У медицині ультразвук спочатку використовували як метод лікування артриту, виразкової хвороби шлунка, астми. Було це на початку 30-х років минулого століття. Вважалося, що ультразвук має протизапальну, аналгетичну, спазмолітичну дію, також посилює проникність шкіри. До речі, сьогодні на цьому заснований фонофорез – метод фізіотерапії, коли замість звичайного гелю для УЗД наносять лікувальну речовину, а ультразвук допомагає препарату глибше проникати в тканини.
Але своє основне застосування в області медицини ультразвук знайшов як метод діагностики. Засновником УЗД-діагностики вважається австрійський невролог, психіатр Карл Теодор Дуссік. У 1940-их роках він з братом фізиком Фрідріхом Дуссіком оглянув пухлину мозку, з огляду на інтенсивність, з якою ультразвукова хвиля проходила крізь череп пацієнта.



















