Презентація "ПОНЯТТЯ ПРО ЛІТЕРАТУРНИЙ СТИЛЬ.ЗАГАЛЬНІ ТА ІНДИВІДУАЛЬНІ СТИЛІ"

Опис документу:
Ознайомити учнів із поняттям «стиль», складниками стилю, повідомити про різницю між стилями загальними й індивідуальними; розвивати аналітичне мислення, літературознавчу компетентність, уміння узагальнювати, працювати в парі; прищеплювати інтерес до літератури.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися
Опис презентації окремими слайдами:
ПОНЯТТЯ ПРО ЛІТЕРАТУРНИЙ СТИЛЬ
Слайд № 1

ПОНЯТТЯ ПРО ЛІТЕРАТУРНИЙ СТИЛЬ

Презентація повідомлень про історію виникнення та розвитку жанрів
Слайд № 2

Презентація повідомлень про історію виникнення та розвитку жанрів

Експрес-опитування 1. Що нового ви дізналися про відомі вам жанри? 2. Яка інформація здалася вам особливо цікавою? Чому? 3. Чий виступ вам сподобав...
Слайд № 3

Експрес-опитування 1. Що нового ви дізналися про відомі вам жанри? 2. Яка інформація здалася вам особливо цікавою? Чому? 3. Чий виступ вам сподобався найбільше? Чому?

Бесіда 1. Як ви розумієте значення слова стиль? Коли використовують це слово? 2. Імовірно, ви чули вирази «стиль письменника», «стиль епохи», «худо...
Слайд № 4

Бесіда 1. Як ви розумієте значення слова стиль? Коли використовують це слово? 2. Імовірно, ви чули вирази «стиль письменника», «стиль епохи», «художній стиль». Що, на ваш погляд, мають на увазі, коли вживають слово стиль у таких поєднаннях?

Теоретична скарбничка Стиль — це сукупність ознак, які характеризують літературу певного часу та напряму (течії) або індивідуальну манеру письменника.
Слайд № 5

Теоретична скарбничка Стиль — це сукупність ознак, які характеризують літературу певного часу та напряму (течії) або індивідуальну манеру письменника.

ПЛАН 1. Історія виникнення поняття «стиль», його вживання в різних сферах. 2. Визначення стилю в літературознавстві. 3. Складники літературного сти...
Слайд № 6

ПЛАН 1. Історія виникнення поняття «стиль», його вживання в різних сферах. 2. Визначення стилю в літературознавстві. 3. Складники літературного стилю. 4. Зразки аналізу стилю літературного напряму, індивідуального стилю письменника.

Самостійна робота з підручником
Слайд № 7

Самостійна робота з підручником

Бесіда 1. Що називають стилем у літературознавстві? У чому відмінності між розумінням цього поняття в літературознавстві і мовознавстві? 2. Чому, н...
Слайд № 8

Бесіда 1. Що називають стилем у літературознавстві? У чому відмінності між розумінням цього поняття в літературознавстві і мовознавстві? 2. Чому, на вашу думку, вчені виокремлюють стилі літературних напрямів і течій та індивідуальні стилі авторів? 3. Які складники стилю виділяють у літературознавстві? 4. Які особливості стилю вивчених творів доби Античності, Середньовіччя, Відродження ви можете назвати? 5. Назвіть одну-дві ознаки індивідуального стилю вашого улюбленого автора.

Кластер «Складники стилю» 1 2 3 4
Слайд № 9

Кластер «Складники стилю» 1 2 3 4

За результатами бесіди складіть перелік ознак стилю літератури доби Античності, Середньовіччя або Відродження (на вибір).
Слайд № 10

За результатами бесіди складіть перелік ознак стилю літератури доби Античності, Середньовіччя або Відродження (на вибір).

Спробуйте схарактеризувати індивідуальний стиль представника англійського бароко Джона Донна на прикладі його сонету «О хвилювання й сумніви в борн...
Слайд № 11

Спробуйте схарактеризувати індивідуальний стиль представника англійського бароко Джона Донна на прикладі його сонету «О хвилювання й сумніви в борні...»

Домашнє завдання Підготувати стислу доповідь (презентацію, буктрейлер) про один із прочитаних улітку (або улюблений) твір для засідання клубу книго...
Слайд № 12

Домашнє завдання Підготувати стислу доповідь (презентацію, буктрейлер) про один із прочитаних улітку (або улюблений) твір для засідання клубу книголюбів. У повідомленні обов’язково назвати жанрові ознаки твору, схарактеризувати стиль автора.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ХІМІЇ залишилося:
0
4
міс.
2
6
дн.
2
3
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!