Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Формування психологічної готовності працівників закладів освіти до конструктивної поведінки в умовах надзвичайних ситуацій
»
Взяти участь Всі події

Презентація "Ялинка мого дитинства"

Літературне читання

Для кого: 4 Клас

10.06.2020

1653

188

0

Опис документу:
Презентація до уроку літературного читання у 4 класі ЗНЗ за темою "Т.Коломієць. Оповідання "Ялинка мого дитинства (спогади)"". У роботі подано інформацію про письменницю, розгляд життєвих ситуацій, описаних у творі, розглядається актуальність теми, ситуацій тощо
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Опис презентації окремими слайдами:
Тема. Т.Коломієць «Ялинка мого дитинства» (спогади)
Слайд № 1

Тема. Т.Коломієць «Ялинка мого дитинства» (спогади)

Мета. Навчати учнів, використовуючи інтерактивні технології для формування життєвих компетентностей учнів, розвивати пізнавальний інтерес до предме...
Слайд № 2

Мета. Навчати учнів, використовуючи інтерактивні технології для формування життєвих компетентностей учнів, розвивати пізнавальний інтерес до предмету, виховувати оригінальне латеральне мислення, навички колективного спілкування, толерантності; формувати в учнів латеральне мислення, як гру ідей та уяву молодших школярів, шляхом засвоєння доступного і необхідного обсягу знань з літературного читання; створювати різноманітні навчальні ситуації для підвищення інтересу до читання. Збагачувати знання учнів про історію свого народу, про важкі роки Другої світової війни та про творчість Т.Коломієць; вдосконалювати навички свідомого виразного читання прозових творів; вчити аналізувати прочитане, висловлювати свої думки, враження, працювати у техніці витинанки; розвивати зв’язне мовлення, образне мислення, естетичний смак; формувати ціннісне ставлення до природи, мистецтва. Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Організаційний момент В цьому класі друзі всі Я і ти , і ми, і ви. Посміхнись тому, хто зліва, Посміхнись тому, хто справа. Ми – одна сім’я. І знов...
Слайд № 3

Організаційний момент В цьому класі друзі всі Я і ти , і ми, і ви. Посміхнись тому, хто зліва, Посміхнись тому, хто справа. Ми – одна сім’я. І знову дзвоник кличе в клас, Знання нові чекають нас. Ми дуже любим рідну мову, Її мелодію чудову. Тож починаємо урок, Бо пролунав нам вже дзвінок.

Девіз уроку: Виразно читаємо, Чітко слова промовляємо. Мову та творчість свою розвиваємо.
Слайд № 4

Девіз уроку: Виразно читаємо, Чітко слова промовляємо. Мову та творчість свою розвиваємо.

Скоромовка Сніг та сніг навколо ліг. Грає сріблом білий сніг. А ялинка молода Білу шубку одягла.
Слайд № 5

Скоромовка Сніг та сніг навколо ліг. Грає сріблом білий сніг. А ялинка молода Білу шубку одягла.

Чистомовка. Ами-ами-ами - Новий рік іде горами. Ах-ах-ах - у червоних чобітках. Ями-ями-ями - сяють ясними вогнями. Ах-ах-ах - крізь ялинки по хатах.
Слайд № 6

Чистомовка. Ами-ами-ами - Новий рік іде горами. Ах-ах-ах - у червоних чобітках. Ями-ями-ями - сяють ясними вогнями. Ах-ах-ах - крізь ялинки по хатах.

Метод «Мікрофон» - Коли ми зустрічаємо Новий рік? - Чому ви любите Новий рік? - Як готуєтесь до святкування Нового року? -А чим ви прикрашаєте ялинку?
Слайд № 7

Метод «Мікрофон» - Коли ми зустрічаємо Новий рік? - Чому ви любите Новий рік? - Як готуєтесь до святкування Нового року? -А чим ви прикрашаєте ялинку?

Загадка. Стало біло навкруги- Я розтрушую сніги, Наганяю холоди, воду сковую в льоди, в дружбі з дітьми я всіма. Здогадались? Я –
Слайд № 8

Загадка. Стало біло навкруги- Я розтрушую сніги, Наганяю холоди, воду сковую в льоди, в дружбі з дітьми я всіма. Здогадались? Я –

ГРУДЕНЬ Натомившись у дорозі, Зупинившись на порозі, Мовить грудневі зима: Зима - А чому снігів нема? На стежках кругом грудки – І не пройдеш навпр...
Слайд № 9

ГРУДЕНЬ Натомившись у дорозі, Зупинившись на порозі, Мовить грудневі зима: Зима - А чому снігів нема? На стежках кругом грудки – І не пройдеш навпрошки. На полях пшеницю й жито Теплою ковдрою не вкрито. Грудень - Поможи мені в роботі! В мене скільки справ, що сам Ради їм усім не дам. Вітра-сіверка гукни, Хай прилине з далини, Хай закрутить рано – вранці, Хугу-віхолу у танці, Щоб пухнастий білий сніг На усі простори ліг. Гарно буде на землиці, Як в побіленій світлиці, Прийде свято новорічне. Рік новий почнеться з січня.  

