Гострі кишкові інфекції – група інфекційних захворювань, які звичайно супроводжуються розладами травлення (блювота, понос) і погіршенням загального стану (підвищення температури, слабість і таке інше). Найпоширеніші та найбільш неприємні кишкові інфекції – дизентерія, сальмонельоз, ешерихіоз (кишкова паличка) і ротавірусна інфекція.
Яким чином поширюються ці захворювання?
Інфекційні захворювання мають фекально-оральний механізм передачі. Збудник інфекції виділяється в зовнішнє середовище з фекаліями хворого і може потрапити у воду при поганій системі каналізації, їжу, предмети, що оточують, а через них і в рот людині. Найчастіша причина – брудні руки. Щоб інфекція потрапила на ваші руки достатньо просто потриматися за ручку дверей, яких торкався хворий, після відвідування туалету.
Легко заразитися, з’ївши немиті овочі, користуючись спільнім із хворим посудом, вживаючи інфіковану не кип’ячену воду або пообідавши в їдальні, де при готуванні їжі не дотримувалися санітарні норми. У переносі інфекції певну роль відіграють мухи.
Кишкові інфекції у дітей зустрічаються як у вигляді окремих випадків, так і у вигляді епідемічних спалахів. Розвитку епідемій сприяють порушення санітарно-гігієнічних норм.