Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Смолiнське навчально-виховне об’эднання “Загальноосвiтня школа I-III ступенiв-гiмназiя-позашкiльний навчальний заклад” Презентацiя на тему “Російський балет”
У Росії перша балетна вистава відбулася 08.02.1673 р. при дворі царя Олексія Михайловича в підмосковному селі Преображенське. Її підготував іноземець Нікола Ліма (Лім). Він став керівником новоствореної балетної трупи, її педагогом, балетмейстером і першим танцівником. Петро І створив на Красній площі в Москві загальнодоступний театр, де поряд із драматичними релігійними виступами на сцені обов’язково виконувалися танці. Август Маке. Російський балет (1912)
1738 року Жан-Батист Ланде заснував першу в Росії школу балетного танцю — «Власну Її Величності танцювальну школу», згодом Імператорську Балетну Школу в Санкт-Петербурзі (нині Академія російського балету ім. А. Я. Ваганової). Кращі учні першого набору: Аксенія Сергієва, Авдотья Тимофєєва, Єлизавета Зоріна, Опанас Топорков, Андрій Несгперов.
Боровиковский Володимир Лукич. Портрет Н.Шереметьєва Державний Російський музей
Художник Маріанна Кірцингер Ескіз костюму для актора кріпосного театра Шереметева. Середина 1780-х
1783 року в Петербурзі урочисто відкрився Большой (Кам’яний) театр — ще одна постійна сцена Імператорської трупи, призначена для будь-якої публіки, передусім, звісно, аристократії. 1883 рік
Саме у цей час балет ствердився в Росії. 1776 року у Москві було закладено Большой театр, споруда та назва якого стали ві- зитівкою російського балету в усьому світі (театр відкрився урочисто у січні 1825 року виставою «Торжество муз»). Вистава у московському Большому театрі
Уся увага імператорського двору зосередилася на петербурзькій трупі, у Москві ж митці дозволяли собі значно більше свободи.
Різниця особливо посилилася 1825 року, після відкриття в Москві Большого театру.
. Велике значення мала діяльність балетмейстерів М. Петіпа та Л. Іванова, які разом поставили «Лебедине озеро» П. Чайковського (1876).
у Петербурзі артистів А. Павлової Т. Карсавіної В. Ніжинського
артистів М. Мордкіна К. Гельцер у Москві.
Музику до балетів писали композитори та ін. О. Глазунов А. Аренський
Значний внесок у російське балетне мистецтво зробив М. Фокін, істотно розширивши коло ідей та образів у балеті, збагативши його новими формами й стилями. Його постановки для «Російських сезонів» балетів «Шопеніана», «Петрушка», «Жар-птиця» та ін. здобули славу російському балету за кордоном.
Світової популярності зажила також створена Фокіним для А. Павлової мініатюра «Умираючий лебідь» (1907).
У 1911 – 1913 роках на ґрунті «Російських сезонів» утворилася постійна трупа «Російські балети Дягілєва».
«Червоний мак» Р. Глієра
«Полум’я Парижа», «Бахчисарайський фонтан» Б. Асаф’єва
Яскравою сторінкою радянського балетного мистецтва стали балети Д. Шостаковича «Золоте століття» «Болт»
«Отелло» О. Мачаваріані
«Гаяне» А. Хачатуряна
«Князь-Озеро» В. Золотарьова
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»