Приголосні звуки. Тверді та м’які приголосні звуки.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок 6-7.

Тема. Приголосні звуки. Тверді та м’які приголосні звуки.

Мета. Удосконалити знання про приголосні звуки, вчити розрізняти тверді та м’які приголосні звуки, вчити робити звуко-буквений аналіз слів, складати речення за малюнком, складати схеми речень, списувати з друкованого тексту; розвивати кмітливість, мислення, поповнювати словниковий запас дітей; виховувати любов до природи, прагнення каліграфічно та охайно писати у зошиті.

Обладнання. Плакат з девізом уроку, «будиночки» з буквами, сюжетний малюнок.

Хід уроку

І. Організаційна частина

Холодно зараз в лісах і полях,

Холодно зайчикам, лисичкам, птахам.

Затишно, тепло в класі у нас.

Доброго дня Вам, вітаємо Вас.

  • Сьогодні у нас незвичайний урок,

Сьогодні ми зробимо ще один крок.

В країну чудову й збагачену мову.

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Відгадайте загадку.

В зеленім лісі побував якийсь художник

І поволі, дерева перефарбував у золотисто-жовтий колір.

  • Ти хто такий? – я здивувавсь.

  • Чому тебе не бачив досі?

  • То придивився, - хтось озвавсь

І ти тоді побачиш ……….(осінь).

  • Так, це осінь. (Вивішую зображення дівчини Осінь)

  • Які букви ми відшукали і вставили? (Буки, що позначають приголосні звуки)

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

  1. Оголошення теми, мети уроку

  2. Отож сьогодні ми повторимо букви, що позначають приголосні звуки, будемо розрізняти тверді та м’які приголосні.

  3. Хвилинка каліграфії.

  • У ваших зошитах є з’єднання букв ве , тр.(Написання на дошці вчителем з поясненням. Відзначення кращих робіт.)

  1. Робота з «будиночками» для букв

  • Погляньте на дошку і скажіть, хто живе у цих казкових будиночках? (Букви)

  • Які букви знаходяться у червоному будиночку? (голосні )

  • Які букви знаходяться у синьому будиночку? (приголосні )

  • А в маленькому окремому? (м’який знак)

  • Чому? (Бо він не позначає звука)

  • Відкриємо деякі віконечка у синьому будиночку та запишемо ці букви. (Діти по черзі відкривають віконечка, пояснюють співвідношення букви і звука та записують велику і малу прописні букви)

  • Молодці, ви чудово виконали це завдання.

  1. Звуко-буквений аналіз слова

Давайте виконаємо звуко-буквений аналіз слова

[ . - . =] – ОСІНЬ – 4 зв., 5 б.

  1. Фізкультхвилинка

Раз, два, три

Руки вгору підняли,

Опустили низько

Підійшли до парти близько.

  • Ви сьогодні працювали?

  • Так.

  • Нові вправи ви писали?

  • Так.

  • Ви лінились?

  • Ні.

  • Ви трудились?

  • Так.

  • Дуже, діти, ви стомились?

  • Ні.

  • А тепер скоріш сідайте,

Працювати починайте.

  1. Складання речення за малюнком (Показую малюнок)

  • Погляньте на малюнок. Що ви бачите? Складіть речення. (Слухаємо 2-3 речення)

  • Яке сподобалося найбільше? Давайте його запишемо.

  • Підкресліть у реченні всі букви, що позначають приголосні звуки. Поясніть, які це приголосні: тверді чи м’які?

  • Які букви пом’якшують приголосні? (ь, і, я, ю, є)

  • Побудуйте схему цього речення?

  1. Робота з підручником «Українська мова. Післябукварна частина» (с. 6, впр.3)

Місто, мости, зірка, зоря, сік, сон, ліс, липа.

  • Запишіть ці слова у зошит.

  • В яких словах є м’який приголосний звук? Підкресліть.

ІV. Підсумок уроку

- Діти, ви молодці, добре працювали. Дякую всім вам за роботу на уроці.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
3
міс.
2
6
дн.
2
2
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!