Деформований вірш Починає рік із січня. Так по колу він іде – за собою нас веде. Календарик новорічний Груднем – місяцем кінчає.
Слайд № 10

Деформований вірш Починає рік із січня. Так по колу він іде – за собою нас веде. Календарик новорічний Груднем – місяцем кінчає.

Календарик новорічний Починає рік із січня. Груднем – місяцем кінчає. Так по колу він іде – за собою нас веде.
Слайд № 11

Календарик новорічний Починає рік із січня. Груднем – місяцем кінчає. Так по колу він іде – за собою нас веде.

Слайд № 12

Початком Другої світової війни вважають 1 вересня 1939 року. Саме у цей день Гітлер відправив свої війська на захоплення Польщі. Довгих 6 років три...
Слайд № 13

Початком Другої світової війни вважають 1 вересня 1939 року. Саме у цей день Гітлер відправив свої війська на захоплення Польщі. Довгих 6 років тривала війна. Закінчилася 2 вересня 1945 року капітуляцією Японії , коли на неї було скинукто дві атомні бомби. Було зруйновано багато міст, сіл. Люди залишали свої оселі. Важким було життя дітей під час війни - голод, холод, хвороби. Вони не мали радісного дитинства. Тамара Коломієць теж є дитиною війни.

Слайд № 14

Слайд № 15

Дайте відповіді на питання. - Коли народилася Тамара Коломієць? - Коли відбувалася Друга світова війна? - Яке горе принесла вона на нашу землю? - Я...
Слайд № 16

Дайте відповіді на питання. - Коли народилася Тамара Коломієць? - Коли відбувалася Друга світова війна? - Яке горе принесла вона на нашу землю? - Які часи згадує поетеса в своїх спогадах?

Оповідання Тамари Коломієць «Ялинка мого дитинства» (спогади)
Слайд № 17

Оповідання Тамари Коломієць «Ялинка мого дитинства» (спогади)

Слайд № 18

Слайд № 19

Словникова робота Вервечка — низка чого-небудь. Витинанки — один з видів українського народного декоративного мистецтва, що має глибокі й багаті тр...
Слайд № 20

Словникова робота Вервечка — низка чого-небудь. Витинанки — один з видів українського народного декоративного мистецтва, що має глибокі й багаті традиції (вирізання).

- Чи справдилися ваші передбачення? — Якого свята чекали діти? — Про що вони мріяли? — Чому дівчинка не потрапила до школи на свято? — Скільки в не...
Слайд № 21

- Чи справдилися ваші передбачення? — Якого свята чекали діти? — Про що вони мріяли? — Чому дівчинка не потрапила до школи на свято? — Скільки в неї було ялинкових іграшок? — Які прикраси вона робила для ялинки? — Що для цього використовувала? — Що принесла мама? — Які іграшки зробила дівчинка із солом’яного паперу? — Знайдіть і прочитайте опис цих іграшок. — Що робила дівчинка, коли лягла спати?

Чорний – виявлення, негативних явищ. Війна. Сильні морози. Стареньке взуття. У дівчинки відкрилися рани на обморожених ногах. Їй боляче. До школи н...
Слайд № 22

Чорний – виявлення, негативних явищ. Війна. Сильні морози. Стареньке взуття. У дівчинки відкрилися рани на обморожених ногах. Їй боляче. До школи на свято дівчинка не дійде. Зовсім мало ялинкових прикрас. Мало матеріалу, з яких їх можна зробити. Смаколиків та подарунків зовсім немає. Папір із соломи незручний для письма. На дорогах війни згубилась улюблена іграшка дівчинки - плюшевий ведмедик.

Жовтий – позитивне мислення. 1945 рік. Війна відступила. Сподівання на закінчення війни. Скоро свято Нового року. В будинках прикрашають ялинки. Пр...
Слайд № 23

Жовтий – позитивне мислення. 1945 рік. Війна відступила. Сподівання на закінчення війни. Скоро свято Нового року. В будинках прикрашають ялинки. Приємно відчувати запах хвої. Дівчинка фантазує. Власноруч виготовляє іграшки. Вони оживають в її уяві. Створюється власна казка. Дівчинка не падає духом, не опускає рук. Мама приносить з роботи папір. Дівчинка створює іграшку, схожу на її плюшевого ведмедика. Любов до мистецтва витинанки. Усе життя дівчинку супроводжує казка – не подарована, не куплена, а створена власними руками та уявою.

