Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Креативні методики читання, що мотивують та виховують
»
Взяти участь Всі події

Презентація "Комп`ютер і здоров`я. Інформація для батьків"

Виховна робота

Для кого: Дорослі

29.04.2020

403

7

0

Опис документу:
Презентація складається з 5 слайдів, проте на кожному міститься багато корисної інформації: психологічні чинники та етапи формування комп`ютерної залежності, рекомендації батькам по формуванню у дітей розуміння ролі та місця інформаційних засобів у житті, подоланню залежності. Для батьківських зборів.
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Опис презентації окремими слайдами:
Соціальний педагог Лавренко Т.В.
Слайд № 1

Соціальний педагог Лавренко Т.В.

Психологічні чинники формування залежності Пояснюючи сутність будь-якої психологічної залежності, дослідники відштовхуються від природного прагненн...
Слайд № 2

Психологічні чинники формування залежності Пояснюючи сутність будь-якої психологічної залежності, дослідники відштовхуються від природного прагнення людини до духовного комфорту та її невміння подолати труднощі на шляху до бажаного. Індивід жадає яскравих вражень, але в житті мало можливостей для цього; він хоче бути захищеним від тривог і страхів, а тривожність і страхи стають його звичними станами; хоче бути сильним і бадьорим, але вантаж депресивних переживань знесилює його; прагне мати задоволення від успіхів у роботі, але життєві обставини та умови праці схиляють до песимізму. Через нерозвиненість механізмів адаптації до життя людина розпочинає пошуки адиктивного агента, за допомогою якого можна хоча б на деякий час заглибитися в «альтернативний стан». На виникнення комп'ютерної залежності впливають і соціальні чинники. Батьки вважають, що зручно посадити дитину за пульт на необмежений час, радіючи її захопленням новою іграшкою і своєму тимчасовому звільненню від батьківських обов'язків. Унаслідок різноманітних соціально-економічних причин часто батьки віддають перевагу заповненню дозвілля дитини комп'ютерними іграми перед іншими способами, що потребують значних грошових витрат і безпосередньої участі батьків (спорт, мандри, заняття різними видами мистецтва тощо). Від 5% до 14% осіб, які користуються Інтернетом страждають комп'ютерною залежністю. Лавренко Т.В.

Етапи формування комп`ютерної залежності: І-й — етап ризику розвитку комп'ютерної залежності. Основними характеристиками є збільшення часу, проведе...
Слайд № 3

Етапи формування комп`ютерної залежності: І-й — етап ризику розвитку комп'ютерної залежності. Основними характеристиками є збільшення часу, проведеного для досягнення поставленої мети й роботи за комп'ютером, втрата відчуття часу, одержання емоційного задоволення за комп'ютером, витрата більшої кількості грошей на комп'ютерну діяльність, перші ознаки соціальної дезадаптації. І-й – етап сформованої комп'ютерної залежності. Основні ознаки: емоційно-вольові порушення й психічна залежність. Відзначається зростання толерантності до комп'ютера, нав'язливі думки про нього й фантазування. Спостерігається дезактуалізація основних проблем - сну, відпочинку, вживання їжі, особистої гігієни. Порушуються режими "сон-пильнування" і "відпочинок-навантаження", час роботи за комп'ютером - не тільки денний, але й нічний. Діяльність за комп'ютером проводиться за рахунок навчання, роботи, особистих стосунків. З одного боку, пацієнти повністю орієнтовані в комп'ютерних технологіях, з іншого боку - має місце практично повна безпорадність у світі соціальних норм і відносин. III-й – етап тотальної комп'ютерної залежності. Спостерігаються ознаки як психічної, так і фізичної залежності. Залишаються безуспішними спроби контролювати роботу за комп'ютером. Переважають агресивність, злісність, психомоторне порушення, депресивні феномени, розсіяна увага, мимовольні “друкуючі рухи” пальців рук. Можливо демонстративно-шантажне суїцидальне поводження при спробі навколишніх перешкодити комп'ютерної діяльності. На даному етапі присутні фізичні симптоми: головний біль по типу мігрені, біль у хребті, сухість в очах, оніміння й біль у пальцях кисті. Вираженa соціальна й сімейна дезадаптація. Лавренко Т.В.

РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ Батьки мають допомогти дитині крок за кроком виховувати внутрішню волю, щоб у подальшому зростаюча людина відчува­ла себе госп...
Слайд № 4

РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ Батьки мають допомогти дитині крок за кроком виховувати внутрішню волю, щоб у подальшому зростаюча людина відчува­ла себе господарем комп'ютера, а не навпаки. З цією метою необхідно навчити її планувати тривалість комп'ютерної діяльності. Для цього можна, наприклад, запропонувати дитині регулярне виконання таких вправ: — призначити собі термін закінчення гри, по завершенні якого, незалежно від етапу гри, обов'язково вимкнути пристрій; — заздалегідь визначити початок спілкування з комп'ютером і ввімкнути його тільки, коли цей момент настане. Зрозуміло, що цьому має передувати роз'яснювальна робота про шкідливість надмірного захоплення комп'ютером, про те, що віртуальна реальність — це не життя, це лише паралельний, але не головний процес, і тому дозовані комп'ютерні розваги треба поєднувати з реальними активними діями у реальному світі. Лавренко Т.В.

У дитини потрібно формувати розуміння ролі та місця інформаційних засобів у житті, навчити її сприймати комп'ютер як засіб для здійснення власної т...
Слайд № 5

У дитини потрібно формувати розуміння ролі та місця інформаційних засобів у житті, навчити її сприймати комп'ютер як засіб для здійснення власної творчості. Це може бути: малювання за допомогою комп'ютерних програм, заняття фотографією, літературна діяльність, робота з різноманітними пізнавальними системами, програмування тощо. Лавренко Т.В.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.