Прийоми віднімання (віднімання чисел частинами). Розв’язування текстових задач на знаходження остачі.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок 15.

Тема уроку: Прийоми віднімання (віднімання чисел частинами). Розв’язування текстових задач на знаходження остачі.

Мета уроку: формувати уміння віднімати числа частинами; учити учнів самостійно розв’язувати приклади користуючись знаннями, як побудовано натуральний ряд чисел, вмінням користуватись числовим відрізком; вправляти у розв’язанні задач; розвивати логічне мислення, кмітливість, спостережливість; прищеплювати любов до математики; виховувати почуття дружби, взаємодопомоги. 

Хід уроку


І. Організація класу 
Ми починаємо урок, 
Що математикою зветься. 
Вона нам допоможе 
У нашому житті 
Про все дізнатись, вимірять, обчислить. 
ІІ. Оголошення теми і мети уроку 
- Ви любите казки? 
- Які казки мама розповідала вам, коли ви були маленькі? 
- А зараз я прочитаю вам уривок , а ви здогадайтеся з якої це казки. 
Ішов дід лісом, а за ним бігла собачка, та й загубив дід
 рукавичку.
- От сьогодні ми і здійснимо подорож до цієї казки. 
ІІІ. Робота над темою уроку 
От біжить мишка, улізла в ту
 рукавичку та й каже:
— Тут я буду жити!
Коли це жабка плигає та й питає:
— А хто-хто в цій
 рукавичці?
— Мишка-шкряботушка. А ти хто?
— Жабка-скрекотушка. Пусти й мене! Давайте допоможемо жабці, щоб її мишка до себе впустила.
1. Усний рахунок 
- від 1 до 10, від 10 до 1; 
- від 4 до 7, від 8 до 3; 
- назвати сусідів числа 5, 2; 
- назвати попереднє число до 3,8; 
- які числа стоять між числами 5, …, 9;
- яке число стоїть зліва від 4, справа від 6; 
От уже їх двоє. Коли біжить зайчик. Прибіг до
 рукавички та й просить :
Пустіть і мене до себе жити! Давайте допоможемо зайчику, щоб його пустили.
а)гра „Заблукало число” 
1, 2, 8, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 10 
б)каліграфічна хвилинка 
- Запишіть ряд чисел. Намагайтеся цифри писати каліграфічно. 
- Обміняйтесь зошитами , виберіть цифру , яка написана найкраще і намалюйте над нею корону. 
Коли це біжить лисичка — та до
 рукавички: Пустіть і мене до себе жити! Давайте допоможемо лисичці, щоб її пустили.

ЇЇ не впустять доти, поки ми не виконаємо завдання. 
- Розкласти шість рибок у три відерка. 

- Молодці, виконали завдання. 
2. Вивчення нового матеріалу 
Аж суне вовчик — та й собі до
 рукавички, Пустіть і мене до себе жити! Давайте допоможемо вовчику, щоб його пустили.

Приклади 
6 - 2 = 
7 - 3 = 
(по лінійці) 
- Робота по підручнику – пояснення прийому віднімання числа частинами: 
8 – 2 = 6

8 – 6 = 2

8 – 2 – 2 = 4

8 – 4 = 4
- Робота над правилом 
3. Первинне закріплення – записати відповідні приклади 

Вовчик сидів на першій поділці числового відрізка. Він зробив два стрибки ліворуч і опинився на поділці 6

запис в зошиті

6 – 2 – 3 = 1

6 – 1 – 2 = 3
6 – 1 – 3 = 2

6 – 1 – 1 = 2
4. Фізкультхвилинка 
Трішки ми попрацювали, 
Сили наші підупали, 
Треба нам би відпочити, 
Сили свої відновити. 
Нумо, дружно встанемо. 
І зарядку почнемо: 
Руки вгору, руки в боки 
І ще декілька підскоків. 
Руки вгору, руки вниз – 
До навчання знов берись! 
5. Розв’язування задач 
Де не взявся — біжить кабан. Пустіть і мене до себе жити! Давайте допоможемо кабанчику, щоб його пустили.

А пустять його тільки тоді, коли ми доведемо , що вміємо розв’язувати задачі. 
а) Розв’язування задач- віршів 

Їжак по гриби пішов, 
вісім рижиків знайшов. 
6 грибів поклав в корзину. 
Скільки залишились на спині? 
(8 – 6 = 2)

Десять стиглих зерен сої 
Хом’ячок у нірку з поля 
За щоками наносив, 
З них чотири зранку з’їв, 
Лишок перегодом з’їсть. 
Скільки в нього зерен? 
(10 – 4 = 6) 

Коли це тріщать кущі, вилазить ведмідь — та й собі до рукавички, реве й питається: Пустіть і мене до себе жити! Давайте допоможемо ведмедику, щоб його пустили.
6. Фізкультпауза

Руки на парту, пальці в кулак. 
Зробимо вправу ми, діточки, так! 
Пальці стискаємо і розтискаємо 
Будемо вправу ми з вами кінчати, 
Буде нам легше тепер працювати.

7. Самостійна робота- розв’язування прикладів 
Коли це дід оглядівся,— нема
 рукавички. Він тоді назад — шукати її, а собачка попереду побігла.

Давайте допоможемо дідусю рукавичку знайти.

- Але для цього потрібно виконати самостійну роботу – розв’язати приклади. 
10 – 8 – 2 = 
8 – 3 – 3 =
9 – 3 – 3 = 

ІІІ. Підсумок уроку 
- Молодці діти, допомогли знайти рукавичку.Ви показали, що вмієте розв’язувати приклади і задачі, а головне дружити. Допомагайте один одному так, як ви це робили на уроці.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
4
міс.
0
1
дн.
1
5
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!