Червоний - емоції. Кольорова гамма настрою. ____________ сум. ____________ радість. ____________ сум. ____________ радість.
Слайд № 24

Червоний - емоції. Кольорова гамма настрою. ____________ сум. ____________ радість. ____________ сум. ____________ радість.

Зелений - творчість. Зобразити, як би ви прикрасили ялинку за таких обставин.  
Слайд № 25

Зелений - творчість. Зобразити, як би ви прикрасили ялинку за таких обставин.  

Синій –загальнення. - Що в спогадах української письменниці вас здивувало, схвилювало? - Мене схвилювало те, яким важким було життя під час війни, ...
Слайд № 26

Синій –загальнення. - Що в спогадах української письменниці вас здивувало, схвилювало? - Мене схвилювало те, яким важким було життя під час війни, холод, голод, хвороби. Діти не мали радісного дитинства. Проте, на відміну від поетеси, у кожного тепер є багато куплених гарних ялинкових прикрас.

Діаграма Венна (І група)
Слайд № 27

Діаграма Венна (І група)

Діаграма Венна (І група) Голодні, з відчуттям постійного страху і переживань, знедолені війною, з розумінням сприймали труднощі, суворі обмеження, ...
Слайд № 28

Діаграма Венна (І група) Голодні, з відчуттям постійного страху і переживань, знедолені війною, з розумінням сприймали труднощі, суворі обмеження, з більш розвиненою фантазією «із нічого зробити щось», невибагливі. Обмежені у виборі смаколиків, продуктів харчування, одягу, дозвілля. Рано починають працювати на рівні дорослих, недолюблені, не мають можливості відвідувати дитячі садки та школи. Рано дорослішають. Мають великий вибір розваг, секцій. Залюблені, заніжені батьками. Ні в чому не знають відмови. Мають великі можливості для розвитку здібностей, здійснення задумів. Більше фінансової спроможності. Граються в мережеві ігри, спілкуються не тільки коли в школі, а у вайбері та соціальних мережах . Змалечку літають з батьками на відпочинок у різні країни світу. Дивляться мультики англійською і переписуються з онлайн-друзями з далеких країн. У сучасних дітей є інтернет. Вони самі вчаться, шукають те, що їм цікаво. Нинішня учнівська молодь значно сприйнятливіша до новацій, технічних можливостей, які сьогодні доступні. . Вік, країна проживання, свята, бажання, традиції.

Фішбоун (ІІ і ІІІгрупи) УУ сучасному світі навряд чи існує
Слайд № 29

Фішбоун (ІІ і ІІІгрупи) УУ сучасному світі навряд чи існує

Фішбоун (ІІ і ІІІгрупи) До чого призводить війна? УУ сучасному світі навряд чи існує У сучасному світі навряд чи існує явище, яке шкодить людині бі...
Слайд № 30

Фішбоун (ІІ і ІІІгрупи) До чого призводить війна? УУ сучасному світі навряд чи існує У сучасному світі навряд чи існує явище, яке шкодить людині більше, ніж війна. Через війни гине величезна кількість людей, але справа не тільки в смертях військових. Проблема також у тому, що через війну страждають люди зі складу цивільного населення – від випадкових пострілів і снарядів гинуть звичайні люди, руйнуються їхні будинки, знищується їх власність. Через війни суттєво погіршується економічне становище країни, у людей виникають проблеми з можливостями забезпечити собі нормальне життя. Через все це правителі держав, та й звичайні громадяни повинні робити все, щоб до останнього моменту намагатися відвернути війни і зберегти мир. Заздрість, ненависть,злість, загарбання, збагачення… Біль,страх, насильство,смерть, розруха, голод, сирітство, безбатьківщина…)

Сенкан (ІV група) 1.Війна 2.Страшна, безжальна 3.Вбиває, руйнує, знищує 4.Люди, не допустіть війни! 5.Смерть
Слайд № 31

Сенкан (ІV група) 1.Війна 2.Страшна, безжальна 3.Вбиває, руйнує, знищує 4.Люди, не допустіть війни! 5.Смерть

Сенкан (V група) 1. Мир. 2.Радісний, святковий. 3. Дружимо, радіємо, будуємо. 4. Хочемо жити в мирі! 5. Життя.
Слайд № 32

Сенкан (V група) 1. Мир. 2.Радісний, святковий. 3. Дружимо, радіємо, будуємо. 4. Хочемо жити в мирі! 5. Життя.

Рефлексія
Слайд № 33

Рефлексія

Домашнє завдання. Виразно читати оповідання. (с. 54-55). Намалювати малюнок ялинки, прикрашеної власноруч.
Слайд № 34

Домашнє завдання. Виразно читати оповідання. (с. 54-55). Намалювати малюнок ялинки, прикрашеної власноруч.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.