Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Критика і розвиток. Як не знищити мотивацію
»
Взяти участь Всі події

Причини виникнення стресу і загальний адаптаційний синдром

Фізична культура

Для кого: 11 Клас, 12 Клас, Дорослі

31.12.2020

203

0

0

Опис документу:
Майк Менцер. Пам'ятайте, що, хоча стан стресу може бути викликаний деякою кількістю стресових факторів, форма, яку він приймає, завжди специфічна. І це відноситься не до окремих людей, а до всіх. Багато бодібілдери вважають, що реакція на вправи у всіх різна. Але зрозумійте, що робота з обтяженнями - це такий же стрес для нашого організму, як і сонячні промені.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Стрес і Загальний адаптаційний синдром.


Майк Менцер.


Пам'ятайте, що, хоча стан стресу може бути викликаний деякою кількістю стресових факторів, форма, яку він приймає, завжди специфічна. І це відноситься не до окремих людей, а до всіх. Багато бодібілдери вважають, що реакція на вправи у всіх різна. Але зрозумійте, що робота з обтяженнями - це такий же стрес для нашого організму, як і сонячні промені. Звичайно, деякі люди краще реагують на вправи, так само як і на сонячне випромінювання, але фактори, що визначають адаптивний відгук, однакові у всіх людей. Хоча це і правда, що одна людина отримає більше від певної тренувальної програми, ніж інший, кожен з нас «адаптується і чинить опір», в даному випадку збільшуючи силу і розміри м'язів «пропорційно інтенсивності стресового фактора». Більш того, будь-яка людина з коли-небудь жили володіє обмеженими резервами локальної адаптаційної енергії, які під час відпочинку поповнюється з більш глибинних запасів.
Тренінг з обтяженнями є формою стресу, над якою ми маємо прямий контроль. Рівень інтенсивності залежить від наших здібностей або бажання виробляти зусилля за допомогою скорочення м'язів.

Для того, щоб викликати потужне зростання маси і сили, тренінг повинен бути високоінтенсивним. В іншому випадку результати будуть незначними, якщо взагалі будуть. Хоча деякі індивідууми ростуть швидше, ніж інші, навіть на низькоінтенсивній програмі, при переході на більш високий рівень інтенсивності всі виграють.

Як ми адаптуємося і реагуємо на стрес пропорційно його інтенсивності, точно так само ми використовуємо запаси адаптаційної енергії пропорційно силі впливу стресу. Хоча клінічно це ще не було доведено, вчені вважають, що ми володіємо локальними резервами адаптаційної енергії, які і використовуються на початковій стадії адаптації до стресу. Їх виснаження змушує нас в якийсь момент припинити певну фізичну активність, наприклад, тренування з обтяженнями. Однак ці локальні сховища енергії можуть поповнюватися з більш глибоких резервів по всьому організму. Цей процес досить повільний. Наскільки? Якщо ваші тренування досить короткі і правильно розподілені в часі для повного відновлення, то ви можете самі відповісти на це питання в залежності від того, стаєте ви більше і сильніше. Перше, що робить ваш організм після тренування - це відновлює локальні запаси адаптаційної енергії. Якщо тренування була досить інтенсивною, щоб стимулювати значну адаптаційну реакцію, і не дуже тривалою, то ваш організм суперкомпенсується, і м'язи стануть більше і сильніше.
Якщо прогрес відсутній, то причин може бути три:
1️) інтенсивність була недостатньо високою, щоб викликати помітну адаптивну реакцію;
2️) тренування були недостатньо короткими і регулярними для отримання суперкомпенсації;
3️) тренування були як недостатньо інтенсивними, так і занадто тривалими і частими.

У подібних випадках моя порада така-влаштуйте собі перерву в заняттях, принаймні, на тиждень. Це дозволить організму повністю відновити свої резерви адаптаційної енергії, яка стане в нагоді вам при відновленні тренувань за більш інтенсивною програмою. Вона повинна включати в себе не більше чотирьох тренувань в тиждень, в кожній з яких буде не більше 4-5 підходів на кожну частину тіла. Низьке число підходів дозволить вам виробляти максимальну інтенсивність зусиль, працюючи вщерть в кожному сеті. Трохи більше цього - і ви втратите щось в кожному підході.

Розподіліть сили так, щоб вам вистачило енергії і драйву виконувати кожен сет з однаковою інтенсивністю. Хоча для стимуляції росту, може бути, буде достатньо і не 100% зусиль, але як ви точно зможете знати, де лежить ця межа, і наскільки менше 100% ви вже виклалися? Ви повинні бути впевнені, що подолали цей поріг. Якщо така програма не дасть негайних результатів, знизьте кількість тренувань до чотирьох в кожні дев'ять днів.

Якщо інтенсивність висока, але ви все ще не бачите прогресу, значить часу відпочинку між тренуваннями недостатньо.

Якщо ви не прогресуєте, але і не регресуєте, значить хоча б компенсували тренувальний стрес, але не досягли суперкомпенсації.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.