Презентація "Паралімпіада. Як все починалось."

Фізична культура

Для кого: 9 Клас, 10 Клас, 12 Клас

21.10.2021

136

7

0

Опис документу:

Слайд №1.Що таке Паралімпіада? У чому особливість спортсменів Паралімпіади? Всі засоби масової інформації розповідають про Олімпійські ігри. Про них знають мільйони, чекають з нетерпінням, на змаганнях гаряче вболівають за своїх співвітчизників. Однак далеко не всі знають, що таке Паралімпіада.

Слайд №2.Проводяться Паралімпійські ігри між людьми, які мають обмежені можливості. У змаганнях можуть брати участь всі інваліди, виняток становлять лише ті люди, у яких є проблеми зі слуховим сприйняттям. Про те, що таке Паралімпіада, людям стало відомо не так давно, з розширенням сфери засобів масової інформації, переважно мережі Інтернет. Адже перші подібні Ігри були проведені ще в далекому 1960 році в Римі. За традицією, вони проходили відразу слідом за Олімпійськими іграми, в тому ж місті. Друга Паралімпіада була проведена в Токіо. А ось в 1968 році місто Мехіко, в якому на той момент були Олімпійські змагання, категорично відмовився приймати у себе паралімпійців. З того часу Олімпійські і Паралімпійські ігри проходили в різних містах. І тільки через 20 років, в 1988 році, було прийнято рішення проводити їх знову в одному місці.

Слайд №3-4.Спочатку існували тільки літні ігри, а про те, що таке Паралімпіада зимових видів спорту, дізналися лише через 16 років з дня її відкриття, в 1976 році. ). Літні Паралімпійські ігри проводяться з 1960 року, а зимові Паралімпійські ігри — з1976 року, а починаючи з 1992 — на тих же аренах, що й Олімпійські ігри.

Слайд №5. Виникнення видів спорту, в яких можуть брати участь люди з інвалідністю, пов'язують з ім'ям англійського нейрохірурга Людвіга Гутмана, який, долаючи вікові стереотипи по відношенню до людей з фізичними порушеннями, увів спорт у процес реабілітаії пацієнтів з ушкодженнями спинного мозку. Він на практиці довів, що спорт для людей з інвалідністю створює умови для успішної життєдіяльності, відновлює психічну рівновагу, дозволяє повернутися до повноцінного життя. З 1948 року за його ініціативою серед людей на колясках щорічно проводятьсяСтоук-Мандевільські ігри (за назвою міста Стоук-Мандевіль, де розташований реабілітаційний центр).

Слайд №6. У 1952 році змагання набули міжнародного масштабу, тому до них приєдналися голландські ветерани. З 1960 року правила змінилися. В іграх вже могли брати участь інваліди на колясках незалежно від роду і ступеня захворювання, причому це були не тільки військові. Традиційно, як і Олімпіада, ці змагання проходили в Римі. Назва Паралімпіади вони отримали пізніше. У 1976 році умови Паралімпійських ігор знову змінилися. Крім того, що змагання стали проводитися в зимову пору року, також у них могли брати участь інваліди не тільки на візках.

Слайд №7. Кожен спортсмен, який подає заявку на участь у Паралімпійських іграх, зобов'язаний пройти спеціальну медичну комісію для встановлення категорії інвалідності. Дана процедура проводиться з метою досягнення максимально рівноправних умов змагань. Змагатися між собою в тому чи іншому виді спорту повинні люди з рівними фізичними можливостями. В результаті медичного обстеження спортсмену присвоюється певна категорія. Більшість видів спорту, включених в Олімпійські ігри, притаманне і для такого змагання, як Паралімпіада. Хокей, плавання, легка атлетика, велоспорт, футбол та інші змагання проводяться із спеціальними умовами, що дозволяють людям з обмеженими можливостями змагатися. У деяких випадках учасникам дозволяється брати з собою помічників.

