Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Сузір’я риби Презентацію підготувала Учениця 11 класу Савченко Єлизавета
Розповідь про сузір’я Риби: Сузір’я Риби – одне з найбільших зодіакальних сузір’їв. Його площа становить 889 квадратних градусів, що ставить сузір’я на 14 місце серед інших сузір’їв. Найбільш чітко це сузір’я можна спостерігати в осінню пору. В іншу пору року його важко побачити на небесних просторах, так як воно досить темне. Зодіакальне сузір’я Риби розташувалося між Водолієм і Овном. Одна риба тягнеться до Пегаса, а інша до Андромеди. Між собою вони пов’язані уявною стрічкою. .
Сузір’я становлять 2 групи зірок – Північної риби (3 зірки) і Західної риби (7 зірок). Всього в зодіакальному сузір’ї 75 зірок, які можна побачити тільки в ясну ніч і за допомогою телескопа. У ньому знаходиться точка весняного рівнодення. Щороку Сонце приходить сюди і в Північній півкулі починає додаватися світловий день, а в Південній, навпаки, зменшуватися
Сузір'я риб складається з досить слабких зірок. Найяскравіша зірка – Аль Ріша - «мотузка»: вона перебуває в тому місці, де зв'язані вузлом стрічки, що йдуть від північної і південної риб. Це візуальна подвійна зірка. Друга істотна зірка – Ван-Маанена, білий карлик, який за масою можна порівняти з Сонцем. Після Сіріуса B і Процион B вважається найближчим карликом до Сонця. Це також найближчий відомий одиночний білий карлик. Також в сузір’ї знаходиться спіральна красива галактика М74 – найбільша плоска галактика, повернена до Землі. У ній вчені виявили чорну діру, потужне рентгенівське квазиперіодичне джерело.
Небесні об'єкти сузір'я Риби: CL 0024 + 1654 - величезна галактичне скупчення, представлене в основному жовтими еліптичними і спіральними галактиками. Лінзи скупчень розташовуються позаду галактики, через що створюються дугоподібні зображення у фоновому режимі.
3C 31 (NGC 383) - подвійна радіогалактика з видимої візуальної величиною 13.4 і віддаленістю 209 мільйонів світлових років. За зовнішнім виглядом нагадує квазар і числиться в Атласі пекулярних галактик. Це дуже потужне радіоджерело.
CGCG 436-030 (PGC 4798) - спіральна галактика з видимої візуальної величиною 14.9 і віддаленістю в 400 мільйонів світлових років.
Карликова галактика Риби (PGC 3792) - нерегулярне карликова галактика з видимої візуальної величиною 14.2 і віддаленістю в 2.51 мільйона світлових років. Це член Місцевої групи галактик. Може бути супутниковою галактикою Мессьє 33, розташованої в сузір'ї Трикутника.
Легенда про сузір’я Риб: Походження назви цього сузір'я дуже древнє й, очевидно, пов'язане з фінікійською міфологією. Існує, однак, грецька версія, подібна до легенди про Козерога. Один із давньогрецьких міфів розповідає про страшне чудовисько Тифоні, який вводив в страх навіть богів. В результаті боги вирішили врятуватися втечею і вирушили до Єгипту. Щоб уберегти себе від чудовиська вони вирішили перевтілитися в різних тварин. І дві риби зодіакального сузір’я представляли собою перевтілену Афродіту, богиню краси і її сина Ерота. Згідно з однією з легенд, вони ховалися від переслідувань стоголового монстра Тифона, який вивергав полум’я. Афродіта і її син Ерот ішли по березі ріки, але, перелякані Тифоном, кинулися у воду й перетворилися в риб. Зевс сховав їх на небі у вигляді зірок. Афродіта перетворилася на південну Рибу, а Ерот - в північну.
Джерела: https://dovidka.biz.ua/rozpovid-pro-suzir-ya-ribi/ http://moyaosvita.com.ua/astronomija/suzirya-ribi/ https://v-kosmose.com/sozvezdie-ryibyi/ https://www.google.com/search?q=%
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»