Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Про СНІД для малюків
Наше здоров'я захищає невеличка, але дуже професійна армія клітин.
Всі клітини мають свою роботу. Одні виявляють ворога, другі допитують, треті вбивають тих, хто шкодить організму і несе захворювання.
Саме ця армія допомагає нам боротися з вірусами і бактеріями, стримує грибки, протистоїть раковим клітинам.
Щохвилини наш імунітет знешкоджує до 1000 ворогів.
В минулому столітті вчені виявили, що у цієї армії є могутній ворог, який заважає роботі цієї армії, зменшує її і врешті- решт може вивести її з ладу.
Цей ворог вірус ВІЛ – вірус імунодефіциту людини.
Проникаючи до організму людини, вірус ВІЛ вражає клітини – захисники, які називають Т-лімфоцитами. Їх функція дуже важлива, бо вони вказують на ворогів, яких треба знешкодити.
Клітини, які здолав ВІЛ, вже не можуть розпізнавати ворогів і починають пропускати до організму усіх.
Виникає ситуація, коли наш організм може і хоче боротися, але не знає з ким, бо його розвідники не можуть працювати.
Найстрашніше, що проникаючи до організму, ВІЛ спочатку веде себе дуже тихо. Він приглядається, прикидається «своїм» і клітини-захисники його не вбивають.
А ВІЛ, обжившись, починає тихенько вбивати захисників. Розвивається Синдром Набутого ІмуноДефіциту – СНІД, коли в організму не вистачає захисників для охорони його здоров`я.
Наш імунітет в такому випадку не може боротися з будь-якими захворюваннями. Людина може загинути від звичайнісінької простуди.
СНІД – це кінцева стадія цієї хвороби, коли організму дуже важко боротися проти хвороб і вірусів. Ще не винайшли ліків, які б допомогли одужати. Є засоби, щоб підтримати організм. Треба бути обережними!
ВІЛ передається: при використанні нестерильних голок, шприців, інструментів для татуювання та пірсингу; при переливанні інфікованої крові чи пересадці донорських органів.
ВІЛ НЕ передається: через повітря, воду, продукти харчування, одяг, посуд, постільну білизну; при чханні, кашлі; при рукостисканні, обіймах, дружніх поцілунках; при спільному користуванні туалетом, ванною, басейном; через укуси комарів.
Джерела https://studopedia.com.ua/1_146760_yak-zrobiti-vnesok-u-borotbu-z-vIlsnIdom.html http://uabooks.top/126-socalna-nebezpeka-nfekcynih-zahvoryuvan.html https://www.bbc.com/ukrainian/health/2014/12/141202_hiv_mutation_dk https://ua.112.ua/mnenie/chy-mozhna-peremohty-vil-vyiavliaietsia--tak-483009.html
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»