Слайд №8. Однією з особливостей Паралімпійських ігор є досить солідний вік спортсменів. Наприклад, Пітер Норфолк, в свої 53 роки грав в теніс на інвалідному візку,Девід Кларк в 43 роки був капітаном однієї футбольної команди, Найджел Меррі в 65 років - капітан команди по бочче. Серед паралімпійців також багато молодих інвалідів. Український паралімпієць Тарас Радь в 18 років став чемпіоном зимових Паралімпійських ігор 2018 у Пхьончхані. Ні вік, ні фізичні недоліки, ні будь-які інші фактори не є перепонами для сильної волі паралімпійців.

Слайд №9. У футбол можуть грати навіть сліпі. У цьому випадку використовується менш пружний м'яч, всередині якого знаходяться спеціальні підшипники, що видають характерні звуки. Це дає можливість незрячим спортсменам визначати траєкторію польоту м'яча на слух. Футбольне поле дещо менше. Замість трави - тверда поверхня. Поле оточене з усіх боків щитами, які відображають звук м’яча, що вдаряється. Також вони не дозволяють м'ячу залишати межі поля. Воротар, звичайно ж, підбирається зрячий. А всім іншим надягають на очі пов'язки. Деякі гравці повністю позбавлені можливості бачити, інші - лише частково. Пов'язка в цьому випадку забезпечує рівноправність. Існує ряд спеціальних правил для того, щоб інваліди могли нормально змагатися в таких змаганнях, як Паралімпіада. Спортсмени, які грають у футбол для сліпих, повинні робити один одному звукові підказки. Спеціальна людина, що знаходиться поза полем, повідомляє, в яку сторону потрібно бігти до воріт. Вболівальники ж повинні сидіти на трибунах в абсолютній тиші.

Слайд № 10. Не оминув Паралімпійські ігри і такий вид спорту, як плавання. Тим спортсменам, які позбавлені зору, допомагають спеціальні люди - тапери. Вони стоять в кінці басейну і сповіщають учасників змагань, коли ті наближаються до борту. Робиться це за допомогою довгої палиці, на кінці якої є м'яч.

Слайд №11.Сліпим бігунам також дозволяється брати участь у змаганнях разом з поводирями. Помічник пов'язаний з бігуном мотузкою. Він вказує напрямок, оповіщає про поворотах і дає рекомендації, коли необхідно прискоритись або ж зменшити темп. Якщо бігун трохи бачить, він може сам вирішувати, скористатися послугами помічника-поводиря або справлятися самому. Також існує правило, що забороняє помічникам перетинати фінішну лінію до того, як це зробить сам спортсмен.

Слаййд№12. Крім загальновідомих, на Паралімпійських іграх є спеціальні види спорту: бочче і голбол. У голбол грають люди, які мають серйозні проблеми із зором. Правила гри прості. Дві команди по троє гравців намагаються руками закинути м’яч у ворота суперника. У спортзалі на підлозі – розмітка прямокутника, щоб гравці орієнтувалися на майданчику. М’яч – звуковий, вагою кілограм і 250 грамів. Усередині м'яча знаходяться дзвіночки, що підказують спортсменам, де він знаходиться.

Слайд №13. У бочче ж змагаються ті, у кого найважча ступінь інвалідності. Під час змагання необхідно пересувати кулю, штовхаючи її всіма можливими способами до мети. Коли цей вид спорту почав своє існування, в ньому брали участь діти, які страждають на церебральний параліч. Пізніше гра в бочче стала доступною і для інших людей, які мають порушення сенсорно-моторної функції. Учасники діляться на чотири категорії. Деяким з них, які не мають можливості пересувати куля самостійно, дозволено користуватися допомогою асистента. Для цих людей також передбачені інші умови проведення гри.

Слайд №14. Серед інвалідів багато тих, хто має величезний потенціал і міг би домогтися небувалих висот на спортивному поприщі. Проте стати спортсменом людині з обмеженими можливостями набагато важче. І іноді справа не тільки у фізичних труднощах, але і в моральних. Багатьом складно переступити через якісь свої комплекси і забобони, нелегко вийти у світ і показати себе всьому світу. У інших же просто немає можливостей для регулярних тренувань: обладнаних залів, тренажерів, спорядження та тренерів. Деякі починають свою спортивну кар'єру як медичну реабілітацію внаслідок інвалідності. Багато спортсменів - колишні військові, що служили в гарячих точках. Для паралімпійців діють такі ж правила про заборону вживання допінгу, як і для олімпійців. Всі спортсмени проходять допінг-контроль. Здійснюється ретельна перевірка всіх препаратів, які вживають люди з обмеженими можливостями.

