Мета:
Øознайомити учнів з різними видами зимуючих птахів, уточнити і систематизувати знання учнів про птахів своєї місцевості, формувати навички правильної поведінки в природі;
Ø ознайомитися як турбувалися про птахів українці в минулому;
Øпровести місточок доброти й милосердя між теперішніми і минулими поколіннями;
Øрозвивати спостережливість, бажання дізнаватися більше про навколишню природу, виховувати дбайливе ставлення до птахів, милосердя і любов до всього живого на землі
Обладнання: ілюстрації зимуючих птахів, книга «Народ у народних святах» Г. Маковій.
Українці добрий і милосердний народ. Звичай підгодовувати птахів взимку існував давним-давно. На свято Покрови Божої Матері, яке святкуємо 14 жовтня тати разом з синочками покривали дощечками-годівничками сади, «би та Божа пташка, яка з рідного дому нікуди не йде, не голодувала». А мами разом з дівчатками покривали ті дощечки прерізною пашницею (зерном), «бо що вділиш другому, то й сам матимеш в достатку»
На, Божа пташко, їж, би і ми голоду не знали… - приказували при тім. Бо як за Божу пташку зимою холодною забувати будеш, Бог землю тобі не пере благословить, би і в тебе черево від голоду не боліло…
Отож, не чекали поки вдарить мороз і випаде сніг, а починали підгодовувати пташенят заздалегідь,за теплої погоди.
В Україні існує близько 360 видів птахів. Діяльність людини в 20 та 21 столітті значно зменшила чисельність птахів. Які птахи занесені до Червоної книги України? (відповіді дітей)
Але охороняти треба не тільки рідкісних та зникаючих птахів, а й тих, хто залишається зимувати в нашій місцевості.
Коли випадає багато снігу птахам важко відшукати собі їжу. А багатьом птахам просто неможливо, тому вони і відлітають в теплі краї.
Основні причини через які відлітають птахи у теплі краї – це відсутність їжі та холод. Але є птахи, яким холод не страшний. І взимку ми можемо побачити і почути птахів.































