Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
ЩО ТУТ ЗОБРАЖЕНО? ЩО СПІЛЬНОГО?
Поняття моделі. Поняття предметної галузі. Типи моделей. ТЕМА УРОКУ:
ЩО ТАКЕ ПРЕДМЕТНА ГАЛУЗЬ? Предметна галузь (область) – множина всіх обʼєктів (предметів), властивості яких і відношення між якими розглядаються у відповідній галузі (області). Наприклад, спорт, медицина, сільське господарство, освіта, шоу-бізнес та інші.
ПОМІРКУЄМО! Що входить до предметної області вивчення теорії та опанування практики Вашого виду спортивної підготовки?
ПОНЯТТЯ МОДЕЛІ Модель – зразок, примірник чого-небудь; спрощене подання реального обʼєкту, явища або процесу, який має властивості, суттєві для даного дослідження.
МОДЕЛЮВАННЯ Моделювання — побудова моделі для дослідження та вивчення обʼєкту, процесу чи явища.
ЧОМУ ЛЮДИ СТВОРЮЮТЬ МОДЕЛІ? оригінал може ще чи вже не існувати (пристрої для побудову єгипетських пірамід, глобальна катастрофа унаслідок падіння метеорита чи атомного бомбардування); реально цей обʼєкт не можна побачити чи охопити (земна куля, сонячна система, галактика, молекула, атом, ядро)
Чому люди створюють моделі? людина хоче ознайомитися з обʼєктом, але не має можливості потрапити на місце його розташування (модель Ейфелевої башти, єгипетської піраміди, Софіївського собору тощо); досліджуваний процес небезпечний для життя (ядерна реакція)
ПРИКЛАДИ РІЗНИХ ВИДІВ МОДЕЛЕЙ
ТИПИ МОДЕЛЕЙ
МАТЕРІАЛЬНА МОДЕЛЬ – це модель обʼєкта (предмета або явища), яка відтворює його фізичні та геометричні властивості, тобто подана у вигляді його предметної копії (іграшки, опудала тварин, манекени, муляжі, глобус тощо)
ІНФОРМАЦІЙНА МОДЕЛЬ – це модель обʼєкта (предмета), подана у вигляді його опису (описуються лише ті властивості, які важливі для розвʼязування конкретної задачі)
ІНФОРМАЦІЙНІ МОДЕЛІ МОЖУТЬ БУТИ ЗА ФОРМОЮ ПОДАННЯ: Вербальні (словесні) – усні та письмові описи Знакові: – графічні (рисунки, креслення, карти тощо); – структурні (таблиці, графіки, діаграми, схеми тощо); – математичні (формули, рівняння, нерівності, функції тощо); – спеціальні (хімічні формули, нотні записи, записи шахових партій тощо)
ПРИКЛАД РІЗНИХ ВИДІВ МОДЕЛЕЙ ОДНОГО ОБʼЄКТА
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Опрацювати §2.1, виконати завдання №2, 3, 4 стор. 39
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»