Презентація про українське відродження

Всесвітня історія

Для кого: 11 Клас, 12 Клас, Дорослі

18.01.2022

83

1

0

Опис документу:

Презентація про українське відродження з яскравими ілюстраціями, гумором та мемами, а також перевіркою уваги аудиторії наприкінці. Інформацію до слайдів можна знайти у прикріпленому документі. Вона не структурована по кожному слайду, може бути видозмінена та доповнена.

Оберіть документ з архіву для перегляду:
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Один з найяскравіших періодів світової культури – Ренесанс – зародився, розвинувся та в повній мірі найбільш широко  проявився в Італії. Європейський Ренесанс охоплює другу половину ХІІІ – першу половину XVII століть,

новий ідеал яскравої, сильної, активної особистості, що прагне досягти щастя на землі й стверджує свої творчі здібності. Ідеалом Ренесансу стає людина-універсал, що творила сама себе. Леонардо да Вінчі, Рафаеля, Мікеланджело, Міколая Коперника, Великі географічні відкриття Христофора Колумба,

Традиції європейського Ренесансу знайшли благодатний ґрунт в Україні. Литва та Польща зближували Україну з Західною Європою, звідки йшли нові культурні впливи, відбувалася своєрідна культурна переорієнтація на Захід.

Західноєвропейські культурні впливи проникали до нас через українських інтелектуалів, які здобували освіту в європейських університетах. Протягом XV – XVI ст. спочатку на Галичину й Волинь, а потім на всю Україну проникають ренесансно-гуманістичні ідеї,

В період Ренесансу відновлюється розвиток будівництва, зростають міста. Віяння Ренессансу прийшли і в міську архітектуру, як культову, так і цивільну. Найпоказовішим у цьому плані є Львів – після великої пожежі 1527 р. місто докорінно перебудовується в стилі ренесансу (врівноважені, впорядковані композиції з логічно продуманими чистими формами). В будинках заможних городян, католицьких храмах, каплицях відчувається вплив європейської архітектури.

зводяться нові більш потужні з використанням європейської фортифікаційної архітектури: Луцький, Хотинський, Невицький, Кам'янець-Подільський, Острозький, Кременецький замки;

З глибоким розумінням засад ренесансного мистецтва були оновлені у другій половині XVI ст. форми середньовічного замку в м. Острозі, що перетворився на справжній ренесансний центр у Східній Європі і заслужено називався "волинськими Афінами".

Поширенню ренесансної культури в українських землях сприяв насамперед розвиток освіти. Зачинателями гуманістичної культури в Україні і визначними гуманістами XV-XVI ст. вважаються Юрій Дрогобич, Павло Русин та Станіслав Оріховський.

Наприкінці XVI - на початку XVII ст. освіта стає одним з найважливіших засобів у боротьбі проти полонізації і окатоличення, за збереження етнічної цілісності України. Діяльність, що її започаткували і розгорнули в цей час братства на ниві освіти, науки, книгодрукування, дає право віднести їх до громадських організацій нового, ренесансного зразка.

Братства - це всестанові, загальнонаціональні організації, що створю­вались навколо церкви, сприяючи культурно-національному відродженню. Вони організовували лікарні, притулки, школи, друкарні, згуртовували освітянські, наукові, видавничі та інші культурні сили.

Іван Федоров залишив подароване йому Ходкевичем село і прибув до Львова. Тут за допомогою львівських міщан він створив друкарню, і в 1574 р. надрукував відомий львівський «Апостол», який став первістком української друкованої книжки.

Отже, підготовкадо надрукування Острозькоїбіблії почалась за десять років до її виходу з друку. З передмови до,Острозької біблії ми дізнаємось про те, що над нею працювало сімдесят два перекладачі, які робили переклад з єврейської і давньої грець­кої мови. Очевидно, московський примірник не міг задовольнити освічених осіб, котрі гуртувались навколо школи Острозького.

Спадщину Івана Вишенського

Працювала ціла плеяда блискуче освічених українських гуманістів: Юрій Котермак, відомий як Юрій Дрогобич (Георгій Дрогобич де Русія), Павло Процелер (Русин), Пилипа Орлика,

На відміну від європейського Ренесансу, в Україні різні види мистецтва і жанри літератури не набули такого рівня розвитку й поширення, насамперед це живопис і скульптура, професійна музика, світська література. Проте ми маємо чудові зразки іконопису й стінних розписів, твори полемічної літератури, неперевершені народні героїчні думи, історичні пісні, високий рівень освіти різних верств населення.Перегляд
матеріалу
Отримати код
Опис презентації окремими слайдами:
Українське Відродження. Порівняльна характеристика Шило Поліна МЛа 51-21
Слайд № 1

Українське Відродження. Порівняльна характеристика Шило Поліна МЛа 51-21

Слайд № 2

Пантеїзм – це переконання, що Бог – це все, а все – це Бог.
Слайд № 3

Пантеїзм – це переконання, що Бог – це все, а все – це Бог.

Антропоцентризм людина є центром і метою всього, що відбувається у світі винятковість людини як найвищої цінності
Слайд № 4

Антропоцентризм людина є центром і метою всього, що відбувається у світі винятковість людини як найвищої цінності

Людина-універсал
Слайд № 5

Людина-універсал

Інквізиція
Слайд № 6

Інквізиція

Секуляризація - світське витісняє релігійне
Слайд № 7

Секуляризація - світське витісняє релігійне

Слайд № 8

Архітектура
Слайд № 9

Архітектура

Освіта
Слайд № 10

Освіта

Зразки Ренесансу в Україні
Слайд № 11

Зразки Ренесансу в Україні

Хто справді слухав? Назвіть приклад людини-універсала. Яке місто називають «волинські Афіни»? Братсво – релігійна організація?
Слайд № 12

Хто справді слухав? Назвіть приклад людини-універсала. Яке місто називають «волинські Афіни»? Братсво – релігійна організація?

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Нещодавно завантажили