і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
Взяти участь
 • Всеосвіта
 • Бібліотека
 • Презентація до уроку Історія України для 11 класу на тему "Реформи 50 - 60-х років ХХст. та їх наслідки в Україні"

Презентація до уроку Історія України для 11 класу на тему "Реформи 50 - 60-х років ХХст. та їх наслідки в Україні"

Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі WordPress»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
1200 грн
360 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №CP268057
За публікацію цієї методичної розробки Гавриленко Яків Миколайович отримав(ла) свідоцтво №CP268057
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Бібліотека
матеріалів
Отримати код
Опис презентації окремими слайдами:
Слайд № 1

Україна на шляху до незалежності: суспільно-політичні трансформації (1945 – 1991 рр.) Реформи 50 – 60-х років ХХ ст. та їх наслідки в Україні.

Слайд № 2

Зміст Боротьба за владу у вищих ешелонах. Початок десталінізації. Реформи М. С. Хрущова. Зародження дисидентського руху.

Слайд № 3

Боротьба за владу у вищих ешелонах. 6 червня 1953 р. був заарештований і страчений Л.Берія за звинуваченням у шпигунстві й підготовці державного перевороту.  1955 р. – звільнення Г.Маленкова з посади голови Ради Міністрів СРСР та обрання М.Булганіна.  М.С.Хрущов як перший секретар ЦК КПРС отримав усю повноту влади! 

Слайд № 4

Червень 1953 р. – звільнення з посади першого секретаря ЦК КП(б)У Л.Мельникова, обрання О.Кириченка (вперше українець за походженням обійняв таку високу посаду). З 1957 р. по 1963 р. посаду першого секретаря ЦК КП(б)У обіймав М.Підгорний.  О.Кириченко М.Підгорний

Слайд № 5

ПОЧАТОК ДЕСТАЛІНІЗАЦІЇ Десталінізація – процес ліквідації наслідків сталінізації, що почався після смерті Й.Сталіна.

Слайд № 6

19 лютого 1954 р. – указ Президії Верховної Ради СРСР «Про передачу Кримської області зі складу РРФСР до складу УРСР», «враховуючи спільність економіки, територіальну близькість і тісні господарські зв’язки між Кримською областю і Українською РСР».

Слайд № 7

Реформи М. С. Хрущова Спроба децентралізації управління промисловістю та будівництвом шляхом створення раднаргоспів та ліквідації низки галузевих міністерств (в УРСР було створено спочатку 11). Позитивні риси: розширення господарчих прав на місцях, наближення управління до виробництва, скорочення управлінського апарату. Негативні: ускладнення зв’язків між підприємствами окремих раднаргоспів, так зване «місництво», незацікавленість у комплексному розвитку всієї галузі.

Слайд № 8

Розширення повноважень республіканських рад (зокрема, Верховна Рада УРСР ухвалила низку законів про бюджетні права УРСР і місцевих рад, судоустрій, цивільний, кримінальний та процесуальний кодекси і т. ін.). Уведення в практику всенародного обговорення проектів законів та інших важливих питань. Розширення прав профспілок.

Слайд № 9

Реорганізація МТС (перетворення МТС на ремонтно-технічні станції з обслуговування колгоспної техніки шляхом примусового викупу колгоспами старої техніки МТС за завищеними цінами); перетворення слушної ідеї надання можливості колгоспам вільно розпоряджатися власною технікою на їх чергове обкрадання.

Слайд № 10

Соціальна сфера - Збільшення мінімальної зарплатні та пенсій. - Скорочення робочого тижня. - Видача паспортів селянам, введення зарплатні колгоспникам.

Слайд № 11

- Скасування плати за навчання. - Припинення практики примусових державних позик. - Широкомасштабне житлове будівництво.

Слайд № 12

- Грошова реформа 1961 р., наслідком якої стало зростання цін на товари.

Слайд № 13

Лютий – березень 1954 року – пленум ЦК КПРС про освоєння цілинних і перелогових земель Сибіру та Казахстану. Велику частку людських і матеріальних ресурсів давала Україна, що значно послабило її сільське господарство.

Слайд № 14

Червень 1954 року пленум ЦК КПРС. «Кукурудзяна кампанія» (друга надпрограма М.Хрущова) – спроба вирішити проблему з кормами, збільшивши обсяги виробництва; зменшення посівів пшениці та інших цінних культур в Україні.

Слайд № 15

Надпрограма у тваринництві (третя надпрограма М.Хрущова) – за 3-4 роки наздогнати США у виробництві м’яса, молока та масла на душу населення; завищені плани здачі продукції тваринництва, зменшення поголів’я худоби.

Слайд № 16

Ці програми призвели до: Втрати ритмічного розвитку економіки України; Нераціонального використання матеріальних і людських ресурсів; Екстенсивних форм господарювання, а не інтенсивних; Погіршення продовольчої ситуації в Україні; Зниження життєвого рівня працівників сільського господарства; Зниження життєвого рівня всього населення України.

Слайд № 17

Позитивні риси: впровадження перших кібернетичних машин, запуск першого штучного супутника Землі в 1957 р., політ Ю. Гагаріна в космос у 1961 р., використання атомної енергії в мирних цілях, заміна паровозів тепловозами й електровозами, пароплавів – теплоходами, використання нових машин та технологій. 6 листопада 1960 р. відкриття Київського метрополітену.

Слайд № 18

Промисловість України, як і раніше, посідала важливе місце в загальносоюзній економіці. Особливого розвитку набули паливно-енергетична, металургійна, машинобудівна галузі. Було побудовано Каховську ГЕС, зросли обсяги видобутку вугілля, нафти, газу.

Слайд № 19

ЗАРОДЖЕННЯ ДИСИДЕНТСЬКОГО РУХУ Дисидентство – це опозиційний рух проти панівного державного ладу, протистояння офіційній ідеології та політиці. Середина 50-х років – зародження дисидентського руху в СРСР, зокрема в УРСР.

Слайд № 20

Цілі, які переслідували реформи Хрущова, мали позитивну спрямованість для радянської системи. Проте, “відлига” торкнулася тільки окремих сторін життя суспільства. Зміни, які відбувалися, сприяли певному прогресивному розвиткові України. Але непослідовність, суперечливість цих змін зрештою призвели до того, що задуми ініціаторів стали перетворюватись у свою протилежність. Навряд чи радянські керівники постсталінської епохи були готові радикально змінити ситуацію. Їх спроби штучно покращити становище лише призвели до того, що в широких колах все більш поширились віяння свободи та почуття власної самостійності.

Слайд № 21

Література 1. О.І.Гуржій, Я.Д. Ісаєвич, М.Ф.Котляр та ін.; під ред. В.А.Смолія, Історія України: нове бачення - К., Альтернатива, 1997 – 424с. 2. O. Субтельний: Історія України– Київ, Либідь, 1991. 3. Борисенко В.Й. Курс української історії: З найдавніших часів до ХХ століття: Навч. Посібник. – К.: Либідь, 1996. – 616с. 4. http://i100rik.com.ua

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
У презентації показано початок десталінізації, реформи М.С.Хрущова та зародження дисидентського руху.
 • Додано
  01.03.2018
 • Розділ
  Історія України
 • Клас
  11 Клас
 • Тип
  Презентація
 • Переглядів
  275
 • Коментарів
  0
 • Завантажень
  2
 • Номер матеріала
  CP268057
 • Вподобань
  0
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Осінь – 2018»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти