Спортивне орієнтування є видом спорту, розповсюдженим у всьому світі. Мета цього документу полягає в застосуванні умовних знаків (далі - піктограм) для опису об’єктів як стандартного способу в усіх країнах, щоб розуміти легенди КП без необхідності перекладу та уникнути неоднозначного тлумачення. У цьому документі показано, як для цього слід використовувати піктограми.
ЯК ЗАСТОСОВУВАТИ ЛЕГЕНДИ КП
Мета опису полягає також в тому, щоб забезпечити чітку ідентифікацію об’єкту КП, зображеного на карті, а також надати додаткові пояснення щодо розташування знаку КП, тим самим допомагаючи учаснику краще зрозуміти положення КП на місцевості. Проте в основному, точка розташування КП має ідентифікуватися за допомогою карти. Опис легенди та код можуть сприяти в цьому завданні, але слід намагатися застосовувати короткий та простий опис, мінімально необхідний для визначення місця розташування КП. Примітка: опис легенд КП не повинен використовуватися для виправлення помилок карти.
ФОРМАТ ТАБЛИЦІ ЛЕГЕНД КП
Таблиця легенд КП дистанції для спортивного орієнтування містить наступну інформацію: заголовок, назву вікової групи;
розташування старту, включаючи дані про відстань від лінії старту до початку орієнтування, якщо вони не суміщені;
легенду кожного з КП, а також довжину та характер будь-якої розміченої ділянки, включеної до дистанції;
характер шляху від останнього КП до фінішу.
Клітини таблиці повинні мати квадратну форму та розмір під час друку від 5 до 7 мм. Якщо легенди КП наводяться у текстовому форматі, опис та порядок КП має максимально відповідати піктограмам.
Заголовок. Назва вікових груп (додатковий рядок). Містить назву змагання, перелік вікових груп, яких стосується дистанція.
Код дистанції; довжина дистанції в кілометрах, з точністю до 0,1 км, виміряна від лінії старту; набір висоти в метрах, що округлюється до найближчих 5 м.
Розташування старту Показується перед легендами КП, для його опису використовується легенда, як для звичайного КП. Додатково перед стартом може вводитися рядок, що показує відстань від лінії старту до початку орієнтування, якщо вони не суміщені.
Легенди кожного КП: КП перелічуються в порядку, у якому вони повинні бути взяті, і можуть включати спеціальну інформацію, наприклад, довжина та характер будь-якої розміченої ділянки.
Товста горизонтальна лінія проводиться після кожного третього рядка та з обох боків рядка спеціальної інформації. Легенда Кп розміщується у 8 стовпцях:
A Номер КП
B Код КПє
C Який з однакових об'єктів
D Об'єкт КП
E Характерні риси
F Розміри / Комбінації
G Розташування знаку КП H Інша інформація
ЗМІСТ СТОВПЦІВ
Кожний КП описується в такий спосіб:
Стовпець А - номер КП Нумерація КП дається в послідовності, у якій вони повинні бути взяті, крім легенд на змаганнях з орієнтування по вибору і в цьому випадку цей стовпець або пустий, або в клітині вказується «вартість» КП.
Стовпець B - код КП Кодом КП має бути число більше 30.
Стовпець C - який з однакових об'єктів Цей стовпець використовується, коли більше одного однакового об'єкта потрапляє в коло КП. Наприклад, південно-східний.
Стовпець D - об'єкт КП Об'єкт, що показаний на карті в центрі кола, що визначає розташування КП. Наприклад: галявина; камінь. Опис легенди кожного КП базується на стандарті УЗ ФСОУ-ISOM 2017.
Стовпець E - характерні риси об'єкта Додаткова інформація про характер об'єкта, якщо потрібно; наприклад, зарослий; зруйнований. У певних обставинах також використовується для легенди другого об'єкта КП а також для застосування піктограм перетину; розвилки/злиття; розташування між об'єктами.
Стовпець F - розміри / комбінації /згин Розміри об'єкту КП мають надаватися у випадку, якщо об'єкт зображений на карті позамасштабним (точковим) знаком. Стовпець також використовується для опису комбінації двох символів (перетин; злиття) та згину.
Стовпець G - розташування знаку КП Положення знаку КП відносно об'єкта, наприклад, західний кут (зовні); південне підніжжя.
Стовпець H - інша інформація Інша інформація, що може бути важливої для учасника, наприклад, пункт підживлення чи першої допомоги. Спеціальна інформація Ці рядки додаються в таблицю легенд КП і надають специфічну інформацію про характер розмічених ділянок, наприклад, розмічена ділянка 50 м що починається від КП; обов'язковий прохід. Шлях від останнього КП до фінішу Цей рядок показує відстань та характер ділянки від останнього КП до фінішу.