Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Участь учнів поч. класів БЗШ І-ІІІ ступенів № 4 у Всеукраїнській акції “Батарейки, здавайтесь!” Підготувала вчитель – методист БЗШ І-ІІІ ступенів № 4 Омельчук Н. М.
Батарейка – наш друг! Це зручне джерело елект-ричної енергії. Все, що живиться електрикою та не має зовнішнього джерела живлення, потребує бата-рейки.
В Україну ввозиться щороку 300 млн. штук батарейок.
цинк свинець літій ртуть луги кислоти Батарейки – це хімічні пристрої. Вони можуть мі-стити: В основному, всі ці елементи токсичні та небезпечні. солі нікель марганець мідь кадмій срібло
На кожній батарейці є маркування, яке попере-джає про небезпеку її викидання у сміттєвий бак.
Коли ми викидаємо батарейку на смітник, вона стає недругом - джерелом небезпечних забруднень Ґрунту і води.
1 батарейка може забруднити 20 м Ґрунту, який упродовж 50 років буде не придатний для ведення сільського господарства, або 400 л води, а з урахуванням того, що сміття ще й спалюють, то усі ці ток-сичні відходи потрапляють у атмосферу. 400 л води - це 80 пляшок по 5 л води, якої вистачить людині для пиття на півроку 20 м лісової зони - це Теріторія мешкання 3 дерев, 2 кротів, 1 їжака та декількох тисяч дощових черв’яків 2 2
А якщо кинути 2-3 батарейки у ставок з коропа-ми, то через деякий час риба у водоймі водитися перестане.
. Нікель, цинк можуть викликати дерматит. Ртуть руйнує мозок, не-рвову систему. Кадмій та свинець шкодять легеням. На- копичуються в печінці, нирках, кісткових тка- нинах. Провокують рак. Отруєння людини сполуками, які входять до ХДС, дуже небезпечно.
Факт: одна відома японська фірма за роки свого існування з 1931 р. випустила більше 100 млрд. батарейок. Якщо їх поставити друг за другом у ряд, то вони обогнуть Землю по екватору 37 разів.
Викидати використану батарейку в сміття небез-печно, зберігати вдома теж. Навіть найсучасніші методи ліквідації становлять велику загрозу як для середовища, так і для людини. На щастя, існу-ють шляхи мінімізації чи навіть ліквідації згубних впливів батарейок на середовище. Для промисло-вців відпрацьовані батарейки – це сировина з ви-соким рівнем концентрації цінних елементів – кольорових металів та мінералів.
У розвинених країнах Євросоюзу, Канаді та США процес збору використаних батарейок від населе-ння і подальшої грамотної утилізації налагодже-ний добре. Наприклад, у Німеччині, де населення давно звикло до роздільного збору відходів, у кож-ному супермаркеті встановлені спеціальні контей-нери для прийому відпрацьованих батарейок. У німців, не здавши стару акумуляторну батарейку, нову не купиш.
У Нью-Йорку викидати батарейки у сміття теж заборонено законом. Виробники, великі магазини, що продають елементи живлення, зобов’язані за-безпечувати збір використаних батарейок, а інак-ше - штраф до 5 000 доларів.
Екологи і звичайні українці, які турбуються про стан навколишнього середовища, нарікають на те, що в країні не розвинена система збору батарейок та інших небезпечних відходів. Але все частіше стали з’являтися у магазинах, школах контейнери для збору використаних батарейок.
Якщо батарейки та акумулятори не можна вики-дати в сміттєві контейнери, то виникає питання… їх подіти?
Треба донести до свідомості людей необхідність утилізації використаних елементів живлення та розширювати мережу встановлених скриньок для збору батарейок та акумуляторів від телефонів, ноутбуків та ін. Долучитись до проекту може ко-жен. Ми дотримуємось поглядів, що замість того, щоб шукати винних та крайніх, чекати поки пи-тання вирішиться на державному рівні, краще брати відповідальність на себе і своїми силами будувати своє ж майбутнє.
Головна задача акції - дати можливість ко-жному учню принес-ти використані бата-рейки і бути впевне-ним в їх подальшій безпечній утилізації. БЗШ І-ІІІ ст. № 4. Акція «Батарейки»
З пропозицією активно продовжити акцію «Бата-рейки, здавайтесь!»в школі виступи- ли учні 2-А класу. Їх підтримали всі школярі початкових класів!
Клас Кількістьбатарейок 1-А 181 1-Б 316 1-В 20
Клас Кількість батарейок 2-А 520 2-Б 4 2-В 35 2-Г 14
Клас Кількість батарейок 3-А 4 3-Б 2 3-В 2 3-Г 89
Клас Кількістьбатарейок 4-А 4 4-Б 9 4-В 25
У школі зібрано всього 1225 батарейок. Найбіль-шу кількість принесли учні 2-А класу (520 штук).
«Рекордсменом» школи став Миколенко Іван,який приніс 300 батарейок!
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»