Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Гостра травма та посттравматичні стресові розлади: особливості роботи з дітьми
»
Взяти участь Всі події

Презентація на тему: "Кочові народи степів України Х – ХІІІ ст. Крим у складі Візантії."

Історія України

Для кого: 7 Клас

21.01.2021

4427

869

0

Опис документу:
Презентація до уроку історії України 7 класу на тему "Кочові народи степів України Х – ХІІІ ст. Крим у складі Візантії." за підручником "Історія України" В. Власова, О. Панарін, Ю. Топольницька, 2020 р.
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Опис презентації окремими слайдами:
Кочові народи степів України Х – ХІІІ ст. Крим у складі Візантії. Історія України 7 клас
Слайд № 1

Кочові народи степів України Х – ХІІІ ст. Крим у складі Візантії. Історія України 7 клас

Хозарський каганат (близько 650 – 965 рр.) За літописом слов'янські племена полян, сіверян та деревлян сплачували данину хозарам. До його складу вх...
Слайд № 2

Хозарський каганат (близько 650 – 965 рр.) За літописом слов'янські племена полян, сіверян та деревлян сплачували данину хозарам. До його складу входили приазовський, причорноморський степи та більша частина Кримського півострова.

Каганат багатів завдяки міжнародній транзитній торгівлі, адже хозари контролювали основні торговельні шляхи, які зі Сходу й Візантії вели на землі ...
Слайд № 3

Каганат багатів завдяки міжнародній транзитній торгівлі, адже хозари контролювали основні торговельні шляхи, які зі Сходу й Візантії вели на землі балтів, фінів та слов’ян. У містах бурхливо розвивалося ремісництво, а в провінціях - землеробсько-скотарське господарство. Основні заняття:

Пригадайте: Які наслідки для Русі мали події, відображені на картині? З іменем якого руського князя пов’язаний сюжет картини А. М. Булдакова «Розгр...
Слайд № 4

Пригадайте: Які наслідки для Русі мали події, відображені на картині? З іменем якого руського князя пов’язаний сюжет картини А. М. Булдакова «Розгром Хозарії» (2009 р.)?

Перемігши у 965 р., русичі перестали бути хозарськими данниками, проте спустілий степ відкрив шлях на Русь ордам печенігів.
Слайд № 5

Перемігши у 965 р., русичі перестали бути хозарськими данниками, проте спустілий степ відкрив шлях на Русь ордам печенігів.

Перша згадка про печенігів у руських літописах датується 915 р. Печеніги. Пригадайте: За часів князювання якого давньоруського князя це відбулося?
Слайд № 6

Перша згадка про печенігів у руських літописах датується 915 р. Печеніги. Пригадайте: За часів князювання якого давньоруського князя це відбулося?

Печеніги не застосовували ні щитів, ні списів, користуючись переважно луками. Їхня легка кіннота перемагала завдяки ефекту раптовості - саме тому ї...
Слайд № 7

Печеніги не застосовували ні щитів, ні списів, користуючись переважно луками. Їхня легка кіннота перемагала завдяки ефекту раптовості - саме тому їх часто називали «летючими людьми».

Наприкінці X ст. зародилася нова форма захисту - спорудження високих і довгих дерево-земляних стін-укріплень («Змієві вали»), які тяглися кількома ...
Слайд № 8

Наприкінці X ст. зародилася нова форма захисту - спорудження високих і довгих дерево-земляних стін-укріплень («Змієві вали»), які тяглися кількома смугами, відділяючи руське порубіжжя від Степу.

У 1036 р. печеніги зазнали нищівної поразки від Ярослава Мудрого під стінами Києва. Частина розгромлених кочовиків перемістилася за Дунай, а звідти...
Слайд № 9

У 1036 р. печеніги зазнали нищівної поразки від Ярослава Мудрого під стінами Києва. Частина розгромлених кочовиків перемістилася за Дунай, а звідти - на Балкани.

Половецький степ (Дешт-і-Кипчак) – близько 1060 – близько 1220 рр. У другій половині XI ст. біля кордонів Русі з’явилися кочові племена половців.
Слайд № 10

Половецький степ (Дешт-і-Кипчак) – близько 1060 – близько 1220 рр. У другій половині XI ст. біля кордонів Русі з’явилися кочові племена половців.

 Від початку Русь і Половецький степ часто воювали між собою. За доби роздробленості Русі-України половецькі хани дедалі частіше втручалися у внутр...
Слайд № 11

 Від початку Русь і Половецький степ часто воювали між собою. За доби роздробленості Русі-України половецькі хани дедалі частіше втручалися у внутрішні справи Русі, родичаючись із князівськими родами.

Половецькі баби («боввани») - намогильні кам’яні статуї половців, пам’ятки мистецтва IX—XIII ст. До наших днів збереглося понад дві тисячі кам’яних...
Слайд № 12

Половецькі баби («боввани») - намогильні кам’яні статуї половців, пам’ятки мистецтва IX—XIII ст. До наших днів збереглося понад дві тисячі кам’яних статуй, розміщених переважно на Півдні України.

Крим у складі Візантії. Володіння Візантії у Криму охоплювали територію Боспорського царства, Херсонеса та його околиць. Робота з картою: Знайдіть ...
Слайд № 13

Крим у складі Візантії. Володіння Візантії у Криму охоплювали територію Боспорського царства, Херсонеса та його околиць. Робота з картою: Знайдіть на карті Херсонес. Яку давньоруську назву мало місто? З якими подіями й історичними діячами Русі-України пов’язане це місто?

У VI ст. Візантія поширила вплив на Боспорське царство, перетворивши його на великий торговельний центр імперії. Упродовж VII—XIII ст. Боспор сплач...
Слайд № 14

У VI ст. Візантія поширила вплив на Боспорське царство, перетворивши його на великий торговельний центр імперії. Упродовж VII—XIII ст. Боспор сплачував данину хозарам, а згодом перебував у складі Тмутороканського руського князівства й Трапезундської імперії. З початку XIV ст. перетворився на генуезьку торговельну колонію.

Домашнє завдання: 1. Опрацювати відповідний матеріал підручника - § 13 (В. Власов, О. Панарін, Ю. Топольницька, 2020). 2. Користуючись інтернет-рес...
Слайд № 15

Домашнє завдання: 1. Опрацювати відповідний матеріал підручника - § 13 (В. Власов, О. Панарін, Ю. Топольницька, 2020). 2. Користуючись інтернет-ресурсами випишіть три цікавих факти про державу Феодоро в Криму.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.