і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
Взяти участь

Презентація до уроку. Прислівник. Розряди прислівників

Курс:«Активізація творчого потенціалу вчителів шляхом використання ігрових форм організації учнів на уроці»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
1800 грн
540 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №RI877717
За публікацію цієї методичної розробки Бордюг Олена Василівна отримав(ла) свідоцтво №RI877717
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Опис презентації окремими слайдами:
Слайд № 1

Слайд № 2

Мета: поглибити знання учнів про прислівник як самостійну незмінну частину мови; ознайомити з розрядами при- слівників за значенням; формувати загальнопізнавальні вміння знаходити прислівники в тексті;визначати їх розряд за значенням, добирати прислівники, різні за значенням за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу; виховувати почуття любові до природи.

Слайд № 3

Прислівник - ? Морфологічні ознаки ? Синтаксична роль ?

Слайд № 4

    ПРИСЛІВНИК Самостійна незмінна частина мови, яка виражає ознаку іншої ознаки ознаку дії ознаку предмета

Слайд № 5

Приклади Ознаки дії – сидіти зручно, співати разом, прийти додому Ознаки іншої ознаки – надзвичайно талановитий, дуже радісно Ознака предмета – розмова наодинці, плов по-узбецьки

Слайд № 6

Морфологічна ознака

Слайд № 7

Слайд № 8

Вибіркова робота Розподілити прислівники відповідно до значення: до першої колонки записати прислівники, що виражають ознаку дії; до другої – ознаку іншої ознаки; до третьої – ознаку предмета.

Слайд № 9

Розмовляти тихо, жити поблизу, дуже високий, сказати спересердя, писати грамотно, розмова наодинці, ледве теплий, писати грамотно, удвічі дешевий, повернути ліворуч, трохи гіркий, виглядати молодо, надзвичайно талановитий, кава по-варшавському

Слайд № 10

Слайд № 11

В реченні пов'язується: З дієсловами: Річка широко розливалася. З формами дієслів (дієприслівниками, дієприкметниками): Весело сміючись. З прикметниками: Вічно молоді. З іншими прислівниками: Зовсім близько. З іменниками: Шлях назад

Слайд № 12

Пояснювальний диктант Вправа 276 стр. 154 1) Тиха вода, а як гарно камінь шліфує. 2) Сім погод надворі: сіє, віє, мутить, крутить, рве, зверху ллє, знизу мете.3) Прийшла весна дуже красна. 4) Поки було літо, то все було розмаїто. 5) Не хочеш холоду – полюбиш ліс змолоду.6) Злива довго не йде.7) Восени і горобець багатий. 8) Пустився вітер зопалу в море, та наробив горе.

Слайд № 13

СИНТАКСИЧНА РОЛЬ

Слайд № 14

Слайд № 15

Слайд № 16

РОЗРЯДИ ЗА ЗНАЧЕННЯМ Якісно-означальні Способу дії   Міри і ступеня Часу Місця Причини Мети ЯК?  ЯК? ЯКИМ ЧИНОМ? СКІЛЬКИ? ЯКОЮ МІРОЮ? КОЛИ? ВІДКОЛИ? ДОКИ? З ЯКИХ ПІР?  ДЕ? КУДИ? ЗВІДКИ?  ЧОМУ? З ЯКОЇ ПРИЧИНИ? ЧЕРЕЗ ЩО? ДЛЯ ЧОГО? З ЯКОЮ МЕТОЮ? 

Слайд № 17

1) Тиха вода, а як гарно камінь шліфує. 2) Сім погод надворі: сіє, віє, мутить, крутить, рве, зверху ллє, знизу мете.3) Прийшла весна дуже красна. 4) Поки було літо, то все було розмаїто. 5) Не хочеш холоду – полюбиш ліс змолоду.6) Злива довго не йде.7) Восени і горобець багатий. 8) Пустився вітер зопалу в море, та наробив горе.

Слайд № 18

Практикум Перепишіть. Після кожного прислівника запишіть у дужках, до якого розряду за значенням він належить. Зразок: Сяє вдалині (місце дії) вогник у вікні (В. Юхимович). Я на тебе дивлюся щовечора, Києве мій (Д. Луценко). Таким я знав тебе ще змалку, високе місто над Дніпром (М. Рильський). Надворі вечір настає (Олександр Олесь). Удалині м'яко блимнули вікна (М. Коцюбинський). Поволі ніч підносить темні вії, відкриті навстіж сяють небеса (О. Черненко). Навколо усе спочиває, а пісня не хоче спочить. (В. Сосюра)

Слайд № 19

Дослідження-відновлення Просуватися… Оглядаючи.. Спокійно… Спів.. Читання… Виконаний.. Зібравшись.. Танець… Нашвидку, повільно, по-кошачому, навприсядки, надворі, здивовано, сьогодні.

Слайд № 20

Дослідження- творче моделювання вправа 280 Зразок. Прийти – прийти швидко (спосіб дії), прийти надвечір(час) Слухати - Міркувати – Розмовляти -

Слайд № 21

Ігрове завдання “ П'яте зайве” Неуважно, спокійно, чудно, уночі, пронизано. Щойно, навесні, день у день, тричі, надворі. Угору, нашвидку, далеко, ліворуч, униз. Спросоння, взимку, по-дружньому, спередсердя, знічев'я.

Слайд № 22

Що я запам'ятав на уроці?

Слайд № 23

Слайд № 24

Домашнє завдання Творче завдання: У багатьох казках богатирі зупиняються перед каменем, на якому є напис. Відтворіть цей напис, підкресліть у ньому прислівники. Визначте їх морфологічні ознаки, розряд за значенням, синтаксичну роль. Творче завдання. Скласти зв'язний текст про стан рослинного і тваринного світу навесні і взимку, використовуючи прислівники.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Мета: поглибити знання учнів про прислівник як самостійну незмінну частину мови; ознайомити з розрядами прислівників за значенням; формувати загальнопізнавальні вміння знаходити прислівники в тексті, визначати їх в тексті, визначати їх розряд за значенням, добирати прислівники, різні за значенням; за допомогою мовленнєво- комунікативного дидактичного матеріалу; виховувати почуття любові до природи. Тип уроку: урок засвоєння нових знань Обладнання: підручник, дидактичний матеріал
 • Додано
  25.02.2018
 • Розділ
  Українська мова
 • Клас
  7 Клас
 • Тип
  Презентація
 • Переглядів
  3968
 • Коментарів
  0
 • Завантажень
  0
 • Номер матеріала
  RI877717
 • Вподобань
  0
Курс:«Протидія шкільному насильству»
Черниш Олена Степанівна
72 години
3600 грн
1080 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №RI877717
За публікацію цієї методичної розробки Бордюг Олена Василівна отримав(ла) свідоцтво №RI877717
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Осінь – 2018»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти