Склавши іспит на звання вчителя, працював педагогом. Він писав як для дорослих, так і для дітей.

IV. Опрацювання вірша А. Бобенка "Прийшла зима біловолоса ...".

1 сніжинка

1. Виразне читання вірша вчителем.

— Постарайтесь запам'ятати, де вже побувала зима біловолоса.

  1. Словникова робота.

а)А зараз з'ясуємо значення окремих слів.
Поневолі — не за своїм бажанням, проти свого бажан­ня.

Налилось (сонце) — увібрало в себе кольори золота.

б)Вправа на розширення поля читання. Робота у парі на картках.

— "Подолайте" снігові "словникові" кучугури.

.

2 сніжинка

3. Повторне читання вірша учнями (мовчки).

— Що у вірші казкове, а що відбувається насправді?

3 сніжинка

4. Аналіз вірша і вибіркове читання.

  • У яких рядках вірша зима змальована як жива істота?

  • Як автор змальовує поле, село, сонце, річку, небо?

-г- Чому сонце не таке, як влітку? Чому дерева не шумлять?

  • Прочитайте вирази, вжиті в переносному значенні.

Що автор хотів передати кожним із них?

  • Як розумієте вираз "зачарувала все зима"?

  • Що з описаного у вірші можна побачити? Чи можна щось почути? (Ні, бо все заснуло, замовкло, не шелестить.)

4 сніжинка

Фізкультхвилинка

5 сніжинка

5. Вправи на розвиток швидкості читання.

а) Гра "Хто швидше?".

  • Знайдіть у вірші, які прикметники використав поет для опису: зими (біловолоса), снігу (блискучий), полотна (біле), неба (широке), сонця (блис­куче), ковдри (скляна), очерету (сухий).

  • Знайдіть у вірші і прочитайте, які дії виконували: зима (прийшла, зачарувала), село (одяглося), небо (простяглося), сонце (налилося, не так дивиться, не так стоїть, не горить), річка (замовкла, укрилась), верболіз 1 (не шелестить), тополі (дрімають).

б) Читання "Незнайком".

6-а сніжинка Відшукай малюнок. Завдання в групах (3 групи)
(Деякі учні читають по черзі строфи, а інші — добирають малюнок).

7 сніжинка

Завдання в зошитах

8 сніжинка

Виразне читання вірша

9-а сніжинка — цікавий світ віршів.

Багата українська література віршами ,а особливо на зимову тематику.Дехто з учнів підготували до уроку вірші про зиму. . (Зачитування 2—4 віршів).

Ось і назбирали ми у кришталеву чашу сніжинок. Всі вони незвичайні, чарівні і разом утворюють м'якеньку, тепленьку ковдру для озимини.

Перетворення.

А зараз,

Паличко! Паличко!

Раз, два, три.

Ще раз диво покажи:

(Дзенькіт у трикутник тричі).

Сніжинок на дівчаток

І хлопчиків перетвори

V. Підсумок уроку.

1. Бесіда. .

  • Яку тему ми розпочали вивчати на уроці читання? («Зачарувала все зима»)

  • З яким віршем ми працювали? («Прийшла зима біло­волоса»)

  • Де були труднощі на уроці?

  • На якому етапі було легко працювати?

2. Оцінювання.

Дітки, ви дуже гарно працювали на уроці і одержали такі оцінки…
VІ. Домашнє завдання

Виразно читати вірш Андрія Бобенка «Прийшла зима біловолоса»

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ФІЗИКИ залишилося:
0
4
міс.
0
1
дн.
0
4
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!