Слайд №15. Стати великим спортсменом під силу далеко не кожному. Почати спортивну кар'єру в інвалідному візку або пересуваючись на милицях - завдання найвищого рівня складності. Паралімпійці - це приголомшливий приклад самовідданості і залізної сили волі. Це гордість кожного народу. Паралімпіада змушує дивуватися силі і мужності людей, змушує по-іншому поглянути на світ. Вона дає привід переконатися, що сила людини - в його думках, у його бажанні жити. І не існує жодних перешкод на шляху до своєї мрії!

Слайд №16. Паралімпійський рух в Україні почав розвиватись 1989 році, коли в країні створено перші фізкультурно-спортивні та оздоровчі клуби людей з інвалідністю. Пізніше на їх основі сформувались 4 національні федерації спорту людей із порушеннями опорно-рухового апарату, порушеннями зору, слуху та інтелекту.

Слайд №17. Вперше українські паралімпійці взяли участь у Паралімпіаді в Атланті,США, виборовши 1 золоту, 4 срібні та 2 бронзові медалі. На Паралімпіаді у Пекіні, Китай, українські спортсмени здобули 74 медалі: 24 золоті, 18 срібних та 32 бронзових. На зимових Паралімпійських іграх у Ванкувері українці вибороли 5 золотих, 8 срібних та 6 бронзових медалей, посівши у загальному медальному заліку 4 місце.

Слайд № 18. Українські спортсмени на Паралімпійських іграх 2020 у Токіо вибороли 98 медалей.
Збірна України виграла 24 золоті медалі, 47 срібних і 27 бронзових. Наші спортсмени взяли участь у 15 видах спорту, в 10 із них здобули нагороди. Найбільше нагород Україна здобула в плаванні – 43, з них 14 – золотих.
За загальною кількістю медалей Україна посіла п'яте місце, за кількістю золотих нагород – шосте.

Слайд № 19. Дякую за увагу.

Перегляд
матеріалу
Отримати код
Опис презентації окремими слайдами:
Паралімпіада
Слайд № 1

Паралімпіада

Слайд № 2

Літні види спорту • Стрільба з лука • Легка атлетика • Бочче • Параканое • Велоспорт o Шосейні гонки o Трекові гонки • Кінний спорт • Футбол (5 x 5...
Слайд № 3

Літні види спорту • Стрільба з лука • Легка атлетика • Бочче • Параканое • Велоспорт o Шосейні гонки o Трекові гонки • Кінний спорт • Футбол (5 x 5) • Футбол (7 x 7) • Голбол Дзюдо Паратріатлон • Пауерліфтинг • Веслування • Вітрильний спорт • Стрільба • Плавання • Настільний теніс • Волейбол • Баскетбол • Фехтування • Регбі • Теніс

Зимові види спорту Біатлон Лижні перегони Керлінг Хокей Гірськолижний спорт Сноубординг
Слайд № 4

Зимові види спорту Біатлон Лижні перегони Керлінг Хокей Гірськолижний спорт Сноубординг

Англійський нейрохірург Людвіг Гутман
Слайд № 5

Англійський нейрохірург Людвіг Гутман

Слайд № 6

Слайд № 7

Пітер Норфолк Найджел Меррі Тарас Радь
Слайд № 8

Пітер Норфолк Найджел Меррі Тарас Радь

Слайд № 9

Слайд № 10

Слайд № 11

Голбол
Слайд № 12

Голбол

Бочче
Слайд № 13

Бочче

Слайд № 14

Слайд № 15

Слайд № 16

Слайд № 17

Слайд № 18

Дякую за увагу.
Слайд № 19

Дякую за увагу.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.