і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
Взяти участь

ПРЕЗЕНТАЦІЯ "АРХІТЕКТУРА СТАРОДАВНЬОГО ЄГИПТУ"

Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі Blogger»
Левченко Ірина Михайлівна
36 годин
1800 грн
540 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №RA385996
За публікацію цієї методичної розробки Богуш Ольга Михайлівна отримав(ла) свідоцтво №RA385996
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Бібліотека
матеріалів
Отримати код
Опис презентації окремими слайдами:
Слайд № 1

Архітектура стародавнього єгипту ВИКОНАЛА БОГУШ ОЛЬГА МИХАЙЛІВНА Микільська ЗОШ І-ІІІст

Слайд № 2

У той час, коли інші народи знаходилися ще на стадії доісторичного розвитку, єгиптяни володіли вже високим і розвиненим мистецтвом. Історія архітектури починається в Єгипті.  Архітектуру Стародавнього Єгипту можна розділити на 5 періодів: архітектура Раннього царства, архітектура Стародавнього Царства, архітектура Середнього царства, архітектура Нового царства, архітектура Пізнього царства.

Слайд № 3

Стародавній Єгипет, який поклав початок архітектурі, був країною, позбавленою будівельного лісу. Лісу було так само мало, як і в інших оазисах африканської пустелі, основна рослинність — пальми, що дають дерево поганої якості, і очерет. Все це багато в чому визначило те, що основними будівельними матеріалами були необпалена цегла-сирець і камінь, головним чином, вапняк, що добувається в Нільській долині, а також пісковик і граніт. Камінь використовувався в основному для гробниць і поховань, в той час як цегла йшла на спорудження палаців, фортець, будівель в околицях храмів та міст, а також допоміжних споруд для храмів. Давньоєгипетські будинки будували з бруду, що видобувався в Нілі. Його залишали на сонці, щоб він висихав і ставав придатним для будівництва.

Слайд № 4

Посушливий клімат Стародавнього Єгипту зберіг деякі споруди з цегли-сирцю — село Дейр ель-Медіна

Слайд № 5

Одним з ранніх пам'яток монументальної кам'яної архітектури є ансамбль поховальних споруд фараона III династії Джосера. 

Слайд № 6

Ступінчаста піраміда фараона Джосера увічнила єгипетського імператора, який нічим особливим не відзначився за роки свого правління. Назавжди увійшов в історію і творець унікальної споруди – Імхотеп. Цей чоловік був ученим-універсалом, служив міністром правителя Єгипту. Східчаста піраміда Джосера в Саккарі стала першою спорудою такого типу в Єгипті, при зведенні якої використовувався камінь. Висота шестиступінчастої піраміди налічує близько 60 метрів. Для порівняння, цей же показник у будівлі, що включає 16 поверхів, становить не більше 43 метрів. Основа споруди, зведеної з волі Джосера, налічувала 125 на 115 метрів. Руйнівний вплив природи, що протягом століть зазнавала конструкція, зменшило її розміри

Слайд № 7

Досконале вираження ідея гробниці-піраміди знайшла в усипальницях, збудованих в Гізі для фараонів IV династії — Хеопса (Хуфу), Хефрена (Хафра) і Мікеріна (Менкаура), які ще в давнину вважалися одним з чудес світу. 

Слайд № 8

Слайд № 9

Найбільша з них була створена зодчим Хеміуном для фараона Хеопса.

Слайд № 10

За геометрією споруда є чотиригранною рівносторонньою пірамідою. Грані піраміди чітко зорієнтовані на чотири сторони світу з точністю до 3 хвилини. Піраміда, складена з 2,3 млн. кам'яних блоків загальною вагою близько 7 млн. тонн, висотою 146,6 м (що дорівнює висоті п'ятдесяти-поверхового хмарочоса) і довжиною основи у 233 м. На початку піраміда мала довжину сторони квадратної основи 233 м, площу його 54 289 м2 і висоту 146,6 м.   Тепер в результаті зняття облицювальних плит (давно поцуплених для повторного використання) і верхньої частини внутрішньої кладки вершини піраміди, а відчасти і внаслідок підйому рівня піску, ці величини складають 227,5 м, 51 756 м2 і 137 м, довжина похилих граней — 173 м, а об'єм піраміди — 2,6 млн. м3.

