Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Методичні ігри для урізноманітнення уроків природничого циклу
»
Взяти участь Всі події

Презентація за темою: «Природні комплекси».

Географія

Для кого: 6 Клас

21.06.2020

1045

57

0

Опис документу:
Ця мультимедійна презентація поетапно розкриває зазначені теми відповідно до програми ЗНО результатів навчання з географії від 26.06.2018 р. №696. Наповнення ілюстраційного матеріалу сфокусовано на результатах навчально-пізнавальної діяльності та змісту географії.
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Опис презентації окремими слайдами:
1.8. Природні комплекси.
Слайд № 1

1.8. Природні комплекси.

Географiчна оболонка – найбільший природний комплекс Землі, її межі та властивості. Географiчна оболонка – оболонка, в межах якої взаємодiють верхн...
Слайд № 2

Географiчна оболонка – найбільший природний комплекс Землі, її межі та властивості. Географiчна оболонка – оболонка, в межах якої взаємодiють верхня частина лiтосфери, нижня частина атмосфери, гiдросфера та бiосфера. Це найбільший природний комплекс Землі. Географічній оболонці притаманні внутрішні (між компонентами літосфери, атмосфери, гідросфери) й зовнішні (з космосом і надрами) зв’язки. Верхня межа географічної оболонки розташована на висоті близько 30 км від поверхні Землі. Нижня межа географічної оболонки розташована в літосфері й сягає глибини до 4 км.

Загальні закономірності географiчної оболонки. Географічній оболонці властиві закономірності: цілісність, ритмічність та зональність. Цiлiснiсть – ...
Слайд № 3

Загальні закономірності географiчної оболонки. Географічній оболонці властиві закономірності: цілісність, ритмічність та зональність. Цiлiснiсть – це єднiсть географiчної оболонки, зумовлена взаємозв’язком i взаємозалежнiстю її складових частин. Завдяки їй зміна одного компонента природи спричинює зміну інших. Всі колообіги взаємопов’язані і входять до загального великого колообігу: космос — географічна оболонка — глибинні шари Землі. Найважливіші з них — це колообіги вуглецю, кисню, азоту, енергії, води. Тобто все, що в природі вже відбувалося, знову повторюється. Розрізняють добові й сезонні ритми, коли природні явища і процеси відбуваються через однаковий проміжок часу впродовж доби й року (зміна дня і ночі, пір року, припливи і відпливи). Є також багаторічні та вікові ритми (коливання клімату і рівня води в річках та озерах, наступання і відступання льодовиків). Колообiг речовини та енергiї — постiйний обмiн речовиною та енергiєю мiж оболонками Землi. Ритмiчнiсть — закономiрна повторюванiсть у часi природних процесiв i явищ у географiчнiй оболонцi. Поділяється на широтну та висотну. Широтна — у напрямку від екватора до полюсів (на рівнинах). Висотна — від підніжжя до вершини (в горах).

Зональнi природнi комплекси. Зональнi природнi комплекси — формуються пiд впливом зональних чинникiв i змiнюються в напрямку вiд екватора до полюсi...
Слайд № 4

Зональнi природнi комплекси. Зональнi природнi комплекси — формуються пiд впливом зональних чинникiв i змiнюються в напрямку вiд екватора до полюсiв (широтна зональнiсть).

Географiчнi пояси Землі Географiчнi пояси — найбiльшi зональнi комплекси, що простягаються переважно в широтному напрямку i змiнюються вiд екватора...
Слайд № 5

Географiчнi пояси Землі Географiчнi пояси — найбiльшi зональнi комплекси, що простягаються переважно в широтному напрямку i змiнюються вiд екватора до полюсiв. Кожному географічному поясу притаманні свої температурні умови та циркуляція атмосфери. Кількість географічних поясів і навіть їхні назви відповідають кліматичним. До визначальних характеристик географічних поясів, крім клімату, належать ґрунтово-рослинний покрив, особливості внутрішніх вод тощо.

Природні зони Землі, їх особливості. Природнi зони — це меншi за розмiрами зональнi комплекси, що їх видiляють у кожному географiчному поясi.
Слайд № 6

Природні зони Землі, їх особливості. Природнi зони — це меншi за розмiрами зональнi комплекси, що їх видiляють у кожному географiчному поясi.

Вони відрізняються співвідношенням тепла і вологи. У низьких широтах чинником, що визначає особливості зони, є волога (як її нестача, так і надмір)...
Слайд № 7

Вони відрізняються співвідношенням тепла і вологи. У низьких широтах чинником, що визначає особливості зони, є волога (як її нестача, так і надмір), оскільки тепла тут вистачає майже скрізь. У високих широтах (вище 65∘) розвиток природних умов зони визначає нестача тепла, оскільки опадів тут достатньо для рівня тепла, властивого цим широтам. У різних географічних поясах кількість природних зон і їхні площі різні. Природні зони називають за типом рослинності, що переважає, або за її відсутністю: арктичні пустелі, тундра та лісотундра, мішані ліси, тайга, лісостепи, степи, напівпустелі та пустелі, савани, твердолисті ліси, екваторіальні ліси.

Азональнi природнi комплекси. Азональнi природнi комплекси — формуються пiд впливом особливостей будови земної кори та рельєфу поверхнi. До найбіль...
Слайд № 8

Азональнi природнi комплекси. Азональнi природнi комплекси — формуються пiд впливом особливостей будови земної кори та рельєфу поверхнi. До найбільших азональних комплексів належать материки і океани. Материки поділяються на великі рівнинні та гірські природні комплекси — природні країни. Україна розміщена в межах таких азональних комплексів: материка Євразія та природних країн — Східноєвропейської рівнини, Кримських гір і Карпат. Її територію перетинають три основні зональні комплекси: мішані ліси, лісостеп і степ. Її територію перетинають три основні зональні комплекси: мішані ліси, лісостеп і степ.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.