Радянсько-афганська війна, що тривала з 1979 по 1989 рік, була жорстоким і складним конфліктом, під час якого Радянський Союз вторгся до Афганістану, намагаючись підтримати комуністичний уряд, що зіткнувся зі зростаючим повстанським рухом з боку різних груп моджахедів.
Радянсько-афганська війна – вторгнення заради імперіалістичних амбіцій.
У 36-у річницю від дня виведення радянських військ з Афганістану, ми згадуєємо загиблих та вшановуємо живих учасників того конфлікту. В Україні афганців вважаються героями, проте, як не крути, війна, що тривала десять років, зокрема, і за участі українців – військове вторгнення Радянського Союзу на територію сусідньої суверенної держави.
У середині 1980-х в СРСР до влади прийшов Михайло Горбачов. Радянський Союз ухвалив рішення припинити участь у воєнній кампанії. Виведення військ з Афганістану тривало з травня 1988 до лютого 1989 року.