Слайд № 11

Загальна вага піраміди — 5,7 мільйонів тон. Для будівництва було використано близько 2,3 мільйони блоків, укладених в 210 ярусів (нині 203). Середня вага одного блоку становить 2,5 тони. Найважчий — 7,5 тон.

Слайд № 12

Облицювання піраміди із полірованого декоративного білого вапняку майже не збереглось, так само як і вкрита листовим золотом вершина споруди. У 1168 візир Шавур наказав спалити Каїр, щоб він не дістався хрестоносцям. Каїрці вимушені були зняти облицювальні камені з піраміди, для того щоб збудувати нові будинки. Збережене облицювання

Слайд № 13

  Кожен камінь піраміди був майстерно оброблений так, що при відсутності будь-якого сполучного компонента блоки ідеально прилягають один до одного. навіть у наш вік технічних проривів та інновацій надзвичайно складно домогтися такого результату. Також єгиптологів і інших учених не залишає у спокої той факт, що ущелина, звідки доставляли камінь для будівництва, знаходилася в понад тисячу кілометрів від піраміди, а, отже, існував, мабуть, якийсь ефективний спосіб транспортування. Висловлювалося безліч припущень з цього приводу, аж до участі в цій кампанії неземних істот.

Слайд № 14

Старовинна гравюра, яка зображує будівництво піраміди Хеопса за описом Геродота

Слайд № 15

Схема внутрішніх приміщень піраміди Хеопса

Слайд № 16

У внутрішньому оздобленні особливий інтерес представляють три кімнати: палата фараона, палата цариці і камера, розташована на самому дні піраміди. Остання видовбана в скелі і знаходиться нижче рівня землі. Її будівництво з якихось невідомих причин незакінчене. Ніша в камері цариці Камера Царя Камера Царя

Слайд № 17

Слайд № 18

ПРИМІЩЕННЯ ПІРАМІДИ ХЕОПСА НІЧИМ НЕ ОБСТАВЛЕНІ І НЕ ДЕКОРОВАНІ, ЩО ПОРОДЖУЄ У ЄГИПТОЛОГІВ СУМНІВИ В ІСТИННОМУ ЇЇ ПРИЗНАЧЕННЯ, ТАК ЯК ВСІ ІНШІ ЄГИПЕТСЬКІ ПІРАМІДИ БАГАТО І МАЙСТЕРНО ПРИКРАШЕНІ, А СТІНИ ЇХ РЯСНІЮТЬ ПИСЬМЕНАМИ І ФРЕСКАМИ. БІЛЬШ ТОГО, З УСИПАЛЬНИЦЬ ЦАРИЦІ І ФАРАОНА В ПІВНІЧНОМУ І ПІВДЕННОМУ НАПРЯМАХ ВИХОДЯТЬ ВУЗЬКІ КАНАЛИ, ІМОВІРНО ВЕНТИЛЯЦІЙНІ. АЛЕ В ІНШИХ ПІРАМІДАХ ПОДІБНИХ «КОМУНІКАЦІЙ» ЗНАЙДЕНО НЕ БУЛО.

Слайд № 19

Існує думка, що піраміда Хеопса насправді була давньоєгипетської обсерваторією або навіть спеціальним місцем для зв’язку з інопланетянами. Так чи інакше, піраміда Хеопса, незалежно від того, хто її побудував і навіщо, є справжнім витвором мистецтва, яке неодмінно варто побачити.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

 • Додано
  22.02.2018
 • Розділ
  Всесвітня історія
 • Тип
  Презентація
 • Переглядів
  8113
 • Коментарів
  0
 • Завантажень
  17
 • Номер матеріала
  RA385996
 • Вподобань
  0
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Осінь – 2018»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

Схожі матеріали