Презентація до уроку розвитку мовлення до твору з елементами опису "Калина під моїм вікном"

Опис документу:
Презентація до уроку розвитку зв’язного мовлення на тему : Вчимося описувати. Твір з елементами опису на основі власних спостережень. Калина під моїм вікном. 4 клас І семестр. Презентація складається з 16 слайдів.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код
Опис презентації окремими слайдами:
Урок розвитку писемного мовлення. Написання твору на основі власних спостережень з елементами опису «Калина під моїм вікном.»
Слайд № 1

Урок розвитку писемного мовлення. Написання твору на основі власних спостережень з елементами опису «Калина під моїм вікном.»

Сьогодні урок української мови розпочнемо незвичайно. Про що йтиме мова ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадки. 1. У вінку зеленолистім, У червоном...
Слайд № 2

Сьогодні урок української мови розпочнемо незвичайно. Про що йтиме мова ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадки. 1. У вінку зеленолистім, У червоному намисті Видивляється у воду На свою чарівну вроду. Які слова допомогли відгадати загадку? Як ти їх розумієш? Чим відрізняється дана загадка від загадки,що записана на листку?

2. Навесні цвіте білим цвітом, А в жнива червоним плодом. 3. У лісі на проліссі висить сукня червона. 4. І не дівка, а червоні стрічки носить.
Слайд № 3

2. Навесні цвіте білим цвітом, А в жнива червоним плодом. 3. У лісі на проліссі висить сукня червона. 4. І не дівка, а червоні стрічки носить.

Вчимося описувати. Твір з елементами опису на основі власних спостережень «Калина під моїм вікном.» Сьогодні на уроці ми будемо складати письмовий ...
Слайд № 4

Вчимося описувати. Твір з елементами опису на основі власних спостережень «Калина під моїм вікном.» Сьогодні на уроці ми будемо складати письмовий твір з елементами опису про калину, а також ви більше дізнаєтесь про цю рослину, як символ українського народу.

Завдання уроку: знати: рослини-символи; рослини-символи України; загадки, прислів’я, вірші, що пов’язані з калиною. вміти: добирати найбільш влучні...
Слайд № 5

Завдання уроку: знати: рослини-символи; рослини-символи України; загадки, прислів’я, вірші, що пов’язані з калиною. вміти: добирати найбільш влучні прикметники під час опису предмета; спостерігати, порівнювати і зіставляти; встановлювати причинно-наслідкові зв’язки; написати твір з елементами опису; правильно виставити самооцінку роботи на уроці; керувати своїми емоціями.

Кожна пора року дарує свою красу. Весна - ніжні білі квіти, осінь - червоні ягоди. Це - калина. Люблять в Україні калину. Калина і Україна нерозділ...
Слайд № 6

Кожна пора року дарує свою красу. Весна - ніжні білі квіти, осінь - червоні ягоди. Це - калина. Люблять в Україні калину. Калина і Україна нероздільні. Калина полюбила українську землю, а народ України шанує її за пишну вроду, цілющі властивості. Нема, мабуть, такого села на всій Україні, де б за тином не росла, не квітла вона рясним білим цвітом навесні, не рум’яніла червоними ягодами аж до весни. У канадців - клен, у росіян—берізка, а в нас - верба і калина. «Перша квіточка - наша родинонька. Друга квіточка - рідна сторона». Так говориться в пісні про калиновий цвіт. На луках і узліссях можна побачити цілі калинові гаї. Цим і пояснюється те, що в Україні багато населених пунктів з назвами Калинівка, Калинове. Правду каже прислів’я: «Без верби і калини - нема України». Калина є вірною супутницею людини від її народження і до останніх днів. А чому? Не було в народній медицині корисніших ліків від застуди, ніж калиновий чай. Свіжі ягоди з медом та водою вживалися при кашлі, серцевих захворюваннях. Соком калини очищали обличчя, щоб рум’янілося. А як потрібна була калина на весіллі! Коли випікали коровай, неодмінно прикрашали його калиною. Про калину складають пісні, вірші, загадки, легенди, прислів’я, повір’я.

