і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
Взяти участь

Презентація до уроку: Л. Глібов. Віршовані загадки. Акровірші.

Курс:«Протидія шкільному насильству»
Черниш Олена Степанівна
72 години
3600 грн
1080 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №HV665193
За публікацію цієї методичної розробки Бордюг Олена Василівна отримав(ла) свідоцтво №HV665193
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Опис презентації окремими слайдами:
Слайд № 1

Слайд № 2

У дитинстві Льолик, як усі його звали, любив доглядати за квітами. Його й прозвали “королем квітів”. Знайомі й родичі, вітаючись з ним, казали: “Здоров був, Льолику, квітчастий королику”.

Слайд № 3

Леонід Іванович Глібов народився 5 березня 1827 р. в с. Веселий Поділ на Полтавщині. Будинок, в якому народився Леонід Глібов

Слайд № 4

Початкову освіту здобув удома: на сьомому році читати навчила мати, писати — пан Родзянко, місцевий священик — арифметики, латинської, грецької мов і Закону Божого. У 1840 р. Леоніда відвезли до Полтавської гімназії.

Слайд № 5

У 1847р. у Полтаві вийшла перша збірка поетичних творів під назвою «Стихотворения Леонида Глебова». Улітку 1848р. до поета потрапили «Кобзар» Тараса Шевченка та «Приказки» Є. Гребінки. Вражений прочитаним, він почав писати українською мовою.

Слайд № 6

Слайд № 7

Слайд № 8

Слайд № 9

Спеціальним указом Валуєва було заборонено «Черниговский листок» у 1863р. Письменник залишився безробітним, за ним було встановлено суворий нагляд поліції, який тривав понад п'ятнадцять літ.

Слайд № 10

Слайд № 11

Седнів. Чернігівщина. Садиба Лизогубів. Альтанка поета Л.Глібова. З 1867 р. стає управителем земської друкарні, продовжує активну творчу працю, готує збірки своїх байок, видає книги-„метелики“, друкує фейлетони, театральні огляди, публіцистичні статті, поезії російською мовою, твори для дітей.

Слайд № 12

Помер Л. Глібов 10 листопада 1893 р. в Чернігові, де його й поховано на території монастиря Святої Трійці .

Слайд № 13

Ювілейні марка і монета

Слайд № 14

Слайд № 15

Обкладинка та ілюстрація до дитячої книжки Л. Глібова “Загадки та відгадки”

Слайд № 16

Свої твори для дітей Леонід Глібов підписував псевдонімом “Дідусь Кенир”.

Слайд № 17

Слайд № 18

Слайд № 19

Химерний, маленький Химерний, маленький, Бокастий, товстенький  Коханчик удавсь;  У тісто прибрався.  Чимсь смачним напхався,  В окропі купавсь. На смак уродився, Ще й маслом умився, В макітрі скакав...  Недовго нажився,  У дірку скотився. Круть-верть — та й пропав. Хотів був догнати —  Шкода шкандибати:  Лови не лови! А як його звати — Лінуюсь сказати,  А нуте лиш ви! «То ж, діду коханий, Вареник гречаний!» — Кричить дітвора.  Чому не вгадати!  Не бігать шукати  Такого добра.

Слайд № 20

Слайд № 21

Слайд № 22

Між людьми, як пташка, в’ється, У людей і їсть, і п’є; Ходить старець, просить, гнеться, А у неї всюди є.

Слайд № 23

Мати доні молодій Огородик наділила. Розкошує доня мила, Каже неньці — тісно їй: «В земляній сиджу коморі, А коса моя надворі». Хочу цей раз штуку втнуть: не скажу, як доню звуть; ви ж до загадки верніться, з краю пильно придивіться.

Слайд № 24

"Я таке, що всякий знає, Бо на мене світ увесь Ласо дуже поглядає",— Усміхнувся хтось і десь. "Кращі, може, є від тебе,— Одмовля чийсь голосок,— І приманюють до себе Гарні очі і роток. Роздивися, милий друже, У кого краса видніш, Шелестиш про себе дуже, А мене кохають більш".

Слайд № 25

"Ой я бідна удовиця,— Стала хникать жалібниця,— Он калина,— їй не так! Кажуть, пісні їй складають, А про мене забувають, І ніхто ніде ніяк!.." "Стій лиш! Слава не брехуха,- Обізвалась джеркотуха,— Розбирає, що і як! От я славі догодила, Кашку діточкам варила, А тобі не вдасться так"

Слайд № 26

Глянь на мене, вітрику,чи гарно прибралась? Рано до схід сонечкаросою вмивалась, Є (є) і в мене листячко,пахучії квіти, Чому ж мені, вітрику,ой чом не радіти? Краще в полі нашомунад мене немає, Аж до моря славонькапро мене літає, Із моєї сипанки смачнастрава буде. Поливку і маслечкодадуть добрі люде!" Рівна, сестро милая,нам доля з тобою,— Обізвався братичок десь за борозною.— Скрізь по людях склаласяі про мене слава, Он і в полі, вітрику,кипить моя страва".

Слайд № 27

Лиха зима сховається, А сонечко прогляне, Сніжок води злякається, Тихенько тануть стане,— Іздалеку бистресенько Вона до нас прибуде, Кому-кому любесенько, А дітям більше буде.

Слайд № 28

Слайд № 29

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Презентація з української літератури для 5 класу. Стане у пригоді під час вивчення творчості байкаря
 • Додано
  25.02.2018
 • Розділ
  Українська література
 • Клас
  5 Клас
 • Тип
  Презентація
 • Переглядів
  4131
 • Коментарів
  0
 • Завантажень
  6
 • Номер матеріала
  HV665193
 • Вподобань
  0
Курс:«Основи фінансової грамотності»
Часнікова Олена Володимирівна
72 години
3600 грн
1080 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №HV665193
За публікацію цієї методичної розробки Бордюг Олена Василівна отримав(ла) свідоцтво №HV665193
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Осінь – 2018»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти