Презентація до уроку математики у 2 класі до теми "Операції" за освітньою технологією "Росток" до підручника математики Т.О.Пушкарьової
Тема: операція
Мета: сформувати уявлення про операції, вміння у найпростіших випадках
визначати операцію, об»єкт та результат операції. Розвивати й
удосконалювати навички усного рахунку, математичне мовлення.
Виховувати самостійність, наполегливість, зацікавленість до
математики.
Хід уроку:
І Мотивація до учбової діяльності
1. Запитання до класу:
(у кожного учня картка №1)
- що бачите на малюнку?
- що треба зробити?
- домалюйте настрій.
- а ось, що вийшло у мене.
- який у мене настрій?
- бажаю всім гарного настрою.
2. Картки з виразами.
Запитання до класу:
що бачите? (Вирази)
сьогодні ви дізнаєтесь щось нове про арифметичні дії і для початку треба з»ясувати, чого ми ще не знаємоЮ щоб побудувати новий спосіб пізнання.
з чого почнемо свою роботу? (З повторення нових знань)
ІІ Актуалізація знань та фіксація індивідуального ускладнення у
пробній дії
1.Щоб дізнатися, що буде нового на уроці, потрібно розв»язати приклади і розташувати відповіді у порядку зростання
- виконайте.
2. Перевірка
- зразок виконання на дошці (слайд)
(ОПЕРАЦІЯ)
хто не отримав слово «операція»?
хто помилився у розв»язку прикладів?
хто помилився у розташуванні відповідей?
виправте свої помилки.
3. Актуалізація значення слова «операція»
- яке слово було зашифроване?
- що ви будете вивчати? (Операції)
- тема уроку «Операції»
- де зустрічали це слово? (Хірургічна операція)
- що можуть робиті під час такої операції? (Пришивати, видаляти…)
4. Завдання для пробної дії
- що повторили? (Усний рахунок, де зустрічалося слово операція)
- це нам потрібно для відкриття нового знання.
- далі ви виконаєте завдання у якому буде дещо нове, щоб ви дізналися, чого ж ви ще не знаєте.
- спробуйте визначити види операції у математиці.
- ви ще ніколи не шукали операції в математиці.
- спробуйте виконати це завдання. (записати на листочках)
(робота в парах)
у кого відповіді немає?
у кого є відповідь?
як ви поясните, що це операція?
ускладнення в тому, що ви не можете пояснити свою думку.
ІІІ Визначення місця ій причини ускладнення
потрібно було назвати математичні операції.
але раніше ви не зустрічали слово операція.
ІV Побудова проекту виходу із забруднення
Перед нами стає мета, дізнатися, що називають операціями в математиці.
що нам допоможе для визначення значення слова? (Тлумачний словник)
(робота в парах)
На дошці з»являється слайд (Операція – це…)
визначивши значення слова, ми можемо підібрати приклади операцій у математиці.
пара захищає свою думку.
операція – це дія.
Які дії виконують у математиці?
То як можна назвати ці дії? (Операції)
Об»єкт, результат
над чим виконуються дії (фігури, числа)
Те, що було на початку в математиці називають
ОБ»ЄКТОМ (на дошці слайд)
Те, що вийшло
РЕЗУЛЬТАТ
Щоб перевірити наше відкриття, подивимося у підручник (стор.3) (Слайд)
ми бачимо, що операції зустрічаються у нашому житті повсякчас.
Чи можете ви тепер самостійно привести приклад математичної операції?
Назвати об»єкт і результат?
Наступний крок: закріпити нове знання.
V Первинне закріплення з приговорюванням у зовнішньому мовленні.
1. Фронтальна робота.
1) Визначити об»єкт та результат операцій. (Слайд)
(Операції можна назвати діями)
2) стор. 3, №1(в підручнику, усно)
3) стор. 3, №2
4) стор.3, №3
- завдання а) і б) з місця з коментуванням
- завдання в), г), д), і е) – в парах з коментуванням
(Перевірка на дошці(Слайд))
хто помилився?
В чому помилка?Виправте.
Перевіримо, чи зможемо самостійно впоратися?
VІ Самоконтроль з самоперевіркою по еталону
1.Решта дій стор.3, №3 – самостійно (перевірка на дошці)
- хто помилився?
- висновок? (Ще потренуватися)
- виправте.
- хто не помилився? (Ми добре засвоїли)
VІІ Включення до системи знань та повторення
Які операції найчастіше виконуються на уроках математики?
(Додавання та віднімання)
щоб отримати правильний результат треба тренуватися у лічбі.
Дома ви потренуєтеся виконавши №7 на стор. 5
Зараз ми потренуємося в аналізі задачі. (стор.5 ,№6)
прочитайте завдання…
які питання підходять?
Накресліть схеми
(2 учні на дошці самостійно, потім коментують)
ІХ Рефлексія учбової діяльності на уроці
яка була мета уроку? (Навчитися визначати операції в матем.)
ви досягли мети?
Кому вдалося зробити відкриття самому?
Кому ні? Чому?
Яку операцію ви виконали на початку уроку? (Домалювати обличчя з настроєм)
У кого змінився настрій? Як? Чому?
У кого не змінився?
Які залишилися питання?
Домашнє завдання.
Урок-презентація з математики
за програмою «Росток»
для 2 класу
Тема уроку:
ОПЕРАЦІЇ
Урок готувала:
вчитель початкових класів
СШ№185
ім. Володимира Вернадського
м. Києва
Мельничук О.В.
2022-2023




