Які ви знаєте прислів’я, легенди про калину?
Слайд № 7

Які ви знаєте прислів’я, легенди про калину?

Розпізнай, обвівши простим олівцем, та запиши рослини – символи України на маршрутному листі.
Слайд № 8

Розпізнай, обвівши простим олівцем, та запиши рослини – символи України на маршрутному листі.

Словникова робота. Кетяги - пучок ягід або квіток на одній гілці, стеблині. Кетяги ще називають китицями, гронами. Коровай - велика кругла хлібина ...
Слайд № 9

Словникова робота. Кетяги - пучок ягід або квіток на одній гілці, стеблині. Кетяги ще називають китицями, гронами. Коровай - велика кругла хлібина із солодкого тіста, стрічками, зеленню, яку випікають на весілля. Символ - умовне позначення предмета, явища, поняття. Розглянь гілочку калини і напиши, про що можна так сказати. Червоні, соковиті, круглі, терпкі - Важкі, розкішні, червоні - ягоди. Темно-зелене, смарагдове, багряне - листя. кетяги.

Усне складання твору за планом. Як називають калину в народі? Калина – лісова красуня. Калина – символ українського народу.
Слайд № 10

Усне складання твору за планом. Як називають калину в народі? Калина – лісова красуня. Калина – символ українського народу.

Де вона росте? У полі калина, у полі червона Хорошенько цвіте Ой, роду наш красний, Роду прекрасний, Не цураймося, признаваймося, Бо багато нас є. ...
Слайд № 11

Де вона росте? У полі калина, у полі червона Хорошенько цвіте Ой, роду наш красний, Роду прекрасний, Не цураймося, признаваймося, Бо багато нас є. Тече вода з-під явора, Яром на долину, Пишається над водою Зацвіла в долині Червона калина Ніби засміялась Дівчина-дитина. (Росте вона в полі, в лісі, в долинах рік, за тином чи біля колодязя).

А як цвіте калина? А калина біля броду Білі квіти розпускає. На свою червону вроду Задивляться у воду. Калина цвіте білими пишними кітами, які зібр...
Слайд № 12

А як цвіте калина? А калина біля броду Білі квіти розпускає. На свою червону вроду Задивляться у воду. Калина цвіте білими пишними кітами, які зібрані у суцвіття.

Осінь мрійна, осінь мила Все багрянцем притрусила І сама в багрянім листі, Ще й в калиновім намисті. Відійшла в ранкову пору За високу темну гору. ...
Слайд № 13

Осінь мрійна, осінь мила Все багрянцем притрусила І сама в багрянім листі, Ще й в калиновім намисті. Відійшла в ранкову пору За високу темну гору. Пізньої осені, нерідко з першими заморозками достигають плоди калини. Коли достигають її плоди?

Ось калина над рікою Віти стелить по воді. Хто це щедрою рукою Їй намистечко надів? Кетяги ягідок. Червонясте, променисте – Розквітає, як вогні. Да...
Слайд № 14

Ось калина над рікою Віти стелить по воді. Хто це щедрою рукою Їй намистечко надів? Кетяги ягідок. Червонясте, променисте – Розквітає, як вогні. Дай хоч трішечки намиста, Калинонько, і мені. Ягідка яскраво-червона, соковита, кисло-гіркувата. В ягідці заховане велике зернятко. Що являє собою плід калини?

Чи я в лузі не калина була, Чи я в лузі не червона була? Взяли ж мене поламали І в пучечки пов’язали – Така доля моя! Гірка доля моя! Чим корисна к...
Слайд № 15

Чи я в лузі не калина була, Чи я в лузі не червона була? Взяли ж мене поламали І в пучечки пов’язали – Така доля моя! Гірка доля моя! Чим корисна калина? Плоди калини ламають і в’яжуть у пучечки, тому що калина має лікувальні властивості. На весіллі ягодами калини прикрашають коровай. З гілок калини роблять сопілки, колиски для немовлят.

Слайд № 16

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіті 3 роки!

Святкуємо гучно та з подарунками!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

до розіграшу подарунків залишилось
00
00
00
00