Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Презентацію на тему: «Поезія Івана Франка – дзеркало, що відображає події сучасної України» підготувала вчитель української мови та літератури КЗ «ННВК №15» м.Нікополя Колмогорцева Ірина Володимирівна
Поезія Івана Франка – дзеркало, що відображає події сучасної України П
"Після Тараса Шевченка українська культура не знала діяча, рівного Іванові Франку за титанічними масштабами діяльності, Вічний Революціонер, співець трудового народу, один з перших в європейських літературах співців робітничого класу, найвизначніший письменник пошевченківської доби, глибокий мислитель …» ((О.Гончар, з промови ”Радянська Україна”. – 1964 р. )
«Ми мусимо навчитися почувати себе українцями – не галицькими, не буковинськими українцями, а українцями без офіційних кордонів…» (І. Франко)
Не пора, не пора, не пора Москалеві й ляхові служить! Нам пора для України жить. («Не пора, не пора, не пора…»)
Голос духа чути скрізь: По курних хатах мужицьких, По верстатах ремісницьких, По місцях недолі й сліз. («Вічний Революціонер»)
Багно гнилеє між країв Європи, Покрите цвіллю, зеленню густою! Розсаднице недумства і застою, О, Австріє! Де ти поставиш стопи, Повзе облуда, здирство, плач народу. («Багно гнилеє між країв Європи»)
Нехай прокляті ми і світом позабуті! Ми ломимо скалу, рівняєм правді путі, І щастя всіх прийде по наших аж кістках. («Каменярі»)
«За нами сльози ллють мами, жінки і діти, Що други й недруги, гнівнії та сердиті, І нас, і намір наш, і діло те кленуть.» («Каменярі»)
«…всі були вдоволені, що мають такого мудрого й не схожого на інших звірів царя. Лис Микита дуже беріг своє синє хутро, боявся, щоб із нього не злізла фарба і його не впізнали.» («Фарбований Лис»)
«Бо твій патріотизм - Празнична одежина, А мій — то труд важкий, Горячка невдержима. Ти любиш в ній князів, Гетьмання панування, — Мене ж болить її Відвічнеє страждання.» («Сідоглавому»)
«Лис Микита був добрим царем, жив на всьому готовому. І справедливість у нього була, як звичайно у звірів: хто дужчий, той і правий, а хто слабший, той ніколи не вигравав справи.» («Фарбований Лис»)
«О ні! Не самі сльози і зітхання Тобі судились! Вірю в силу духа І в день воскресний твойого повстання.» («Мойсей»)
«Та прийде час, і ти огнистим видом Засяєш у народів вольних колі, Труснеш Кавказ, впережешся Бескидом, Покотиш Чорним морем гомін волі І глянеш, як хазяїн домовитий, По своїй хаті і по своїм полі.» («Мойсей»)
«Щаслив той, кому судилося жити в ті дні! Се будуть гарні дні, дні Відродження народного!» (повість «Захар Беркут») «Чи не ми се жиємо в тій щасливій добі відродження, про яку, вмираючи, говорив Захар Беркут, а бодай у досвітках тої щасливої доби» (писав Іван Франко)
«Цей поет формував «совість народню», поет з «рабів» творив «народ» ». (С. Петлюра)
2016 рік в Україні проголошено роком Івана Франка
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»