Презентація монети «60-річчя запуску першого супутника Землі»

Історія України

Для кого: 5 Клас

12.08.2020

220

2

0

Опис документу:
Присвячена запуску першого супутника Землі, який випромінював радіохвилі на двох частотах, що дозволило вивчати верхні шари іоносфери. Радіоаматори всього світу стежили за звуковими сигналами, що передаються супутником. Його можна було спостерігати як зірку першої величини - навіть неозброєним оком. Дата запуску супутника вважається початком космічної ери людства. У створенні та запуску першого супутника Землі брали участь українські вчені та конструктори на чолі з основоположником практичної ко
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Презентація монети «60-річчя запуску першого супутника Землі»

Дата введення в обіг: 29 серпня 2017

Технічні характеристики

Номінал

Метал

Маса, г

Діаметр, мм

Категорія якості карбування

Гурт

Тираж, шт.

Фактичний тираж, шт.

5

нейзильбер

16.54

35,0

спеціальний анциркулейтед

рифлений

50000

50000

Серія: Україна космічна

Присвячена запуску першого супутника Землі, який випромінював радіохвилі на двох частотах, що дозволило вивчати верхні шари іоносфери. Радіоаматори всього світу стежили за звуковими сигналами, що передаються супутником. Його можна було спостерігати як зірку першої величини - навіть неозброєним оком. Дата запуску супутника вважається початком космічної ери людства. У створенні та запуску першого супутника Землі брали участь українські вчені та конструктори на чолі з основоположником практичної космонавтики С. П. Корольовим.

Роздрібна ціна, грн: 51

На аверсі монети розміщено: на дзеркальному тлі - кольорове стилізоване зображення планети Земля (використано тамподрук); унизу півколом такі елементи: малий Державний Герб України, напис УКРАЇНА, номінал 5 ГРИВЕНЬ, рік карбування монети 2017 та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети подано стилізоване зображення супутника Землі та розміщено написи: 60-РІЧЧЯ ЗАПУСКУ ПЕРШОГО СУПУТНИКА ЗЕМЛІ (праворуч півколом).

Художник: Таран Володимир Харук Олександр 

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.